Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Korekty projektów Leningradzkiej Elektrowni Atom, i Bałtyckiej EA
Thursday 29 October 2020 05:53:56.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Korekty projektów Leningradzkiej Elektrowni Atom, i Bałtyckiej EA Drukuj Email
Wpisał: Informacje Zlecone PAP   
30.11.2012.

Korekty projektów Leningradzkiej Elektrowni Atomowej  nr 2 i Bałtyckiej Elektrowni Atomowej

 

 W przypadku publikacji tej informacji lub jej fragmentów, prosimy o podanie źródła, czyli Informacje Zlecone PAP. 

Sankt-petersburski "Atomenergoprojekt" (SPbAEP) dokona korekty projektów Leningradzkiej Elektrowni Atomowej  nr 2 i Bałtyckiej Elektrowni Atomowej, w których spółka jest projektantem generalnym (zlecone)

 Zgodnie z umową zawartą z filią projektowo-konstruktorską koncernu Rosenergoatom (PKF) SPbAEP skoryguje projekt techniczny pierwszego etapu Leningradzkiej Elektrowni Atomowej nr 2, uwzględniając wszystkie rozwiązania techniczne od chwili rozpoczęcia budowy bloków energetycznych - przede wszystkim zostanie zmieniona liczba mokrych chłodni kominowych drugiego bloku. Jeżeli przy budowie pierwszego bloku energetycznego zostały zaplanowane dwie chłodnie o wysokości 150 m każda, to na drugim bloku będzie tylko jedna chłodnia o wysokości 170 m. Ponadto, w dalszym ciągu będzie stosowana przemysłowa metoda budowy Leningradzkiej Elektrowni Atomowej nr 2, co też znajdzie swoje odzwierciedlenie w projekcie.

 Dokumentacja projektowa Bałtyckiej Elektrowni Atomowej, zgodnie z umową z PKF, ulegnie skorygowaniu w związku z wymianą podstawowego wyposażenia zespołu turbinowo-prądnicowego. Na podstawie decyzji państwowej korporacji Rosatom zamiast przewidzianej w zatwierdzonym projekcie szybkoobrotowej  turbiny dostarczanej przez Leningradzkie Zakłady Metalowe (prędkość obrotowa turbiny - 3000 obr/min) przyjęto wolnoobrotową turbinę (1500 obr/min), która będzie dostarczona przez spółkę Alstom.

 Zakończenie prac w zakresie korygowania dokumentacji projektowej Bałtyckiej Elektrowni Atomowej zaplanowane jest na marzec 2013 roku. Termin złożenia dokumentacji do ekspertyzy: kwiecień 2013 roku.

 Informacje o  SPbAEP

 Sanktpetersburski instytut naukowo-badawczy i projektowo-konstruktorski "Atomenergoprojekt" Otwarta Spółka Akcyjna (SPbAEP) to jedyna spółka w Rosji projektująca elektrownie atomowe o różnych typach reaktorów jądrowych: WWER (wodno-wodny reaktor energetyczny),BN (reaktor na prędkich neutronach) i RBMK(Reaktor Kanałowy Wielkiej Mocy), oraz obiekty energetyki cieplnej.

 Do chwili obecnej, według projektów spółki SPbAEP lub z jej udziałem, w Rosji i za granicą zbudowano i oddano do eksploatacji 118 elektrowni, w tym 18 atomowych. Geografia projektów: 19 krajów świata.

 Projekty SPbAEP: blok nr 4 z reaktorem BN-800 dla Biełojarskiej Elektrowni Atomowej, perspektywiczny projekt BN-1200, Leningradzka Elektrownia Atomowa nr 2, Bałtycka Elektrownia Atomowa i elektrownia atomowa w Republice Białoruś z reaktorami WWER-1200 oraz drugi etap elektrowni atomowej w Tianwan w Chinach z reaktorami WWER-1000. SPbAEP opracowuje także projekt MIR 1200 z reaktorami WWER, aby wziąć udział w przetargu na budowę drugiego etapu Elektrowni Atomowej Temelin w Czechach oraz innych przetargach, jak również bierze udział w unowocześnieniu i przedłużeniu okresów eksploatacji niektórych działających bloków energetycznych rosyjskich elektrowni atomowych.

 Źródło informacji: RB MediaConsulting

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.