Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 12 (ze szpadlem w tle) arrow Kobiety za wcześnie robią mammografię?
Friday 18 October 2019 02:09:51.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
===============================
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kobiety za wcześnie robią mammografię? Drukuj Email
Wpisał: Bibula   
01.12.2012.

Kobiety za wcześnie robią mammografię?

 

2012-11-30 http://www.bibula.com/?p=64308

 

Ponad milion kobiet w USA niepotrzebnie przeszło inwazyjne zabiegi w leczeniu raka piersi na przestrzeni ostatnich 30 lat. Badacze stwierdzili, że winne są powszechne badania mammograficzne, wykrywające niegroźne guzy.

Wiele badań wskazuje na to, że mammografia nie przyczynia się do spadku zgonów na raka piersi

Naukowcy porównali liczbę przypadków wykrycia raka piersi we wczesnym i późniejszym stadium wśród kobiet powyżej 40 roku życia w latach 1976-2008. Wraz z rozpowszechnieniem mammografii liczba przypadków wykrywania raka we wczesnym stadium podwoiła się – na 100 tys. kobiet nowotwór wykrywano u 234. Jednocześnie odsetek wykrywalności w późnym stadium spadł o 8 procent – do 94 przypadków na 100 tys. kobiet.

– Stwierdziliśmy, że wykrywano guzy, które nigdy nie dałyby objawów klinicznych u 1,3 mln kobiet w USA – twierdzą autorzy badania opublikowanego w poprzedni czwartek w „New England Journal of Medicine”. Naukowcy podkreślają, że kobiety poddawane są zabiegom chirurgicznym, radiologicznym, terapii hormonalnej i chemioterapii, które powinny być stosowane tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Co więcej raport stwierdza, że spadek liczby zgonów w powodu raka piersi uzasadnia lepsza skuteczność leczenia, a nie wczesna wykrywalność nowotworu za pośrednictwem mammografii. Potwierdzają to badania przeprowadzone w Norwegii, z których wynika, że regularnie badania mammograficzne redukują ryzyko śmierci z powodu raka piersi o mniej niż 10 procent.

W 2009 roku grupa amerykańskich ekspertów skorygowała zalecenia odnośnie badań mammograficznych, które powinno wykonywać się co roku począwszy od 50 roku życia, a nie 40.

Jak widać, trudno ocenić skuteczność mammografii, która ma wykrywać nowotwór, zanim dojdzie do przerzutów i leczenie okaże się jeszcze trudniejsze. Niektórzy lekarze przekonują badań od 40 roku życia, gdyż są one dla pacjentek pewnego rodzaju zabezpieczeniem.

Pomimo postępu technologicznego, rak piersi jest najczęstszą przyczyną zgonów nowotworowych u kobiet na całym świecie.

 as

Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalszy przedruk za zgodą Redakcji InformacjeUSA

Za: InformacjeUSA (November 30, 2012

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.