Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 12 (ze szpadlem w tle) arrow Szpitale wstrzymują przyjęcia. Tak źle jeszcze nie było
Friday 22 January 2021 16:20:25.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Szpitale wstrzymują przyjęcia. Tak źle jeszcze nie było Drukuj Email
Wpisał: pch24   
02.12.2012.

Szpitale wstrzymują przyjęcia. „Tak źle jeszcze nie było”

2012-12-02 http://www.pch24.pl/szpitale-wstrzymuja-przyjecia--tak-zle-jeszcze-nie-bylo,10484,i.html#ixzz2DwEGFign

 

Rośnie liczba szpitali, które przestają przyjmować pacjentów. Leczone są w nich tylko osoby w stanie nagłego zagrożenia życia. - Jeszcze nigdy w historii nie było tak dużego zadłużenia szpitali - ocenia redaktor naczelny branżowego miesięcznika "Menedżer Zdrowia" Janusz Michalak.

 Największe problemy ma Samodzielny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie. Poważnie ograniczono tam liczbę osób przyjmowanych na oddziały pulmonologii, ortopedii oraz neurologii. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja na tym pierwszym oddziale, gdzie nieczynne są dwa piętra z czterech oraz wyłączono 20 łóżek. Do szpitala przyjmowani są pacjenci w sytuacjach wymagających natychmiastowego leczenia.

 Podobnie jest w Łodzi, w szpitalu im. Barlickiego. Przyjmowani są tam jedynie ci pacjenci, którzy znajdują się w stanie zagrożenia życia.

 Z poważnymi problemami zmaga się Pomorskie Centrum Traumatologii, gdzie z 23 oddziałów działa tylko pięć.  Dyrektor szpitala informuje, że pomorski NFZ odmownie odpowiada na wszelkie próby pozyskania przez szpitale dodatkowych środków.

 Z kolei w szpitalu w Ludwikowie koło Poznania nie przyjmuje się pacjentów na leczenie na oddziale onkologicznym już od października. Powód? Brak środków na radioterapię.

 Dramatyczna sytuacja panuje też w Warszawie (Centrum Zdrowia Dziecka), Pile, czy Koninie. A to jedynie część placówek, które ze względu na tragiczną sytuację finansową i zadłużenie wstrzymały leczenie chorych.

 Janusz Michalak podkreśla, że zadłużenie szpitali wynosi ponad 11 mld zł i cały czas rośnie. - Jest także olbrzymia zapaść w przemyśle farmaceutycznym. Ustawa refundacyjna doprowadziła do zwolnień 3 tys. pracowników i upadku wielu małych aptek. Radykalnie wzrosła odpłatność za leki, lekarze są straszeni kontrolami NFZ. Atmosfera jest bardzo zła - powiedział.

 Źródło: niezależna.pl   ged

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.