Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow bieżące 12 arrow Moskwa dba o Polskę
Monday 06 July 2020 06:50:42.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Moskwa dba o Polskę Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
06.12.2012.

Moskwa dba o Polskę

 http://niezalezna.pl/35617-moskwa-dba-o-polske

 Rosyjskie MSZ wychodzi naprzeciw planom Prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które podporządkowują bezpieczeństwo Polski Kremlowi. W upublicznionym raporcie Rosjanie niepokoją się o nieprzestrzeganie praw człowieka w naszym kraju.

Przypomnijmy "Gazeta Polska" dotarła do ekspertyz BBN z których wynika, że to Rosja, a nie NATO powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie.

W  raporcie BBN napisano wprost, że Polska musi traktować Rosję "...nie jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego, w tym naszego bezpieczeństwa”.

Rosyjskie MSZ najwyraźniej poczuło się wywołane do wypowiedzi i sporządziło pierwszy raport "O sytuacji z przestrzeganiem praw człowieka w Unii Europejskiej".

"W ostatnich latach w Polsce mnożyły się przypadki łamania praw mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Przy czym wśród poszkodowanych dominują osoby pochodzenia żydowskiego, co eksperci tłumaczą jako przejaw zakorzenionego w polskim społeczeństwie antysemityzmu na poziomie codziennych kontaktów" - pisze rosyjskie MSZ.

"Wywołują zaniepokojenie przypadki szowinistycznych wypowiedzi działaczy społecznych i politycznych Polski" - czytamy w raporcie, który nie zawiera żadnych przykładów.

Rosja martwiąc się o nasze bezpieczeństwo zapomina o własnym podwórku. Dlaczego nikt nie ściga morderców Anny Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki? Dlaczego nie ma winnych zamordowania 200 tysięcy własnych obywateli – cywilnych mieszkańców Czeczenii, czy ponad setki dziennikarzy? Jakie normy stosowało państwo rosyjskie po katastrofie smoleńskiej, bo na pewno nie zastosowano się do elementarnych praw człowieka do których odwołuje się w swoim raporcie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.