Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ohyda spustoszenia - na manowcach arrow Do Prymasa i Episkopatu Polski o b-pie Pieronku
Thursday 28 May 2020 05:55:48.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Do Prymasa i Episkopatu Polski o b-pie Pieronku Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.03.2007.
Warszawa, 20 kwietnia 97

prof. dr hab. Mirosław Dakowski
fizyk, energo-analityk

Ks. Józef kardynał Glemp,
Prymas Polski
Eminencjo,

Niepokoi mnie brak jasnego stanowiska Episkopatu Polski wobec narastajacej agresji ideowej (raczej propagandowej) i gospodarczej środowisk władzy reprezentujących stanowiska antypolskie i antykatolickie.
Ostatnio nasilił się ten atak poprzez przyspieszenie uchwalania partyjnej konstytucji oraz targi z przedstawicielami Kościoła o konkordat (szantaż? sprzedaż wiązana?).
Jak już wykazały dziesiątki analiz i artykułów, narzucany nam projekt konstytucji jest projektem ateistycznym i politeistycznym, a więc pogańskim. Z drugiej zaś strony jest projektem ograniczającym (w perspektywie - do zera) niezawisłość gospodarczą i polityczną Polski i Polaków.
A tymczasem stanowisko Episkopatu reprezentuje formalnie w mediach jego sekretarz generalny, X. Biskup Tadeusz Pieronek. Szczególnie "udziela się" w Trybunie i Gazecie Wyborczej, co samo w sobie jest już zgorszeniem, bo uwiarygadnia te, walczące z Kościołem media, i to nie w swoim imieniu, lecz w imieniu Kościoła.

Zaś treść wypowiedzi b-pa Pieronka w ostatnich miesiącach przestała już być mętna i niejednoznaczna, stała się jednoznaczna. Oto przykłady:
Trybuna nr. 86, 12-13 kwietnia. Bp. Pieronek zapowiada, że w sprawie referendum konstytucyjnego Episkopat "resztę", t.j. decyzję o tym, jak głosować, "zostawi obywatelom". Cytuję: "Kościół nie zmusza nikogo do wypowiadania się w sprawach, które nie są sprzeczne z etyką. A nie jest sprzeczne z etyką czy ja wybiorę taki, czy inny ustrój, który z natury swej nie jest zły.". To mówi Biskup o ustroju narzucanym Polsce przez rządowy projekt konstytucji, nie zaś o mgławicowej "demokracji", która zajmuje następne zdanie wypowiedzi.
Implikuje wiec czytelnikowi, że ustrój ateistyczno - liberteriański z realizowanymi już przecież hasłami "róbta co chceta", - "z natury swej nie jest zły" !
W dziedzinie gospodarczej walczę od lat (wraz z wielu innymi ekspertami) przeciw, ostatnio już jawnemu, rabunkowi Polski poprzez bankowość, system finansowy, oraz przeciw utracie niezawisłości Polski poprzez złe prawo energetyczne, ułatwiające "legalny" rabunek naszego majątku narodowego. Dokumentujemy, że to jest zdrada Polski, zdrada stanu. Takie jest stanowisko większości ekspertów w tych dziedzinach. Slogany B-pa Pieronka , że "taki ustrój z natury swej nie jest zły", odbierają nam resztę nadziei i sił do obrony Polski. Gorszą nas.
Uważam, że zdania X. B-pa : "W Polsce jest dużo mieszania spraw narodowych z ołtarzem. Ołtarz jest od modlitwy, od składania ofiary i w kwestiach , które dotyczą spraw wewnętrznych człowieka " brzmi, jak wyjęte z "notatnika agitatora" z lat stalinowskich. W ustach biskupa katolickiego brzmią pozatem jak groźna herezja. Kościół ma nie tylko prawo, ale obowiązek bronić nie tylko spraw wewnętrznych człowieka, ale i spraw Narodu, jego duszy oraz jego ciała (strony materialnej) przed zniszczeniem i rabunkiem.
Na pytanie dziennikarza Trybuny: ""Nie obawia się ks. biskup zarzutów o nadmierną lewicowość? Pod tym, co ksiądz mówi, łącznie z poglądami w sprawie zjednoczenia Europy wyrażonymi na łamach "Życia", mógłby podpisać się nawet Józef Oleksy..." Bp. Pieronek odpowiada: ""Jeżeli to jest lewicowość, to ja się pod nią podpisuję". Poniewaz pod swoimi poglądami się już uprzednio podpisał, to teraz... podpisuje sie pod poglądami tow. Oleksego !
Bp. Pieronek przeprowadza w mediach ostry atak na X. Biskupa Edwarda Frankowskiego (np. Trybuna 12-13 IV, Gazeta Wyb. 9.IV. str. 9 i wcześniej). Bp Frankowski "ośmielił się" zacytowac rymowankę Gałczyńskiego o "wietrze historii i pętakach". Bp. Frankowski bardzo łagodnie i aluzyjnie potraktował obecny reżim. Analizy specjalistów widzą nie "pętaków", lecz raczej zorganizowane grupy przestępcze systematycznie rabujące Polskę i usiłujące zdeprawować jej naród, szczególnie dzieci. Ten atak b-pa Pieronka jest gorszący i ośmiesza nie tylko b-pa Pieronka, lecz i reprezentowany przez Niego Episkopat Polski.
Gdyby takie poglądy wygłaszał człowiek tak znany ze swego zakłamania i mętniactwa, jak p. Aleksander Małachowski, to nie obawiałbym sie zgorszenia: ten sztucznie wykreowany "autorytet" od dawna reprezentuje wrogie Polsce i Polakom ideologie.
Gdyby te niepokojące poglądy wygłaszał pan Tadeusz Gromek, dziennikarz NIE czy Trybuny, to nie czytalibyśmy tego. Pobieżne przejrzenie tych tekstów sugerowałoby bowiem sprytnie walczącego ateistę lub wystawionego przez "braci" na odstrzał masona średniego szczebla (nie wyżej 18o wtajemniczenia) .
Stąd pytanie do Jego Eminencji: Czy wygłasza to sekretarz generalny Episkopatu Polski? Wtedy przecież powyższe hipotezy są nie do pomyślenia. Prosimy o odpowiedź Jego Eminencji, bo obecna sytuacja pewnej niejasności, KTO rozgłasza takie poglądy, sieje ogromne zgorszenie. Wygląda bowiem na to, iż atak na Polskę i wiarę katolicką idzie jakby od szczytów Episkopatu?
Konstytucja dogmatyczna o Kościele "Lumen gentium" precyzuje (III, 21), iż "poszczególni biskupi nie posiadają przywileju nieomylności", chyba, że "z zachowaniem więzów łączności ze sobąi z Następcą Piotra". Czy możemy, Eminencjo, oczekiwać na podobną deklarację?
Jeśli zaś ostatnie liczne wypowiedzi B-pa Pieronka są to "niezręczności" przekręcone przez dziennikarzy, to dyskwalifikują one fachowość dającego "taśmowo" wywiady sekretarza generalnego Episkopatu. Czyżby Ekscelencja nie wiedział, z kim rozmawia?
W wyjątkowo ciężkiej dla Polski i Kościoła Chrystusowego epoce Sekretarzem Episkopatu powinien zostać biskup, który rozumie i wykonuje polecenia Tego, który przykazał:
"Niech wasza mowa będzie tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi".

 

Mirosław Dakowski

PS. Jakżesz bolesną i symptomatyczną jest sytuacja, iż troskę taką muszą jawnie wyrażać katolicy świeccy!

Kopie do:
Bp. Tadeusz Pieronek
Nuncjusz Apostolski bp. Józef Kowalczyk
O. Konrad Hejmo

Zmieniony ( 31.03.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.