Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 42 gości
Tuesday 12 November 2019 12:03:05.28.
migawki

Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane" i rozległo się... wycie

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi modlitwę różańcową na początku Marszu Niepodległości

W głównym wyd. Wiadomości TVP ani słowa o jutrzejszej wielkiej manifestacji patriotycznej - Marszu Niepodległości. Wstyd, Prezesie. Mały przywódca. Więc i mali ludzie.

======================

Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz

 
W Y S Z U K I W A R K A
Atak na Gruzję w świetle faktów Drukuj Email
Wpisał: dr Jerzy Jaśkowski   
10.11.2008.

dr Jerzy Jaśkowski

„Atak na Gruzję” w świetle faktów

Przed ok. dwoma miesiącami, podałem w wątpliwość twierdzenia o "zaatakowaniu przez Rosję Gruzji"

W skrócie przypominam : 

1. wybór ataku w dniu rozpoczęcia Olimpiady, kiedy wiadomo było, że przywódcy Rosji będą w Pekinie.

2. Jeszcze tego samego dnia pokazanie  w TV [wszystkie programy] transportu wojsk gruzińskich z Irak do Gruzji. Nawet  uczeń szkolny wie, że zwolnienie ok. 2000  wojsk gruzińskich  z Iraku musiało być  nie tylko uzgodnione z USA ale uzyskać zgodę amerykanów. Nie mówiąc o tym, że wymagana była zmiana rozkładu jazdy pociągów, ponieważ musiano wprowadzić co najmniej kilka nowych składów, którymi ewakuowano Gruzinów z Iraku. 

3. Prezentowałem zdjęcia rzekomo bombardowanych domów  w Gruzji przez Rosjan w których to domach szyby w oknach były całe.

4. Przedstawiłem zdjęcia rzekomo ostrzelanych reporterów, na których to zdjęciach widać wyraźnie mistyfikacje.

5. Kwestionowałem wysyłanie pomocy do rzekomo poszkodowanej Gruzji, a w szczególności wysyłanie krwi co nagłaśniała Solidarność np. w Gdyni.

6. Podawałem w wątpliwość uczciwość  z nazwy polskich korespondentów "wojennych" w szczególności Gazety Wyborczej oraz TVN. Niestety równie niekorzystnie pod względem merytorycznym wypadli dziennikarze pism  zwanych prawicowymi.

Ciekawym był również sam  sposób "zdjęcia tematu " z łam prasy.

Potwierdzeniem moich wątpliwości jest poniższa notatka PAP.

Ciekawe czy kiedykolwiek jakiś  przedstawiciel mediów poprawnych politycznie przyzna się do manipulacji i stosowania metod zwanych praniem mózgu.

Brytyjczycy oskarżają Gruzję

2008-11-09

Dwóch emerytowanych oficerów brytyjskich, którzy byli obserwatorami OBWE w Osetii Płd. w przededniu wybuchu konfliktu gruzińsko-rosyjskiego, gotowych jest publicznie zaświadczyć, że to Gruzja pierwsza rozpoczęła wojnę o to terytorium - podaje tygodnik "Sunday Times". Oficerowie ci to kapitan Ryan Grist oraz podpułkownik RAF Stephen Young. Grist ustąpił z funkcji w OBWE. Obaj doszli do tego samego wniosku, że na krótko przed rosyjskim atakiem gruzińskie rakiety i pociski artyleryjskie spadały na dzielnice Cchinwali zamieszkane przez ludność cywilną w odstępie 15-20 sekund.

Według "Sunday Timesa" szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner na poniedziałkowym spotkaniu ministrów UE w Brukseli ogłosi utworzenie komisji dochodzeniowej, której zadaniem będzie zbadanie różnych aspektów konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.

Komisja będzie niezależna, czego wyrazem ma być m.in. powołanie na jej szefa szwajcarskiego eksperta. Jej zadaniem będzie m.in. ustalenie, kto pierwszy przystąpił do ataku z 7 na 8 sierpnia. Obaj brytyjscy emerytowani oficerowie zostaną zapewne powołani na świadków.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w przededniu wojny Rosji z Gruzją miała w Osetii Płd. grupy nieuzbrojonych obserwatorów, których zadaniem było zmniejszenie napięcia w stosunkach między Osetyjczykami i Gruzinami.

W piątkowym wywiadzie dla telewizji BBC (Newsnight) oraz dla dziennika "New York Times" Grist nazwał gruziński atak na Cchinwali "zmasowanym i niewspółmiernym do skali wszelkiej prowokacji, jeśli w tym przypadku w ogóle można mówić o jakiejś prowokacji" ze strony Osetyjczyków.

W październiku Young powiedział attache wojskowym krajów OBWE, że obserwatorzy organizacji ocenili, iż 7 sierpnia, gdy prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili polecił swoim jednostkom atak na Cchinwali, nie było żadnego ostrzału gruzińskich wiosek przez Osetyjczyków, a nawet jeśli był, to tylko przypadkowy, z ręcznej broni palnej. W przeciwnym razie zostałoby to odnotowane przez obserwatorów OBWE.

pap, keb

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.