Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Chmielowska arrow Informacja, nie propaganda !!
Wednesday 21 October 2020 06:36:24.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Informacja, nie propaganda !! Drukuj Email
Wpisał: Jadwiga Chmielowska   
15.12.2012.

Informacja, nie propaganda !!

 

Jadwiga Chmielowska

 

[Wejdźcie w link obydwa filmy są niesamowite]

Rocznica stanu wojennego sprawiła, że w mediach internetowych pojawiło się wiele dyskusji i informacji o tamtych mrocznych dniach. Przypomniano nawet film dokumentalny Krystyny Mokrosińskiej „Ukryte taśmy stanu wojennego”. 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oHRsPKniOMw#!

 W tym  dokumencie padło bardzo ważne zdanie, że dziennikarze muszą przekazywać informacje a nie szerzyć propagandę. Wydawało się wielu, że w III RP dziennikarze nie mają już problemu z prezentowaniem informacji, że wolne słowo może docierać bez przeszkód do wszystkich obywateli. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Na pewne informacje jest embargo. Doświadczyli tego ostatnio dziennikarze „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”.

Brak dostępu do informacji sprawia, że podjecie racjonalnych decyzji i wyborów jest niemożliwe. Może dojść do zbrodni obojętności czy zaniechania. Wielu Niemców po wojnie tłumaczyło się, że nie wiedziało o zbrodniach Hitlera. Iluż ludzi na całym świecie łącznie ze znanymi postaciami z dziedziny kultury, nauki i  polityki gloryfikowało Związek Sowiecki. Nie wiedzieli, czy nie chcieli wiedzieć o straszliwym ludobójstwie? Informacje rzetelne były wypierane przez propagandę.

Zawsze śmieszyły mnie wypowiedzi propagandystów zarzucających przeciwnikom wyznawanie „spiskowej teorii dziejów”. A może to jedynie osoby źle poinformowane – niezdające sobie sprawy z istnienia służb specjalnych? Iluż naszych polityków ma świadomość mechanizmów funkcjonowania FSB, która przejęła metody poprzedniczek Czerezwyczajki, NKWD i KGB?  Może gdyby przynajmniej zobaczyli filmRzeźnik Putin: Morderstwa i Zamachy FSB”, to byliby ostrożniejsi.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yffOnwkyPD0

Nie mogę zrozumieć dlaczego na wyposażeniu 36 pułku będącego do dyspozycji Rządu RP były  jedynie rosyjskie samoloty dla VIP-ów.  Jak to się stało, że do jednego samolotu wsiadły najważniejsze osoby w państwie i całe dowództwo polskiego wojska?  [to nieprawdopodobne, Jadziu! MD] Czyżby nawet nasze służby specjalne stroniły od posiadania i analizowania informacji? Jak ktokolwiek mógł podjąć decyzję uzależnienia śledztwa w sprawie  tragedii w Smoleńsku od dobrej woli Rosjan? Czyżby nie wiedziano jakim państwem jest Rosja i jakimi prawami się rządzi?

Są moim zdaniem dwa wytłumaczenia. Jedno to paniczny strach o własne życie, co potwierdzałby szereg dziwnych śmierci osób kojarzonych z wyjaśnianiem przebiegu ostatniego lotu TU 154. Drugie to brak kompetencji wynikających również z braku podstawowych informacji.

Jedno jest pewne - nie może normalnie funkcjonować państwo, w którym społeczeństwo i władza pozbawieni są informacji a dziennikarze zajmują się propagandą,  czyli jak to się obecnie nazywa PR. To się zawsze źle kończy.

Jadwiga Chmielowska  14 grudnia 2012

http://www.sdp.pl/informacja-nie-propaganda-felieton-jadwigi-chmielowskiej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.