Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 135 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow DEMOGRAFIA 12 arrow Włosi nie chcą płacić za aborcję
Thursday 22 April 2021 17:12:38.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Włosi nie chcą płacić za aborcję Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Warecki,   
17.12.2012.

Włosi nie chcą płacić za aborcję

 

2012-12-17 http://www.pch24.pl/wlosi-nie-chca-placic-za-aborcje,10825,i.html#ixzz2FIXualmx

 

Włoscy obrońcy życia organizacji Scienza & Vita (Nauka i Życie) żądają od przedstawicieli rządowej administracji w Toskanii zmiany polityki fiskalnej, tak by podatnicy nie byli zmuszani do finansowania procederu zabijania dzieci poczętych. Według tych propozycji obywatele mogliby weryfikować, czy z wpłacanych przez nich podatków nie jest finansowana aborcja.

 Według dokonanych przez Scienza & Vita analiz, opowiadający się za ochroną życia poczętego Włosi chcą, aby wpływy do budżetu z ich podatków były przeznaczane na finansowanie działalności instytucji broniących życia poczętego oraz na pomoc oczekującym narodzin dziecka kobietom, które pozostają w trudnej sytuacji bytowej. Obrońcy życia postulują też, aby pomoc taka była świadczona przed, w trakcie i po narodzinach dziecka.

 Według opublikowanych niedawno przez włoskie Ministerstwo Zdrowia danych w 2010 r. w Toskanii dokonano 7665 tzw. aborcji, zaś w 2011 r. 7479. Ten zbrodniczy proceder został sfinansowany z pieniędzy podatników w kwocie przekraczającej 9 mln USD. W petycji przesłanej do gubernatora Toskanii włoscy obrońcy życia napisali, że pieniądze te „mogłyby zostać użyte na zmniejszenie deficytu” różnych organizacji zobowiązanych do świadczenia opieki zdrowotnej w regionie.

 Od 1978 r. włoskie prawo pozwala na zabijanie dzieci poczętych aż do trzeciego miesiąca ciąży. „My, którzy popieramy tę petycję z całą stanowczością pragniemy nie kolaborować w finansowaniu niemoralnych usług, takich jak odbieranie niewinnego i bezbronnego życia ludzkiego. Nie chcemy być współsprawcami czynów niezgodnych z naszym sumieniem, które stoją w całkowitej sprzeczności z ogólnym nakazem sprzeciwu wobec mordowania niewinnych” - czytamy w petycji.

 Krzysztof Warecki, CNA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.