Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 95 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow krótko arrow Polska rodzina wywłaszczona przez Niemkę odnosi sukces w sądzie
Sunday 18 April 2021 23:26:36.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polska rodzina wywłaszczona przez Niemkę odnosi sukces w sądzie Drukuj Email
Wpisał: bibula   
23.12.2012.

Polska rodzina wywłaszczona przez Niemkę odnosi sukces w sądzie

 

2012-12-22 http://www.bibula.com/?p=65515

 

Polska rodzina, która straciła dom w Nartach na rzecz Niemki Agnes Trawny, chce od niej zwrotu nakładów poczynionych na gospodarstwo przez 26 lat. Teraz po wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, uchylającego wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie ma na to jeszcze większe szanse.

Sąd nakazał ponownie rozpoznać sprawę z powództwa rodziny Głowackich przeciwko Agnes Trawny, która w 2005 r. odzyskała prawa do zajmowanej przez nich nieruchomości. W 2011 r. Władysław i Władysława Głowaccy pozwali Niemkę o 210 tys. zł odszkodowania za nakłady poczynione przez 26 lat na utrzymanie domu i gospodarstwa w Nartach. W lipcu SO w Olsztynie oddalił ich roszczenia. Teraz musi sprawę rozpatrzyć ponownie. Okazało się, że m.in. nie przeprowadził postępowania dowodowego „w istotnym zakresie”. W ustnym uzasadnieniu Sąd Apelacyjny nie zgodził się z oceną SO, iż Głowaccy nie mogli domagać się zwrotu nakładów od Niemki, skoro mieli umowę najmu z nadleśnictwem Szczytno.

Białostocki sąd nie zgodził się też ze stanowiskiem olsztyńskiego sądu, że protokół podpisany przez Głowackiego jest umową zwolnienia z długu, w której zrzekł się on roszczeń z tytułu nakładów.

Wreszcie Sąd Apelacyjny zwrócił uwagę, że zachodzą też częściowo uzasadnione wątpliwości co do tego, czy Głowacki miał świadomość i wiedzę o skutkach podpisania protokołu sporządzonego przez pełnomocnika A. Trawny. Prawnik nie wyjaśnił Głowackiemu, jakie skutki może wywołać podpisanie tego dokumentu.

Niemka Agnes Trawny, która doprowadziła do wysiedlenia dwóch rodzin, dom który miał być jej domem rodzinnym, zburzyła.

Źródło: rp.pl  luk  Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-12-21)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.