Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 12 (ze szpadlem w tle) arrow Trzydzieści spraw w sądzie przeciw pigułkom antykoncepcyjnym (III i IV generacji)
Friday 22 January 2021 17:43:50.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Trzydzieści spraw w sądzie przeciw pigułkom antykoncepcyjnym (III i IV generacji) Drukuj Email
Wpisał: Franciszek L. Ćwik   
31.12.2012.

Trzydzieści spraw w sądzie przeciw pigułkom antykoncepcyjnym (III i IV generacji)

 

Franciszek L. Ćwik 2012-12-31 http://www.pch24.pl/trzydziesci-spraw-w-sadzie-przeciw-pigulkom-antykoncepcyjnym-,11128,i.html#ixzz2Gc9KrFXY

 

Trzydzieści kobiet we Francji, będących ofiarami pigułek antykoncepcyjnych trzeciej i czwartej generacji, wniesie na początku stycznia sprawę do sądu w Bobigny przeciw ich producentom. Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że nie będzie ich refundować.

 

Po złożeniu skargi do sądu 14 grudnia przez Marion Larat, młodą dziewczynę, która została inwalidą używając pigułek antykoncepcyjnych, inne kobiety, będące ich ofiarami, postanowiły za jej przykładem wystąpić do sądu przeciw koncernom farmaceutycznym, produkującym i rozpowszechniającym te środki. Zdaniem adwokata Philippa Courtois, liczba poszkodowanych, które zechcą wstąpić na drogę sądową będzie szybko wzrastać.

 Sprawę do sądu zdecydowało się wnieść aż trzydzieści kobiet w wieku od 17 do 48 lat. W efekcie zażywania pigułek trzeciej i czwartej generacji mają one poważne problemy zdrowotne: wylewy (15 kobiet), zatorowość płucną (3 kobiety), zakrzepicę żylną i zapalenie żył. Część z nich doznała też paraliżu ciała, padaczki, czy utraty zdolności mowy. 

Procesy będą wytoczone przeciw takim producentom jak Bayer, Schering czy Merck i Pfizer.  Oskarżenie Bayera przez Marion Larat o „nieumyślny zamach na integralność osoby ludzkiej” jest pierwszą tego typu sprawą we Francji, ale w USA już 13,5 tys. kobiet skierowało pozwy przeciwko temu koncernowi.

 Francuska minister zdrowia Marisol Touraine zapowiedziała we wrześniu, że Kasa Chorych nie będzie więcej refundować nabycia pigułek tych generacji. Takie prawo ma jednak obowiązywać dopiero od września 2013 r. Decyzja ta została podjęta po opinii Najwyższego Urzędu Zdrowia (HAS) wskazującej na „dwa razy częstsze ryzyko komplikacji zakrzepowo-żylnych u kobiet zażywających pigułki drugiej generacji”.

Franciszek L. Ćwik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.