Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow grozi kara śmierci. Za stosowanie wojny psychologicznej
Thursday 25 February 2021 22:38:58.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
grozi kara śmierci. Za stosowanie wojny psychologicznej Drukuj Email
Wpisał: Nasz Dziennik   
09.01.2013.

Czterem z aresztowanych grozi kara śmierci. Za stosowanie wojny psychologicznej przeciwko rządzącej partii

Ruszył pozorowany proces

 

Nasz Dziennik    8 stycznia 2013 http://www.naszdziennik.pl/swiat/20306,ruszyl-pozorowany-proces.html

 

Proces 14 prodemokratycznych działaczy, w większości katolików oskarżonych o próby obalenia władz komunistycznych, rozpoczął się w prowincji Nghe An w środkowym Wietnamie. W maju 2012 roku w pokazowym procesie skazano na więzienie czterech katolickich studentów z Wietnamu oskarżonych za działalność antypaństwową.

- Pierwsza rozprawa odbyła się z zachowaniem zaostrzonych środków bezpieczeństwa - powiedział obrońca oskarżonych Tran Thu Nam. Poinformował, że podsądni, z których 12 to katolicy, zostali oskarżeni o przynależność do działającej na uchodźstwie w USA Wietnamskiej Partii Reform (Viet Tan) za „działania mające na celu obalenie władzy ludowej” w Wietnamie.

Wśród nich są blogerzy, studenci i pracownicy humanitarni w wieku 24-55 lat. Agencja Associated Press wyjaśnia, że ogłoszenie wyroków oczekiwane jest na jutro. Czterem z aresztowanych grozi kara śmierci.

Wśród 12 chrześcijan większość jest blisko związana z parafiami prowadzonymi przez Ojców Redemptorystów, głównie w dużych miastach takich jak Hanoi czy Ho Chi Min City. Sami zakonnicy od wielu lat zmagają się z prześladowaniami ze strony władzy.

W maju ubiegłego roku trzech działaczy z tej liczącej łącznie 17 osób grupy zostało już skazanych za "szerzenie antypaństwowej propagandy". Ich przypadki są uważane przez ONZ za przykłady bezprawnego przetrzymywania w więzieniu. Międzynarodowe organizacje praw człowieka wielokrotnie wzywały rząd w Hanoi do niezwłocznego uwolnienia mężczyzn. Proces młodych ludzi, w wieku od 22 do 25 lat, pochodzących z diecezji Vinh w północnym Wietnamie, trwał zaledwie kilka godzin. Studenci zostali aresztowani w 2011 roku za rozpowszechnianie ulotek, w których domagali się wprowadzenia w Wietnamie systemu wielopartyjnego.

Do najbardziej prześladowanych przez wietnamskie władze należą działacze katoliccy. To właśnie oni tworzą struktury promujące wolność słowa, walkę z aborcją oraz pomoc potrzebującym.

Wietnamski rząd w walce z opozycją bardzo często powołuje się na art. 88 tamtejszego kodeksu karnego, który mówi o „rozpowszechnianiu propagandy wrogiej ustrojowi Socjalistycznej Republiki Wietnamu”, aby aresztować i osadzać w więzieniach blogerów, komentatorów i aktywistów nieprzychylnych władzy. Wszystko dzieje się w sposób bardzo arbitralny.

Dla osób, które w ocenie rządu złamią art. 88, przewidziana jest kara od 3 do 20 lat więzienia. Do czynów, jakie podpadają pod paragraf zalicza się m.in. głoszenie wrogiej propagandy, rozprowadzanie ulotek lub produktów kulturowych oraz stosowanie wojny psychologicznej przeciwko rządzącej partii.

Zmieniony ( 09.01.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.