Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Krucjata Różańc. za Ojczyznę 13 arrow Poznań: 13 stycznia - Msza za Ojczyznę  relacja
Sunday 27 September 2020 06:13:23.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Poznań: 13 stycznia - Msza za Ojczyznę  relacja Drukuj Email
Wpisał: krucjatarozancowazaojczyzne   
24.01.2013.

Poznań: 13 stycznia - Msza za Ojczyznę – relacja

 

krucjatarozancowazaojczyzne

Dla Poznania i całej Polski kościół p. w. Bożego Ciała ma szczególne znaczenie ze względu na Cud Eucharystyczny, jaki miał tu miejsce w 1399 r. Sam kościół ufundowany został w związku z tym cudem przez króla Władysława Jagiełłę. Jest to miejsce szczególnej łaski, która tak bardzo jest teraz Polsce potrzebna. To Sanktuarium było miejscem najczęściej nawiedzanym przez Polaków i pielgrzymów z całej Europy w tamtych czasach. Dziś mało już kto o tym wie, a zamiast do Poznania pielgrzymuje się do odległych sanktuariów Europy.

 

13 stycznia o godzinie 12.30 odbyła się zapowiedziana Msza św. Po jej zakończeniu, ksiądz proboszcz Wojciech Maćkowiak wystawił Najświętszy Sakrament w monstrancji zawierającej relikwiarz z Trzema Najświętszymi Hostiami, i modlił się z Maryją, Królową Polski, o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Podczas rozważań różańcowych przypomniał treść niezrealizowanych Ślubów Jasnogórskich Narodu.

Obecnych było ok. 200 osób. Za miesiąc oprócz Mszy Świętej odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowyzapraszamy wszystkich na 17 lutego godz. 12.30 do kościoła p. w. Bożego Ciała.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.