Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Islamski przywódca: gdyby nie kary [śmierci] za apostazję, islam już by nie istniał
Thursday 20 February 2020 15:24:37.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Islamski przywódca: gdyby nie kary [śmierci] za apostazję, islam już by nie istniał Drukuj Email
Wpisał: pch24   
07.02.2013.

Islamski przywódca: gdyby nie kary [śmierci] za apostazję, islam już by nie istniał

 

2013-02-07  pch24

Yusuf al-Karadawi, jeden z najbardziej wpływowych przywódców sunnickich na Bliskim Wschodzie, przyznał, że islam nie przetrwałby, gdyby nie zabijano apostatów.

 Al. - Karadawi, szef Bractwa Muzułmańskiego, będący jednym z najbardziej szanowanych przywódców świata sunnickiego, niedawno powiedział w egipskiej telewizji: - Gdyby muzułmanie zrezygnowali z kary [śmierci] za apostazję, islam nie istniałby dzisiaj.

 W ten sposób lider sunnicki uzasadniał konieczność zachowania kary śmierci za przejście wyznawców islamu na inną wiarę. Pełni ona bowiem funkcję odstraszającą i chroni muzułmanów przed zaparciem się islamu.

 Z opinią szejka Karadawi zgadzają się znawcy islamu, którzy podkreślają, że religia ta, po śmierci proroka Mahometa nie mogłaby przetrwać, gdyby zrezygnowano z torturowania i zabijania tysięcy odstępców od wiary.

 Od samego początku aż do dzisiaj, islam nigdy nie uważał tej zasady za nieodpowiednią ani niemoralną. W niedawnym sondażu przeprowadzonym w Egipcie aż 84 proc. obywateli poparło utrzymanie kary śmierci dla apostatów. Warto zauważyć także, że jednocześnie zdecydowana większość obywateli nie rozumie podstawowych zasad swojej religii. Większość muzułmanów często odmawia komentarza w różnych istotnych kwestiach dotyczących islamu, obawiając się oskarżenia o apostazję. Są oni za to skłonni donosić na najbliższych, sąsiadów i znajomych, podejrzanych o odstępstwo od wiary.

 Nie jest przypadkiem, że w krajach muzułmańskich odnotowuje się najwyższy wskaźnik analfabetyzmu. W kulturze islamu, która kryminalizuje nie tylko apostazję, ale także zadawanie pytań, ignorancja jest cnotą, która chroni życie.

 W egipskiej telewizji pojawiła się także inna, skandaliczna wypowiedź dotycząca apostatów. Przełożeni Islamskiego Uniwersytetu w Kairze wydali zalecenia w sprawie najnowszych podręczników dla uczniów w szkole średniej. Ma się w nich znaleźć zapis stwierdzający, iż „każdy muzułmanin, bez zgody rządzącego, może zabić, upiec i zjeść apostatę”.

 Źródło: GI, AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.