Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 72 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk13/I arrow Gang Olsena na tropie, czyli przygód gamoni w mundurach ciąg dalszy
Friday 07 August 2020 21:09:49.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Gang Olsena na tropie, czyli przygód gamoni w mundurach ciąg dalszy Drukuj Email
Wpisał: Bielszym   
13.02.2013.

Gang Olsena na tropie, czyli przygód gamoni w mundurach ciąg dalszy

 

Czym jeszcze rozbawią nas do łez gamonie z NPW? Odstrzeleniem sobie przez kolejnego prokuratora tym razem ucha czy może spektakularną próbą  wysadzenia się w powietrze kiełbasą -trotylówką? Myśli te naszły mnie po przeczytaniu ostatniego komunikatu Naczelnej Prokuratury Wojskowej z 11.2.2013, podpisanego przez płk. Zbigniewa Rzepę, w którym czytamy (podkr. moje):

”Jednocześnie do dalszych badań laboratoryjnych odcięto dwa fragmenty brzozy: z głównego pnia - od górnej części złamania w dół na odcinku o długości 156 cm. (...) Wysokość pnia brzozy, liczona od poziomu podłoża, po odcięciu odcinka o długości 156 cm, wynosi 510 cm. (...) Jak wynika z powyższego, brzoza została przełamana na wysokości ok. 666 cm, licząc od poziomu podłoża, a nie jak wcześniej podano omyłkowo – ok. 770 cm. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeprasza za błędne podanie danych, będące niezamierzonym efektem oczywistej omyłki rachunkowej.”

Ustalenia te stoją jednak w sprzeczności zarówno z raportem MAK, mówiącym o złamaniu brzozy na wysokości ok. 5 m, jak też np. dokumentacją fotograficzną wizyty ministra Zdrojewskiego w Smoleńsku w drugą rocznicę katastrofy. Otóż ze zdjęć tych, przedstawiających dekorowanie przez ministra (wzrost 177 cm) Pancernej Brzozy różą, łatwo można wyliczyć (z dokładnością do ok. 25 cm), że miejsce złamania pnia brzozy przed ostatnią wizytą polskich prokuratorów znajdowało się na wysokości ok. 500 cm nad gruntem, a więc – jeśli wierzyć płk. Rzepie – w przybliżeniu na tej samej, co po niedawnym skróceniu pnia o przeszło półtora metra... ;-) 

Zabawa nie byłaby pełna, gdyby na zasadzie odruchu zwalczania wszelkich nieprawomyślności, zagrażających władzy, nie włączyli się do niej prof. Senyszyn i red. Żakowski swymi wypowiedziami na temat rocznych przyrostów brzóz, tłumaczących ich zdaniem rozbieżności pomiędzy raportem Millera a ostatnimi ustaleniami NPW.

„Średnica drzewa w miejscu jego ścięcia wynosi 52 cm” - głosi cytowany komunikat prokuratury. To również się nie zgadza nie tylko z wcześniejszymi pomiarami MAK, komisji Millera i red. Osieckiego (który z miarką w ręku wspiął się swego czasu na brzozę) - ale też z najprostszą z prostych analizą zdjęć ze Smoleńska.

[Tu pomiary BRZOZY – każdy może sprawdzić, np. średnica - 39±2cm, wys - 505± 25.    md]

Nie mogę się wprost doczekać dalszych przygód gamoni z Gangu Olsena w roli śledczych Naczelnej Prokuratury Wojskowej. I co teraz: komunikat Prokuratury prostujący kolejne jej sprostowanie, a po nim następny? Odstrzelenie sobie przez kolejnego prokuratora na konferencji prasowej tym razem ucha czy może równie spektakularna próba samobójczego wysadzenia się w powietrze kiełbasą -trotylówką? Inicjatywa ustawodawcza ws. zakazu wstępu na lotniska w wypastowanych butach? Wniosek do władz USA o wpuszczenie polskich prokuratorów z wykrywaczami kiełbas na pokład Air Force One? Zdemaskowanie współpracy Sztabu Generalnego z grupą obcych mocarstw zrzeszonych w NATO? Co dalej, panowie prokuratorzy?

Od siebie proponuję spektakularną akcję saperską wysadzania, na wniosek i pod nadzorem NPW, zatorów lodowych na Wiśle kiełbasą -trotylówką. Bez tego śmiałego eksperymentu zamknięcie śledztwa smoleńskiego wydaje mi się wprost niemożliwe...  ;-) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.