Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 13 arrow Runął dach nad ruiną reaktora 4 w Czarnobylu
Sunday 20 September 2020 09:05:55.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Runął dach nad ruiną reaktora 4 w Czarnobylu Drukuj Email
Wpisał: Czarnobyl   
13.02.2013.

Runął dach nad ruiną reaktora 4 w Czarnobylu

 

 

[Ci durnie piszą w tytule: Runął dach elektrowni w Czarnobylu . Ale to brednia, bo tam budynki elektrowni są na powierzchni paru hektarów. Chodzi o R4.  Wg. mej wiedzy - fizyka zajmującego się przed laty intensywnie Czarnobylem, nad ruiną jest SARKOFAG. To chyba jego część runęła? MD]

 

 Ale: Promieniowanie-sie-nie-zwiekszylo

 

 

widok sprzed:

 

Widok: od środka:  

 

Władze wyjaśniły, że częściowo zniszczony we wtorek obiekt powstał już po katastrofie, do której doszło w Czarnobylu w 1986 roku, i nie należy on do sarkofagu zbudowanego nad czwartym reaktorem po eksplozji sprzed 27 lat.

Wybuch czwartego reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu, który nastąpił 26 kwietnia 1986 roku, doprowadził do skażenia ok. 100 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni. Najbardziej ucierpiała Białoruś. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch.

W 2012 roku w Czarnobylu rozpoczęto montaż nowego sarkofagu, który przykryje stare, betonowe zabezpieczenie zniszczonego przez wybuch czwartego reaktora tej siłowni. Nowe zabezpieczenie, które buduje francuski koncern Novarka, ma być gotowe w 2015 roku.

(msz, ula, ap, db)

=======================

 

Do zdarzenia doszło we wtorek. Pod ciężarem śniegu zniszczeniu uległy części ścian i fragment dachu o powierzchni około 600 m2 nad maszynownią przy czwartym reaktorze czarnobylskiej elektrowni jądrowej.

W nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie doszło do zawalenia się części dachu i ścian jednej z maszynowni. Jak zapewniła Państwowa Inspekcja Regulacji Atomowej Ukrainy, poziom promieniowania w pobliżu budynku nie uległ zmianie i nie ma żadnego niebezpieczeństwa. (PAP, TR)

Zmieniony ( 13.02.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.