Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 13 arrow Do r. 2025 Francja powinna zamknąć 35 reaktorów jądrowych
Thursday 09 July 2020 03:22:09.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Do r. 2025 Francja powinna zamknąć 35 reaktorów jądrowych Drukuj Email
Wpisał: Greenpeace   
19.02.2013.

Do r. 2025 Francja powinna zamknąć 35 reaktorów jądrowych

 

Greenpeace: pap  8-02-2013, ekonomia24

Obietnica prezydenta Francji Francois Hollande'a, który zapowiedział zredukowanie do r. 2025 udziału energii atomowej w produkcji energii elektrycznej we Francji do 50 proc. z obecnych 75 proc., wymaga zamknięcia 35 z 58 reaktorów jądrowych - uważa Greenpeace

Według opublikowanego w piątek przez Greenpeace dokumentu - scenariusza przekształceń energetycznych - redukcja do 50 proc. wymaga zamknięcia 35 reaktorów jądrowych, w tym dziesięciu w ciągu kadencji Hollande'a, która kończy się w roku 2017.

W swym dokumencie Greenpeace - organizacja pozarządowa na rzecz ochrony środowiska - prezentuje "trajektorię" energetyczną do roku 2050, uwzględniającą międzynarodowe zobowiązania Francji, jakie, według organizacji, kraj ten ma w dziedzinie walki ze zmianami klimatu, i zakładającą całkowite odejście od energii nuklearnej do roku 2031, najpóźniej do 2034.

Prezydent Francois Hollande potwierdził we wrześniu, że chce zmniejszyć udział energii atomowej w produkcji energii elektrycznej we Francji z obecnych 75 proc. do 50 proc. w roku 2025.

W swym scenariuszu Greenpeace ocenia, że stopniowe odchodzenie od energii nuklearnej jest możliwe dzięki inwestycjom w energię odnawialną (w tym słoneczną i wiatrową), lecz także dzięki modernizacji instalacji grzewczych, co znacznie zredukuje konsumpcję energii elektrycznej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.