Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo arrow Msza św. inaugurująca pontyfikat 19 marca, Św. Józefa
Wednesday 02 December 2020 16:02:13.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Msza św. inaugurująca pontyfikat 19 marca, Św. Józefa Drukuj Email
Wpisał: pch24   
14.03.2013.

Msza św. inaugurująca pontyfikat 19 marca, Św. Józefa

 

2013-03-14 pch24

Msza św. inaugurująca pontyfikat papieża Franciszka odbędzie się 19 marca. [Ojciec św. jest wielkim czcicielem Św. Józefa md]. W czwartek nowy papież spotka się po południu ze wszystkimi kardynałami w Kaplicy Sykstyńskiej.

 W sobotę o godz. 11 papież spotka się z dziennikarzami. Jak poinformował rzecznik Watykanu ks. Lombardi, w niedzielę Ojciec św. spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Uda się też do bazyliki Matki Bożej Większej.

Nowo wybrany papież jest 266. biskupem Rzymu w historii Kościoła.

=========================

Franciszek I rozmawiał już z Benedyktem XVI

2013-03-14

„Papież rozmawiał już z Benedyktem XVI wyrażając nadzieję na szybkie spotkanie”- potwierdził rzecznik Stolicy Apostolskiej, o. Federico Lombardi. Na briefingu, który odbył się po wyborze nowego następcy Św. Piotra, o. Lombardi  dodał: „Spotkałem go któregoś dnia przy okazji odbywającej się Kongregacji generalnej i nie spodziewałem się, że ujrzę go ubranego na biało tego wieczoru”.

„Wybór papieża latynoamerykańskiego, to wielka niespodzianka, która pokazuje odwagę kardynałów w przekroczeniu Oceanu” - zaznaczył o. Lombardi

Dziś Franciszek I uda się z wizytą do Bazyliki Matki Boskiej Większej na modlitwę. Jak wyjaśnił rzecznik Watykanu, będzie to tzw. „wizyta zwykła”.

FL (Avvenire.it)

 

Zmieniony ( 14.03.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.