Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo arrow Sternik na mostku
Wednesday 02 December 2020 17:15:46.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sternik na mostku Drukuj Email
Wpisał: Piotr Doerre   
14.03.2013.

Sternik na mostku

 

Piotr Doerre 2013-03-13 pch24

Dlaczego już w kilka minut po ogłoszeniu informacji o tym, że biały dym uniósł się nad Kaplicą Sykstyńską tłumy mieszkańców Rzymu biegły na plac św. Piotra? Dlaczego setki milionów telewidzów na całym świecie zastygły przed telewizorami?

Bo oto – wraz z pojawieniem się na balkonie Bazyliki św. Piotra kolejnego, 266. Wikariusza Chrystusowego - świat znów odzyskał stabilność. Świat zyskał punkt odniesienia. Papiestwo jest bowiem we współczesnym świecie, zagonionym, oszalałym na punkcie seksu i pieniędzy, jedynym stałym, czystym punktem. Papiestwo jest dla świata, czy jest to świat katolicki, czy nie, jak zwornik w sklepieniu katedry i jak latarnia morska równocześnie.

Dzieje się tak w sposób niezależny od tego, kto sprawuje urząd papieski, niezależnie od jego osobistych zalet czy przywar, poglądów czy sympatii. Dzieje się tak dlatego, że Kościół jest jedyną na świecie instytucją, której założycielem jest sam Jezus Chrystus, Bóg, który stał się człowiekiem. My wiemy, a cała ludzkość gdzieś głęboko, podświadomie czuje, że nawet jeśli za kołem sterowym nawy Kościoła staje zwykły człowiek, który kręci nim w tę czy inną stronę, nawet jeśli na kursie tego okrętu znajdą się mielizny, skały czy góry lodowe, to okręt ów jest niezatapialny.

Ta pewność katolików i przeczucie pozostałych ludzi wywołuje wściekłość wrogów Kościoła. Na próżno jednak. Rafy piekielne go nie zatopią.

Piotr Doerre 

Redaktor naczelny PCh24.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.