Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 141 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo arrow Napisy końcowe
Wednesday 02 December 2020 16:59:50.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Napisy końcowe Drukuj Email
Wpisał: Dextimus   
20.03.2013.

Napisy końcowe

 

[ Z ogromnym bólem i troska widzę śmierć portalu Kronika Novus Ordo. Ja też nie będę komentował poczynań „biskupa Rzymu”-  może do czasu pierwszej encykliki Papieża Franciszka? Buono, saporito pranzo! Buona sera! MD]

 

 

2013-03-19 http://breviarium.blogspot.com/2013/03/napisy-koncowe.html

 

Szanowni Czytelnicy [portalu Kronika Novus Ordo]

 

Po obejrzeniu relacji z nabożeństw papieskich, a zwłaszcza z dzisiejszej Mszy świętej papieża Franciszka muszę ze smutkiem stwierdzić, że nie ma najmniejszego sensu dalszego prowadzenia Kroniki. Nie ma sensu wskazywania nadużyć liturgicznych u szeregowych kapłanów czy biskupów, skoro popełnia je sam Ojciec święty Franciszek, zapewne z przyzwyczajenia, z ponad 40-letniej praktyki duszpasterskiej w Kościele Ameryki Łacińskiej, w którym – jak zapewnie wiecie z lektury dawnych wpisów na KNO – Mszał, rubryki i nigryki traktowane są powszechnie jako luźny zestaw niewiążących zaleceń dla celebransa. Z otrzymanej korespondencji wiem, że wielu kapłanów już się cieszy z końca 8-letniej “pieredyszki” i otwarcie cieszą się, że “nareszcie wróciła normalność”. Widać tak ma się zacząć dziać w całym Kościele i widać tak będzie dla Kościoła lepiej.

Cóż, widocznie nigdy nie miałem racji. Widocznie papieże krytykujący nadużycia liturgiczne też nie mieli racji. W końcu każdy może się pomylić… 

 

Módlmy się za naszego papieża Franciszka!
Święty Józefie, módl się za Nim i za nami!

Strona KNO na Facebooku zostanie zlikwidowana w dniu dzisiejszym o 24:00

Niniejszy blog pozostanie dostępny w sieci.

Dziękuję za przesyłaną przez 8 lat korespondencję. 

 

Napisał Dextimus dnia 19.3.13

 

A dla wszystkich naszych Sympatyków, Krytykantów i Wrogów - utwór instrumentalny na pożegnanie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.