Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Osiągnięcia naukowe a Badania
Saturday 24 October 2020 05:01:19.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Osiągnięcia naukowe a Badania Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
04.04.2013.

Osiągnięcia naukowe a Badania

 

On n’a pas besoin de chercheurs,

on a besoin de Trouveurs

 IPhN, Orsay, Vallée de Chevreuse

 

[Niepotrzebni są badacze (poszukiwacze),

 potrzebni Znalazcy (odkrywcy)]

 

 

         Wpadła mi w ręce „Gazeta AMG”, czyli Akademii Medycznej w Gdańsku ze stycznia 2013 r. Przemianowano tę uczelnię, za popularnym krajowym „tryndem”, na Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed – rzeczywiście z gumy?). Dobrze, że choć w Biuletynie zachowała się szacowna nazwa Uczelni.

 

Ale wewnątrz biuletynu też przemiany: Wypełniony jest głównie wymienianiem osób uhonorowanych nagrodami rektora (za 2011).

 

Tu zwrócę uwagę czytelników jedynie na charakterystyczne, a zabawne zmiany akcentów.

 

NAGRODY są za Osiągnięcia Naukowe.

 

Ale dalej w spisie Laureatów tylko jedna nagroda jest „za odkrycie”, a prawie wszystkie (szt. 19!) „za badania”.

Nie będę wypisywał nazw tych badań, dla laika brzmiących niezrozumiale i często komicznie.

 

Dodam jednak nasze, ewentualnych pacjentów życzenia, by choć połowa tych badań zakończyła się odkryciem, osiągnięciem naukowym.

 

Dużo nagród za osiągnięcia organizacyjne, np. „Za wzorowe pełnienie obowiązków”, wiele za całokształt, czy za szczególne zaangażowanie, pracowitość i i sumienność. Czyżby ci nie nagrodzeni cechowali się brakiem sumienności? Przerwę...

Ciekawa jest jednak proporcja nagród: Ci „badacze” opisani są na półtorej strony, a CI od organizacji - aaaa, to co innego: IM poświęcone jest aż trzy i pół strony. Co ważne, to ważne!

 

Widzimy Wielką Galę oraz zdjęcia laureatów z niej - to gala przedsiębiorczości, handlu, przemysłu i usług, jest jakaś sp. z o.o. i „działające na rynku medyczne firmy”.

 

--- o000o ---

 

On a besoin de Trouveurs, vraiment.

Zmieniony ( 05.04.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.