Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Osiągnięcia naukowe a Badania
Thursday 09 April 2020 18:29:55.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
Laudetur Iesus Christus!  Chcą uderzyć w Wielki Czwartek, bo zauważyli, że nie ma oporu:  Ani MODLITWY.

Konieczne egzorcyzmy, bo to ewidentnie sprawa Złego. Jeden biskup je dziś [Wielka Środa] odprawia w intencji otrzeźwienia rządu i parlamentu. I będzie kontynuował w następnych dniach. Parę sekretariatów kurii metropolitalnych  ma wyłączone telefony z powodu wirusa [!!!] W innych – nie odbierają telefonów. Módlmy się. 

Wielki Czwartek, 14-ta: To jednak ośmielili się uderzyć w Pana Boga: zakazują Mszy, nawet na ledwo 50 osób, w Wielkanoc! Na Sądzie będzie im to policzone, a zapewne - i wcześniej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Osiągnięcia naukowe a Badania Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
04.04.2013.

Osiągnięcia naukowe a Badania

 

On n’a pas besoin de chercheurs,

on a besoin de Trouveurs

 IPhN, Orsay, Vallée de Chevreuse

 

[Niepotrzebni są badacze (poszukiwacze),

 potrzebni Znalazcy (odkrywcy)]

 

 

         Wpadła mi w ręce „Gazeta AMG”, czyli Akademii Medycznej w Gdańsku ze stycznia 2013 r. Przemianowano tę uczelnię, za popularnym krajowym „tryndem”, na Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed – rzeczywiście z gumy?). Dobrze, że choć w Biuletynie zachowała się szacowna nazwa Uczelni.

 

Ale wewnątrz biuletynu też przemiany: Wypełniony jest głównie wymienianiem osób uhonorowanych nagrodami rektora (za 2011).

 

Tu zwrócę uwagę czytelników jedynie na charakterystyczne, a zabawne zmiany akcentów.

 

NAGRODY są za Osiągnięcia Naukowe.

 

Ale dalej w spisie Laureatów tylko jedna nagroda jest „za odkrycie”, a prawie wszystkie (szt. 19!) „za badania”.

Nie będę wypisywał nazw tych badań, dla laika brzmiących niezrozumiale i często komicznie.

 

Dodam jednak nasze, ewentualnych pacjentów życzenia, by choć połowa tych badań zakończyła się odkryciem, osiągnięciem naukowym.

 

Dużo nagród za osiągnięcia organizacyjne, np. „Za wzorowe pełnienie obowiązków”, wiele za całokształt, czy za szczególne zaangażowanie, pracowitość i i sumienność. Czyżby ci nie nagrodzeni cechowali się brakiem sumienności? Przerwę...

Ciekawa jest jednak proporcja nagród: Ci „badacze” opisani są na półtorej strony, a CI od organizacji - aaaa, to co innego: IM poświęcone jest aż trzy i pół strony. Co ważne, to ważne!

 

Widzimy Wielką Galę oraz zdjęcia laureatów z niej - to gala przedsiębiorczości, handlu, przemysłu i usług, jest jakaś sp. z o.o. i „działające na rynku medyczne firmy”.

 

--- o000o ---

 

On a besoin de Trouveurs, vraiment.

Zmieniony ( 05.04.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.