Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 135 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Kucharzenie arrow Czy jemy ryż faszerowany ołowiem, arsenem i innymi truciznami?
Sunday 18 April 2021 14:20:09.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy jemy ryż faszerowany ołowiem, arsenem i innymi truciznami? Drukuj Email
Wpisał: nathanel   
13.04.2013.

Czy jemy ryż faszerowany ołowiem, arsenem i innymi truciznami?

 

nathanel nathanel

 

Czy ryż nafaszerowany ołowiem może być lekko strawny ? Okazuje się że importowany ryż zawiera trujące substancje : ołów, arsen . Czy powinniśmy znać skład chemiczny produktów i pokarmów ?

 

Co chwilę gdzieś czytamy, że produkty sprowadzane z Chin zawierają trucizny . Nie tylko produkty żywnościowe ale też ubrania, zabawki, praktycznie wszystko . Wszystko trujące a Chińczyków coraz więcej i wyglądają zdrowo.

Z badań American Chemical Society a opublikowanych przez BBC wynika, że ryż importowany do USA zawiera poziom ołowiu wielokrotnie wyższy od uznanego za dopuszczalny. Należy przypuszczać że Polska importuje ryż nie lepszej jakości. Badano próbki pochodzące z Butanu, Chin, Tajwanu, Indii, Izraela, Tajlandii i Czech. Okazało się że ryż z Tajwanu i Chin ma najwyższy poziom zawartości trującego dla człowieka  ołowiu.

Dla obliczenia poziomu "konsumpcji" ołowiu  przyjęto ilość ryżu konsumowanego przez daną społeczność - dziennie. Poziom spożycia ołowiu wyższy dziesieciokrotnie od dopuszczanej dawki PTTI ("provisional total tolerable intake") uważa się za szkodliwy dla zdrowia.

Badania wykazały że poziom ołowiu u nie Azjatów wynosi od 20 do 40 razy więcej niż norma, ale u Azjatów (dzieci) odnotowuje się poziom wyższy 120 razy. .

Ryż jest bardzo podatny na zatrucia środowiskowe w procesie nawadniania, wiele krajów producentów ryżu używa do tego skażonej (niedoczyszczonej) wody. 

"Jeśli prześledzić literaturę naukową, szczególnie dotyczącą Chin i Indii, podlewają oni uprawy wodą  która pochodzi  nieoczyszczonych ścieków domowych i przemysłowych" - stwierdza  Dr. Tsanangurayi Tongesayi  z Monmouth University .

Około 10% ryżu produkowanego w Chinach zawiera metale ciężkie które prawdopodobnie dostają się do żyznych pól uprawnych z odpadów przemysłowych i ścieków. Ołów jest szkodliwy dla organów ciała i systemu nerwowego, szczególnie dla dzieci.

 Produkty ryżowe zawierają umiarkowane lub wyższy poziom arszeniku ( który jest niezwykle trujący).Tak wynika z analizy danych publikowanych w Consumer Reports..  Dr.Tongesayi pracuje  nad określeniem poziomu zanieczyszczenia arszenikiem  oraz stara się ustalić obecność innych metali ciężkich w produktach ryżowych. .

" Teraz gdy dochodzi do globalizacji  rynku żywnościowego, docierają do nas produkty z różnych zakątków świata w których występują różne poziomy zanieczyszczeń. Wiedzę o nich jednak lekceważymy a produkt produktowi nie jest równy. Importerzy starają się kupić jak najtaniej i jak najdrożej sprzedać. A najtaniej jest wówczas gdy nie przestrzega się standardów produkcji.

Służby  sanitarne zamiast liczyć ile jest mięsa (końskiego) w mięsie , powinny zajmować się w szerszym stopniu tym co naprawdę może szkodzić naszemu zdrowiu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.