Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 136 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk 13/II arrow Zwolniony z pracy doktor Dymitr Książek: Nie wycofuję swoich słów o Smoleńsku
Thursday 21 October 2021 10:43:26.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Zwolniony z pracy doktor Dymitr Książek: Nie wycofuję swoich słów o Smoleńsku Drukuj Email
Wpisał: "pogotowie"   
15.04.2013.

Zwolniony z pracy doktor Dymitr Książek: Nie wycofuję swoich słów o Smoleńsku

 

niezalezna

 

- Potwierdzam wszystko, co już wcześniej mówiłem na temat Smoleńska i na temat identyfikacji ciał w Moskwie. Panował totalny bałagan, który prędzej czy później musiał doprowadzić do ekshumacji – mówi w rozmowie z portalem niezależna.pl dr Książek.
 
To właśnie dr Książek był podczas identyfikacji Anny Walentynowicz. - Bez trudu można ją było rozpoznać. Miała nieuszkodzoną twarz, wyglądała jakby spała – mówi nam lekarz. - Każde słowo, które wypowiedziałem na temat identyfikacji ofiar powtórzę, gdy zajdzie taka potrzeba – podkreśla.
 
Dr Dymitr Książek właśnie dowiedział się, że nie przedłużono mu kontraktu w Lotniczym Pogotowi Ratunkowym. Informacje o tym podał na swoich stronach internetowych tygodnik „Wprost”. - Nie chcę komentować, dlaczego mnie zwolniono, ale każdy, kto ma rozum może sobie przeanalizować całą sytuację - mówi dr Książek, który w październiku ubiegłego roku udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost” a niedawno można go było oglądać w „Anatomii upadku” Anity Gargas. Jak na ironię w momencie, gdy TVP zdecydowała się na emisję filmu, lekarz dowiedział się o utracie pracy. - To decyzja czysto polityczna. Przykład dla innych, żeby nie ważyli się mówić o Smoleńsku – komentuje nam jeden z kolegów Dymitra Książka z LPR (Lotn. Pogotowia Ratunk.).
 

„Reakcja lekarskiego środowiska była natychmiastowa. Najpierw oskarżenie o złamanie tajemnicy lekarskiej. Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zarzuty oddalił. Potem nakaz testów psychologicznych i sprawdzanie, czy dr Książek nie cierpi na zespół stresu pourazowego. I wreszcie informacja, że 18 kwietnia kończy się jego kontrakt z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym”czytamy na stronie internetowej tygodnika „Wprost”.
 

Autor: dk

Żródło: niezalezna.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.