Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Islamiści porywają egipskie chrześcijanki
Tuesday 18 February 2020 13:58:29.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Islamiści porywają egipskie chrześcijanki Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.04.2013.

Islamiści porywają egipskie chrześcijanki

 

2013-04-22 pch24

 

 

Rodziny chrześcijańskie w Egipcie przeklinają tak zwaną arabską wiosnę - zwraca uwagę Radio Watykańskie. Odkąd wyniosła ona do władzy islamistów, wzmogła się plaga porwań młodych chrześcijanek. Przez ostatnie dwa lata odnotowano 500 takich przypadków.

Dziewczęta chrześcijańskie są zmuszane do przyjęcia islamu i poślubienia muzułmanina-poligamisty. Ofiary mają zazwyczaj od 13 do 17 lat. Również za reżimu obalonego Hosniego Mubaraka dochodziło do podobnych wypadków, zdarzały się one jednak o wiele rzadziej. Teraz policja współpracuje wręcz z porywaczami, informuje ich na przykład, że rodzina trafiła już na ich trop.

Z takich „misyjnych” uprowadzeń chrześcijanek słyną w szczególności salafici - ugrupowanie, które domaga się powrotu do pierwotnego nauczania Mahometa. To właśnie oni są główną siłą Bractwa Muzułmańskiego - partii prezydenta Morsiego. Najważniejszym propagatorem i sponsorem salafizmu w świecie jest dziś Arabia Saudyjska.

KAI, Radio Watykańskie  kra

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.