Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Strzały na Wawelu - - - -
Monday 01 June 2020 20:46:44.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Strzały na Wawelu - - - - Drukuj Email
Wpisał: pch24   
08.05.2013.

Strzały na Wawelu - - - -

 

2013-05-08 pch24 [do sprawy oczywiście wrócę - część w dole artykułu. MD]

W dniu w którym Kościół wspomina św. Stanisława, na Wawel, miejsce pochówku Patrona Polski samochodem próbował wjechać mężczyzna. Zaatakował grupę zwiedzających siekierą. Padły strzały.

Informacje są na razie szczątkowe. Wiadomo jedynie, że do przerażającej sytuacji doszło ok. 9.00 rano. Mężczyzna próbował dostać się samochodem na wzgórze wawelskie, mimo iż jest to zakazane. Na wzgórzu przed Zamkiem stała grupa wycieczkowa, pod przewodnictwem księdza. Duchowny zauważył, że mężczyzna wysiadający z auta uzbrojony jest w siekierę. Agresja napastnika skupiła się więc na interweniującym księdzu.

Sytuację zauważyła Straż Wawelska, która oddała w kierunku uzbrojonego mężczyzny dwa strzały, a następnie obezwładniła go. Mężczyzna jest w tej chwili przesłuchiwany na policji, wiadomo już, że był trzeźwy.

kra 

====================

Umieściłem tę notkę najdalej w pól godziny po fakcie. W Radio zaś usłyszałem dopiero po trzech godzinach - o 12-tej. W wersji, że zaatakowana była „wycieczka” (czyli nie ksiądz i nie pielgrzymka), że „napastnikowi mimo strzałów (bo w opony)  nic się nie stało” I  - że „badają” ...

 

 

Zmieniony ( 08.05.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.