Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 13 arrow bioenergoterapia to choroba naszych czasów!
Tuesday 19 October 2021 15:14:20.35.
W Y S Z U K I W A R K A
bioenergoterapia to choroba naszych czasów! Drukuj Email
Wpisał: Egzorcysta   
11.05.2013.

bioenergoterapia to choroba naszych czasów!

 

„Miesięcznik Egzorcysta”

 

11 Maj 2013

 

„Mówi się, że bioenergoterapia to medycyna naturalna, czyli wykorzystująca siły natury. Wystarczy, aby znawca umiał je wyzwolić i  zaaplikował, jako panaceum. Sami bioenergoterapeuci przyznają jednak, że nie wiedzą, jakie jest pochodzenie tych energii. A jeśli zamiast naturalnych wykorzystują ponadnaturalne? (…) Warto zachować ostrożność, tym bardziej, że wielu doświadczyło na własnej skórze skutków działania bioenergii nieznanego pochodzenia. I przed tym przestrzegają.” – czytamy we wstępie do majowego „Miesięcznika Egzorcysta”. Numer jest już w sprzedaży.

Tematem przewodnim bieżącego wydania jest bioenergoterapia. Autorzy, zamieszczonych w numerze tekstów, wnikliwie i wieloaspektowo analizują wspomniane zagadnienie, ostrzegając zarazem przed zagrożeniami duchowymi wiążącymi się z korzystaniem z usług bioenergoterapeutów.

Ks. Grzegorz Daroszewski w artykule „Bioenergoterapia – choroba naszych czasów” pyta: „Czy chrześcijanin może i czy powinien za wszelką cenę szukać uzdrowienia z choroby?”. Zwraca uwagę na wartość cierpienia i jego rolę w chrześcijańskiej formacji, podkreślając zarazem znaczenie medycyny konwencjonalnej. Autor ostrzega także przed tzw. medycyną naturalną, inaczej holistyczną lub komplementarną, która więcej wspólnego ma z magią i ezoteryzmem niż faktycznie z medycyną, za którą chce uchodzić. W efekcie cena, jaką przychodzi zapłacić „uzdrowionym” wielokrotnie przewyższa pozorne korzyści.

Przed bioenergoterapią ostrzega także, niegdyś zaangażowany w tego typu praktyki, a dziś nawrócony, Krzysztof. Jego świadectwo: „Uzdrowiony z leczniczych energii” pozwala Czytelnikowi zajrzeć za kulisy świata pseudo-medycyny, poznać rządzące nim mechanizmy, zrozumieć intencje zaangażowanych w nią osób. Autor na własnym przykładzie pokazuje, jak niebezpieczna może okazać się „uzdrawiająca” energia, gdy obróci się przeciw tym, którzy sądzili, że mają nad nią władzę i jak wiele ryzykują ci, którzy chcą wierzyć w ich niezwykłe „zdolności”.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest w salonach Empik-u, Kolportera, Ruch-u, Relay, Inmedio i Garmond Press. Pismo dostępne jest głównie w punktach z wejściem do środka, czyli tzw. salonach prasowych. Wydawca zapewnia też prenumeratę krajową i zagraniczną.

Więcej informacji na temat Miesięcznika znajduje się pod adresem: http://miesiecznikegzorcysta.pl/, a także na Facebookowym profilu pisma: https://www.facebook.com/MiesiecznikEgzorcysta

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.