Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 169 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 13 arrow Rodzice dzieci niepełnosprawnych protestują przed kancelarią premiera
Tuesday 19 October 2021 13:02:31.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Rodzice dzieci niepełnosprawnych protestują przed kancelarią premiera Drukuj Email
Wpisał: rp   
04.06.2013.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych protestują przed kancelarią premiera

 

[DPS- dom pomocy społecznej – jest droższy!! Md]

p.mal 4-06-2013, rp

Kilkudziesięciu rodziców wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi demonstruje we wtorek przed kancelarią premiera. Domagają się m.in. uzawodowienia ich pracy jako opiekunów i podniesienia świadczeń. Zamierzają przekazać list otwarty w tej sprawie do premiera

Głównym organizatorem manifestacji jest stowarzyszenie "Mam przyszłość" skupiające rodziców dzieci niepełnosprawnych. Do Warszawy przyjechali rodzice z całej Polski m.in. z Bydgoszczy i Torunia. Rodzice uczestniczą w manifestacji ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, w większości na wózkach.

W liście do premiera rodzice żądają uznania opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem za pracę, realnego wzrostu wysokości otrzymywanych świadczeń, tak, by pozwalały one zaspokoić potrzeby rodziny i osoby niepełnosprawnej, podwyższenia kwoty renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego.

"W przypadku braku możliwości spełnienia naszych żądań prosimy o eutanazję dla nas i naszych dzieci" - napisano w liście. Przed kancelarią rozdawane są też oświadczenia woli wyrażające zgodę na eutanazję.

Demonstracja zapowiadana jest na kilka godzin, jej uczestnicy zamierzają też przejść pod Sejm.

Demonstrujący mają ze sobą transparenty z napisami: "Nie chcemy umierać w DPS. Chcemy żyć w domu"' "Nie oddamy bliskich do DPS, bo ich kochamy", "Chcąc się chorym opiekować musimy głodować". Trzymają też zdjęcia premiera Donalda Tuska z podpisem: Niepełnosprawni i ich opiekunowie nie męczcie mnie więcej i umierajcie wreszcie. Mają też koszulki z napisem:

"Niepełnosprawne dzieci w Polsce głodują".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.