Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie III arrow Polacy pamiętają o Rzezi Wołyńskiej
Friday 10 July 2020 04:18:26.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polacy pamiętają o Rzezi Wołyńskiej Drukuj Email
Wpisał: KSD   
19.06.2013.

Polacy pamiętają o Rzezi Wołyńskiej

 

W 70. rocznicę ludobójstwa dokonanego przez OUN – UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich w wielu miastach odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary rzezi. O godne uczczenie ofiar tamtych dni postanowiły zadbać samorządy. CAŁOŚĆ na portalu Prawy.pl: http://prawy.pl/z-kraju/3311-polacy-pamietaja-o-wolyniu

Polecamy także blog ks. Tadeusza Isakowicza -Zaleskiego, na którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące 70. rocznicy ludobójstwa dokonanego przez OUN – UPA: http://isakowicz.pl/

Przypominamy także apel do przedstawicieli mediów wystosowany przez Jana Niewińskiego, komendanta Placówki Armii Krajowej i jedynego żyjącego komendanta Samoobrony wsi Rybcza, powiat Krzemieniecki na Wołyniu. Apel ten dotyczy haniebnej postawy znacznej części posłów Sejmu RP w sprawie ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1939-1947. Apel ten opublikowaliśmy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy:

http://ksd.media.pl/aktualnosci/1218-apel-do-mediow-w-spawie-haniebnej-postawy-znacznej-czesci-poslow-sejmu-rp

 

*W związku ze zbliżającą się 70. rocznicą apogeum ludobójstwa dokonywanego przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich II RP Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy objęło patronatem medialnym jej obchody, przypadające na 11 lipca 2013 r.

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.