Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Skandal w diecezji warszawsko praskiej rośnie  część V
Tuesday 01 December 2020 00:13:35.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Skandal w diecezji warszawsko praskiej rośnie  część V Drukuj Email
Wpisał: Stanisław Krajski   
25.06.2013.

Skandal w diecezji warszawsko praskiej rośnie – część V – wiadomości z ostatniej chwili – rozmawiałem ze świadkami wydarzenia.

 

 

[ Ks. Wojciech Lipka to Kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko- Praskiej. Mirosław Dakowski ]

 

Poprzednie części opisu tego SKANDALU można znaleźć na poniższym blogu. Będę dalej informował czytelników, usilnie proszę o listy z prośbami o ratunek do naszego Ordynariusza, ks. Arcybiskupa Henryka Hozera. MD

 

========================

 

Stanisław Krajski

 

na blogu Ku Konfederacji Barskiej    kukonfederacjibarskiej

 

Nawiązałem kontakt ze świadkami tego wydarzenia. Od jutra zacznę nagrywać ich zeznania. Maile, które pisał do mnie ks. X zawierają, mówiąc delikatnie, znacznie nieścisłości.

To prawda, że Komunię Świętą udzielono wreszcie tym Paniom, ale udzielił im jej ks. Proboszcz po jakimś czasie, gdy ks. Kraiński stanowczo odmówił im udzielenia.

Żadna z Pań nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek „grupą oławską”. Natomiast jak zeznają przesłuchiwał je ks. Kraiński zadając każdej pytanie: „co Pani wie o Oławie”. Jedna z nich odpowiedziała, że nie wie nic, druga powiedziała, że wiele lat temu była raz w Oławie.

W tym kontekście zdanie napisane przez ks. X – („Rozmawialiśmy w Kurii z tą dziewczynką – zasługuje na zupełnie inne środowisko do wzrastania w wierze”) jest wielce obraźliwe, pozbawione szacunku, dla osób, które przyszły do Kurii.

Po zdarzeniu odmówienia udzielenia Komunii Świętej przez ks. Kraińskiego nastąpiło w parafii kilka skandalicznych wydarzeń, ale o tym opowiedzą już sami świadkowie (jutro i w kolejnych dniach), tak jak zresztą opowiedzą dokładnie o przebiegu całego zajścia, w ramach którego zostało dotkniętych wiele innych osób.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.