Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia 13 arrow Polska wyludnia się w zastraszającym tempie
Tuesday 12 November 2019 15:12:50.28.
migawki

Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane" i rozległo się... wycie

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi modlitwę różańcową na początku Marszu Niepodległości

W głównym wyd. Wiadomości TVP ani słowa o jutrzejszej wielkiej manifestacji patriotycznej - Marszu Niepodległości. Wstyd, Prezesie. Mały przywódca. Więc i mali ludzie.

======================

Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polska wyludnia się w zastraszającym tempie Drukuj Email
Wpisał: pch24   
27.06.2013.

Polska wyludnia się w zastraszającym tempie

 

2013-06-27 pch24

W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku urodziło się zaledwie 121 tys. dzieci. W tym czasie zmarło 142 tys. osób – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. [A ile wyjechało „za chlebem”? md]

 

W ubiegłym roku w tym samym okresie urodziło się o blisko 6 tys. dzieci więcej, a zmarło 8 tys. osób mniej. Odnotowanie ujemnego przyrostu naturalnego w tym roku jest prawie pewne. Ostatni raz z tym demograficznym zjawiskiem mieliśmy do czynienia w latach 2002–2005.

 Po 2003 roku saldo demograficzne zaczęło się poprawiać. W 2010 r. doszło do poziomu 35 tys. osób. Już w ubiegłym roku otarliśmy się jednak o minus – urodzeń było 386 tys., a zgonów 385 tys. Nie jest wykluczone, że ten rok będzie najgorszy w powojennej historii i pobijemy smutny rekord sprzed 10 lat.

 Dramatycznie maleje liczba rodzących się dzieci. Polska zajmuje pod tym względem 212. miejsce na 224 kraje świata. Rośnie także liczba zgonów.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”  , luk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.