Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow resorty siłowe a "prawo" 13 arrow Jaruzelski jednak przed sądem? Po urodzinowym bankiecie -
Wednesday 08 July 2020 09:02:30.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy wierni Tradycji mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jaruzelski jednak przed sądem? Po urodzinowym bankiecie - Drukuj Email
Wpisał: Jaruzelski   
15.07.2013.

Jaruzelski jednak przed sądem? Po urodzinowym bankiecie -

 

prokuratorzy IPN zażądali od sądu ponownej opinii nt. stanu zdrowia generała

 

9 lipca, wpolityce

Najwięksi żyjący zdrajcy i mordercy polskich patriotów

fot. PAP/Tomasz Gzell

Prokurator Ewa Koj z katowickiego oddziału IPN zwróciła się dziś do Sądu Okręgowego w Warszawie o ponowną analizę opinii biegłych dotyczących stanu zdrowia generała Wojciecha Jaruzelskiego. Śledczy zdecydowali się na taki krok po medialnych doniesieniach, o tym, że generał uczestniczył w wielogodzinnym przyjęciu, które z okazji jego 90-tych urodzin zorganizowała fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego.

Generał Wojciech Jaruzelski nie brał udziału w rozprawach dotyczących wprowadzenia stanu wojennego ze względu na stan zdrowia. Podstawą była opinia lekarska z 25 kwietnia 2013 roku, z której wynika, że "stwierdzone schorzenia stanowią stałe medyczne przeciwwskazanie do uczestnictwa w czynnościach procesowych".

Nie zamyka to jednak prokuratorom IPN drogi do ponawiania wniosków o ponowną opinie biegłych - powiedziała portalowi wPolityce.pl sędzia Agnieszka Domańska, rzecznik ds. karnych warszawskiego Sądu Okręgowego, w którym toczy się rozprawa.

Prokuratorzy IPN skorzystali z tej możliwości i wnieśli o ponowne zbadanie stanu zdrowia generała, który, jak wynika z relacji medialnych na swoich urodzinach nie sprawiał wrażenia obłożnie chorego człowieka.

Marcin Wikło

CZYTAJ TAKŻE: Kloss i Brunner na sali, 40-minutowa przemowa obłożnie chorego generała i pochwała Wałęsy, czyli o urodzinach Jaruzelskiego raz jeszcze

"Jaruzelski od lat funduje nam kabaret. To jest drwina z wymiaru sprawiedliwości". Dr Piotr Gontarczyk o "niedyspozycji" generała. NASZ WYWIAD

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.