Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie. Zapisy
Saturday 24 October 2020 06:03:13.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie. Zapisy Drukuj Email
Wpisał: szkoła   
20.07.2013.

Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie

 

 

Trwają zapisy na rok szkolny 2013/2014

 

 

Działalność naszej szkoły opiera się na trzech najważniejszych zasadach:

 

1. kształtowanie rozumu, czyli przekazywanie wiedzy i nauka umiejętności myślenia,

2. kształtowanie woli, czyli umiejętność samodyscypliny, nauka kierowania własnym życiem i prze­kładania zdobytej wiedzy na uczynki,

3. kształtowanie serca, czyli poddanie rozumu i woli służbie Bogu.

 

Szkoła rozpoczęła działalność w 2006 roku; Nasza placówka kształci dzieci w klasach 0-6, pro­wadzi także formę nauczania domowego, tzw. homeschooling. Oprócz przedmiotów właściwych dla szkoły podstawowej, prowadzona jest także nauka katechizmu, organizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne. Szkoła uczy dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach chóru i koła teatralnego. Wychowanie przez sztukę, muzykę i teatr jest inte­gralną częścią edukacji klasycznej, dlatego zajmuje w szkole ważne miejsce. Inną, ciekawą propozycją, jest współpraca z harcerstwem. Uczniowie należą do Gromady Zuchów ZHR, przez co uczą się pielę­gnować miłość do Ojczyzny.        .

 

Nasza szkoła nie jest jedynie placówką oświatową. To także ważny rodzaj apostolatu Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Dlatego najważniejszym punktem duchowości szkoły jest poddanie uczniów i kadry nauczycielskiej pod panowanie Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. W roku szkolnym 2011/2012 odbyła się uroczysta Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przeprowadzenie tej uroczystości poprzedzone było gruntownym przygotowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pierwszym, duchowym celem szkoły jest oddanie jej pod panowanie Zbawiciela i codzienne ponawianie naszej zależności od Niego.

 

Drugim celem, ściśle związanym z pierwszym, jest poddanie szkoły pod panowanie Niepokalanego Serca Maryi przez Rycerstwo Niepokalanej. Większość uczniów i nauczycieli jest rycerzami Niepokalanej. Uczniowie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach Ruchu Rycerstwa Niepokalanej, nauczyciele pomagają w ich organizowaniu. Poddaliśmy nasze serca pod panowanie Niepokalanej, aby wspierała nas Swą pomocą i opieką w walce o sprawę Króla. Pragniemy, aby Najświętsza Maryja Panna prowadziła nas wśród trudności, wskazywała drogę i chroniła przed popełnianiem błędów.

 

Nasza szkoła rozwija przywiązanie dzieci do sakramentów. W każdy czwartek dzieci uczestniczą w szkolnej Mszy świętej. Chłopcy uczą się ministrantury i służą do Mszy. Kapłani uczący w szkole są zawsze do dyspozycji uczniów i rodziców, gdy potrzebna jest rozmowa bądź spowiedź.

 

         Informujemy, że trwają zapisy na rok szkolny 2013/2014.

 

Szczegółowe informacje o szkole i o zasadach zapisu uczniów można znaleźć na stronie: www.rodzina.szkola.pl

 

kontakt:

Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny

ul. Garncarska 34, 04-886 Warszawa tel.: 22 615 96 11, fax: 22 615 96 12

e-mail: sekretariat@swr.edu.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.