Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 97 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie. Zapisy
Thursday 09 April 2020 20:28:06.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
Laudetur Iesus Christus!  Chcą uderzyć w Wielki Czwartek, bo zauważyli, że nie ma oporu:  Ani MODLITWY.

Konieczne egzorcyzmy, bo to ewidentnie sprawa Złego. Jeden biskup je dziś [Wielka Środa] odprawia w intencji otrzeźwienia rządu i parlamentu. I będzie kontynuował w następnych dniach. Parę sekretariatów kurii metropolitalnych  ma wyłączone telefony z powodu wirusa [!!!] W innych – nie odbierają telefonów. Módlmy się. 

Wielki Czwartek, 14-ta: To jednak ośmielili się uderzyć w Pana Boga: zakazują Mszy, nawet na ledwo 50 osób, w Wielkanoc! Na Sądzie będzie im to policzone, a zapewne - i wcześniej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie. Zapisy Drukuj Email
Wpisał: szkoła   
20.07.2013.

Tradycyjna katolicka szkoła podstawowa w Warszawie

 

 

Trwają zapisy na rok szkolny 2013/2014

 

 

Działalność naszej szkoły opiera się na trzech najważniejszych zasadach:

 

1. kształtowanie rozumu, czyli przekazywanie wiedzy i nauka umiejętności myślenia,

2. kształtowanie woli, czyli umiejętność samodyscypliny, nauka kierowania własnym życiem i prze­kładania zdobytej wiedzy na uczynki,

3. kształtowanie serca, czyli poddanie rozumu i woli służbie Bogu.

 

Szkoła rozpoczęła działalność w 2006 roku; Nasza placówka kształci dzieci w klasach 0-6, pro­wadzi także formę nauczania domowego, tzw. homeschooling. Oprócz przedmiotów właściwych dla szkoły podstawowej, prowadzona jest także nauka katechizmu, organizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne. Szkoła uczy dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach chóru i koła teatralnego. Wychowanie przez sztukę, muzykę i teatr jest inte­gralną częścią edukacji klasycznej, dlatego zajmuje w szkole ważne miejsce. Inną, ciekawą propozycją, jest współpraca z harcerstwem. Uczniowie należą do Gromady Zuchów ZHR, przez co uczą się pielę­gnować miłość do Ojczyzny.        .

 

Nasza szkoła nie jest jedynie placówką oświatową. To także ważny rodzaj apostolatu Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Dlatego najważniejszym punktem duchowości szkoły jest poddanie uczniów i kadry nauczycielskiej pod panowanie Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. W roku szkolnym 2011/2012 odbyła się uroczysta Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przeprowadzenie tej uroczystości poprzedzone było gruntownym przygotowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pierwszym, duchowym celem szkoły jest oddanie jej pod panowanie Zbawiciela i codzienne ponawianie naszej zależności od Niego.

 

Drugim celem, ściśle związanym z pierwszym, jest poddanie szkoły pod panowanie Niepokalanego Serca Maryi przez Rycerstwo Niepokalanej. Większość uczniów i nauczycieli jest rycerzami Niepokalanej. Uczniowie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach Ruchu Rycerstwa Niepokalanej, nauczyciele pomagają w ich organizowaniu. Poddaliśmy nasze serca pod panowanie Niepokalanej, aby wspierała nas Swą pomocą i opieką w walce o sprawę Króla. Pragniemy, aby Najświętsza Maryja Panna prowadziła nas wśród trudności, wskazywała drogę i chroniła przed popełnianiem błędów.

 

Nasza szkoła rozwija przywiązanie dzieci do sakramentów. W każdy czwartek dzieci uczestniczą w szkolnej Mszy świętej. Chłopcy uczą się ministrantury i służą do Mszy. Kapłani uczący w szkole są zawsze do dyspozycji uczniów i rodziców, gdy potrzebna jest rozmowa bądź spowiedź.

 

         Informujemy, że trwają zapisy na rok szkolny 2013/2014.

 

Szczegółowe informacje o szkole i o zasadach zapisu uczniów można znaleźć na stronie: www.rodzina.szkola.pl

 

kontakt:

Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny

ul. Garncarska 34, 04-886 Warszawa tel.: 22 615 96 11, fax: 22 615 96 12

e-mail: sekretariat@swr.edu.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.