Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 39 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Gimnazjum i Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu. Warszawa
Wednesday 21 October 2020 00:45:58.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Gimnazjum i Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu. Warszawa Drukuj Email
Wpisał: Liceum im. Św. Tomasza   
20.07.2013.

Gimnazjum i Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Warszawie

 

 

"Mądrości, której się bez obłudy nauczyłem, bez zazdrości użyczam" - tak brzmi motto naszej szkoły, wyjęte z biblijnej Księgi Mądrości (Mdr 7, 13)

 

 

Nasza szkoła powstała w 2009 r., należy do rodziny 100 placówek edukacyjnych prowadzonych lub znajdujących się pod opieką Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X na całym świecie.

Jesteśmy wierni tradycyjnej, katolickiej formacji i edukacji. Troszczymy się o czystość doktryny katolickiej, która jest gwarancją przekazania przyszłym pokoleniom cywilizacji chrześcijańskiej.

 

Naukę koncentrujemy według siedmiu klasycznych sztuk:

 

- gramatyka: języki klasyczne (łacina i greka), intensywna nauka języków nowożytnych,

- retoryka: klasyczny program retoryki, zajęcia teatralne,

- logika: klasyczna filozofia scholastyczna, etyka tomistyczna,

- muzyka: gruntowne kształcenie ogólno-muzyczne, gra na instrumentach, śpiew gregoriański,

- sztuka: historia sztuki, praktyczna nauka malarstwa i rzeźby, kaligrafia,

- matematyka: od prostej arytmetyki do zaawansowanego rachunku różniczkowego,

- nauki przyrodnicze: nauka z wykorzystaniem technik eksperymentalnych w nowoczesnych labo­ratoriach.

 

Gimnazjum prowadzi klasy 1-3. Przyjmujemy absolwentów szkół podstawowych do klasy l na wniosek rodziców ucznia oraz na podstawie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i orygina­łu zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie 6. Gimnazjum prowadzi nabór także do 2. i 3. klasy.

 

Liceum prowadzi klasy 1-3. Przyjmujemy absolwentów szkół gimnazjalnych do klasy 1. na wnio­sek rodziców ucznia oraz na podstawie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału za­świadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Kandydaci do oddziału międzynarodowego do­datkowo zdają egzamin z języka angielskiego. Liceum prowadzi nabór także do klasy 2. i 3.

 

Istotnym kryterium przyjęcia ucznia jest pomyślny wynik rozmowy kwalifikacyjnej, przeprowa­dzonej przez dyrektora z kandydatem i jego rodzicami. W trakcie rozmowy określane są wzajemne oczekiwania. Uczniowie pisemnie zobowiązują się do przestrzegania Statutu i Regulaminu Szkoły.

Nauka w szkole jest odpłatna. Oferujemy bardzo atrakcyjny system stypendiów dla rodzin wielodziet­nych i uczniów uzdolnionych (nawet do 80 proc.). Nasza szkoła prowadzi dla swoich uczennic bursę w Otwocku (blisko Józefowa).

 

Szczegółowe informacje o szkole oraz zasady zapisu uczniów znajdują się na stronie: www.akwinata.edu.pl

 

kontakt:

Gimnazjum i Liceum 1m. Św. Tomasza z Akwinu

ul. Piotra Skargi 13, 05-420 Józefów

tel. 22 465 54 04 lub +48 698 963 300, fax: 22 465 54 05

e-mail: sekretariat@akwinata.edu.pl

 

 Bursa im. Św. Józefa (internat dla dziewcząt) ul. Majowa 64 05-402 Otwock

Zmieniony ( 20.07.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.