Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 167 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 13 arrow ODWAGI, NIE LĘKAJCIE SIĘ! Nowe postacie WOJNY
Wednesday 21 April 2021 17:15:19.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
ODWAGI, NIE LĘKAJCIE SIĘ! Nowe postacie WOJNY Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
26.07.2013.

ODWAGI, NIE LĘKAJCIE SIĘ!
Nowe postacie WOJNY

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

Warszawska Gazeta 26 lipca – 1 sierpnia 2013 r.

KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

Od przeszło trzech lat trwa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie koło Pałacu Namiestnikowskiego codzienna wieczorna modlitwa różańcowa przy Krzyżu Pamięci, Prawdy i Nadziei. Intencją i celem  modlitwy jest ocalenie Polski, boleśnie zranionej śmiercią tych, którzy zginęli w zamachu smoleńskim w drodze do Katynia, jest wieczna nagroda dla zabitych, jest pamięć o ich ofierze i upamiętnienie drugiego Katynia pomnikiem z krzyżem w tym miejscu, jest ujawnienie prawdy o przyczynach, okolicznościach i skutkach tej zbrodni, jest obudzenie się sumień Polaków, jest spełnienie nadziei zwróconej ku odsunięciu od władzy ludzi niegodziwych i zakłamanych ku poddaniu się ludzkiej władzy zatroskanej o wspólne dobro i o każdego człowieka od poczęcia po naturalną śmierć społecznemu panowaniu Jezusa Króla Polski.

 

„Kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie, kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma” – mówi Jezus w Ewangelii (Mt 13,12). Kto ma wiarę, nadzieję i miłość, kto ma Boga w sercu, kto modli się z ufnością o Boże miłosierdzie, temu będzie dany z nieba Duch Święty (por. Łk 11,13), a z Nim i w Nim – pełnia życia i dobra. Natomiast, kto nie ma wiary, modlitwy i nie chce mieć krzyża ani Bożego zbawienia, ten straci to, co ma w porządku stworzenia, a więc siłę, władzę, posiadanie, zdolność kłamania i zabijania najpóźniej z chwilą śmierci i sądu Bożej sprawiedliwości. Ucieczka przed ludzką sprawiedliwością nie uchroni przed ostatecznym wyrokiem tych, którzy odrzucili prawdę i miłosierdzie.

Światowy, pogański, nihilistyczny globalizm, któremu poddana jest z woli tymczasowych władców i ich wyborców Polska, niszczy pamięć i tożsamość, tworzy fałszywą historię, odrzuca prawdę o Bogu i człowieku, daje iluzję dobrobytu dla niektórych na drodze rewolucji seksualnej w myśl zasad: więcej przyjemności, mniej odpowiedzialności, mniej dzieci, mniej ludzi na świecie, mniej ubóstwa.

 

Temu służy międzynarodówka antynatalistyczna IPTF powstała w roku 1952 oraz Szczyt Planowania Rodziny zorganizowany rok temu w Londynie. Pisze o tym Marguerite Peeters w książce „Polityka globalistów przeciwko rodzinie” (wyd. SSL, Warszawa 2013). W zakończeniu książki – podręcznika „Globalizacja zachodniej rewolucji kulturalnej” (wyd. SSL, Warszawa 2001) M. Peeters budzi nadzieję na przywrócenie planu Boga Stwórcy: „Jesteśmy wezwani do dokonania wolnego wyboru, kim chcemy być, do praktykowania miłosierdzia, do podejmowania odpowiedzialności oraz trudu bycia sobą” (s. 232).

Współczesna wojna przybiera nowe postacie; lokalnie zachowuje wymiar militarny z możliwością jego rozszerzenia, ale rozgrywa się zasadniczo w dziedzinie utopii, fałszywych ideologii (np. gender, greenpeace), walki przeciwko kulturze, wierze, rodzinie i tradycji, czemu służy propaganda medialna, reforma edukacji, nacisk i przymus  instytucjonalny, zmiana mentalności i języka.

Trwa wojna przeciwko Polsce, „czystka etniczna o znamionach ludobójstwa”, a raczej po prostu ludobójstwo duchowe i fizyczne. Globalni teoretycy, stratedzy, inspiratorzy i sponsorzy znajdują u nas służalczych wykonawców, którzy ojczyznę w przyspieszonym tempie niszczą.

 

Dlatego Krucjata Modlitewna Różańcowa (na wzór krucjaty węgierskiej i poprzednich krucjat) jest słuszną i skuteczną bronią na destrukcyjne poczynania władz. Każdy dzień panowania antynarodowej mafii oznacza kolejne straty i szkody, które trudno będzie naprawić w przyszłości. Bez odwołania się do wszechmocy Boga i bez pomocy Maryi Królowej Polski  zwycięstwo nie jest możliwe.

 

Odwiecznym znakiem zwycięstwa jest krzyż. Modlących się obrońców Krzyża na Krakowskim Przedmieściu zbiera się obecnie kilkanaście do kilkudziesięciu osób. Pociesza nas Jezus „Nie lękaj się trzódko mała, bo spodobało się Bogu Ojcu dać wam Królestwo” (Łk 12,32).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.