Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow globaliści, ich metody arrow Kary za normalność. Czy tylko we Francji?
Tuesday 28 January 2020 23:37:51.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Kary za normalność. Czy tylko we Francji? Drukuj Email
Wpisał: Piotr Falkowski   
29.07.2013.

Kary za normalność.

Czy tylko we Francji?

 

W wielkiej manifestacji 26 maja wzięło udział 2 miliony Francuzów.

Piotr Falkowski  29 lipca 2013 naszdziennik

Sąd w Paryżu skazał na rok więzienia i 15 tys. euro grzywny uczestników manifestacji przeciwko legalizacji „małżeństw” homoseksualnych.

To grupa aktywnych uczestników wszystkich akcji organizacji La manif pour tous (Manifestacja dla wszystkich), która od prawie roku organizuje protesty przeciwko ustawie o „małżeństwach” homoseksualnych” we Francji. Ostatecznie prezydent François Hollande podpisał ją 18 maja. W wielkiej manifestacji 26 maja wzięło udział 2 miliony Francuzów. Od niedawna odbywają się też akcje w obronie merów, którzy nie chcą udzielać homoseksualnych ślubów.

Piątkowy wyrok dotyczy 19 osób, w tym dwóch kobiet, wszystkich bardzo młodych, którzy po zakończeniu manifestacji 26 maja kontynuowali protest przed siedzibą Partii Socjalistycznej przy ulicy de Solferino. Na ścianie budynku zawiesili transparent „Hollande do dymisji” i przez pół godziny pikietowali przed wejściem. Ochroniarze partyjnego lokalu użyli przeciwko nim gazu łzawiącego. Zostali najpierw zatrzymani na 48 godzin. Działania protestujących nie spowodowały żadnych szkód ani zniszczeń. Nie udało się też udowodnić stosowania przez nich przemocy. Sekretarz generalny Partii Socjalistycznej wniósł przeciwko nim oskarżenie o naruszenie miru domowego. Większość skazanych to studenci, jest też pracownik banku, artysta i urzędnik. Poza występowaniem przeciwko zrównaniu związków homoseksualnych z małżeństwami działają w prawicowej organizacji młodzieżowej Generation identitaire (Pokolenie tożsamości).

Adwokaci skazanych zapowiadają apelację. – W zarzucanych czynach brak jest przestępczego motywu, a wyrok nie charakteryzuje popełnionego wykroczenia – mówi Isabelle Bredy. Wielu komentatorów wskazuje, że wyrok jest zamachem na wolność, pierwszą i podstawową spośród „wartości republikańskich”, obok równości i braterstwa. Nawet centrowe „Le Figaro” nazywa wyrok i proces „farsą”. Trudno mówić o demokracji, gdy obywatele nie mogą swobodnie wyrażać publicznie swoich opinii, tym bardziej że treść transparentu trudno uznać na obrazę głowy państwa.

Na początku lipca związek komisarzy francuskiej policji SCPN opublikował list otwarty, w którym protestuje przeciwko używaniu ich do tłumienia legalnych protestów i stosowania represji. Zrzeszająca 60 proc. komisarzy organizacja wzywa do zaprzestania łamania sumień funkcjonariuszy i zmiany polityki państwa wobec publicznych protestów w obronie tradycyjnych wartości.

Piotr Falkowski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.