www.mamboteam.com
Strona Mirosława Dakowskiego Advertisement
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T
01.11.2014.
 
 
migawki

Pakiet klimatyczny”: klimat planety jest STABILNY, samoregulujący się od setek milionów lat, CO2 ma minimalny wpływ na klimat, np. woda z 20 razy większy. Wpływ człowieka jest prawie żaden. Politycy nie są aż tak skrajnie głupi, by tego nie rozumieć. Ale o tym milczą. To zbrodnia, bo skutkiem polityki UE musi być zniszczenie gospodarkiProf. dr hab. Mirosław Dakowski

-----------------------------------

A to, że dwa razy w roku „regulują” nam CZAS, wskazuje, że władzę uzurpują sobie urzędnicy- GŁUPCY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
N O W O Ś C I
"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"
Wpisał: cudowne dzieci   
09.04.2013.

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"

Polak walczy z Murzynem - to ten w czerwonych spodenkach

1. "Biegnie Smolarek lewą stroną, po prawej puszcza Bąka."
2. "Adam Małysz skoczył 125 metrów. Czy Janne Ahonen go przeleci?"
3. "Jadą! Całym peletonem. Kierownica obok kierownicy, pedał obok pedała."
4. "Trener Włoch rozkłada ręce, trzymając się za głowę."
5. "Nawet nie pseudokibiców a bandytów, bo tak trzeba nazwać tych dżentelmenów".
6. "Zawodnicy są tak zaangażowani w walkę, jak aktorki filmów porno w dialogi"- Jerzy Kulej.
7. "Mecz zaczyna się za 15 minut, a wynik ciągle jest ten sam."
8. Podczas meczu piłkarskiego nad stadion opada gęsta mgła. „Jak państwo widzą, zawodników już nie widać!"
9. "Ta radość jest niesamowita. Ludzie się bawią, tańczą się.." -Tomaszewski
10. "Kibiców szwedzkich nie ma zbyt dużo, ale za to nie grzeszą urodą" -Andrzej Zydorowicz
11. "Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz."

12. "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej."

13. "Mówię państwu, to jest naprawdę niezwykła dziewczyna. Dwie ostatnie noce spędziła poza wioską."
14. "Na trybunach nie ma żony Michała Bąkiewicza. Może dlatego, że nie jest żonaty."
15. "Zawodniczka nawiązała łączność z koniem."
16. "Siatkarze plażowi są często samotni, bo nie mają czasu na założenie rodziny. Ale są za to bardzo rodzinni."
17. "Obrona Mike'a coraz bardziej śmierdzi. Jak dworcowa knajpa."
18. "Polak walczy z Murzynem - to ten w czerwonych spodenkach."
19. "Szurkowski, cudowne dziecko dwóch pedałów."
20. "Na stadionie nikt nie siedzi, nikt nie stoi - wszyscy stoją."
21. "Nogi piłkarzy są ciężkie jak z waty."
22. "Można to wyczytać z wyrazu twarzy konia, gdy jest zbliżenie."
23. "Teraz widać, ile kręci się tu dziwnych owadów podobnych do nietoperzy."
24. "Jeśli Tyson podniesie się po tym ciosie, to będzie największy cud od zmartwychwstania Łazarza"

[dla porządku: Łazarz został wskrzeszony... MD]

 
Panie Premier Donald Tusk! Tu ZMIELENI!
Wpisał: Zmieleni   
29.03.2013.

Panie Premier Donald Tusk! Tu ZMIELENI!

[tytuł powyższy - md]

 

Oświadczenie inicjatorów akcji zmieleni.pl

Pan Premier Donald Tusk!

Z wielkim zaskoczeniem i ostrożnym optymizmem przyjmujemy oświadczenie, w którym mówi Pan, że mnie nikt do jednomandatowych okręgów wyborczych nie musi przekonywać. Pragniemy przypomnieć, że inicjatywa zmieleni.pl jest akcją w ramach Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zainicjowanego 20 lat temu przez śp. prof. Jerzego Przystawę. Z radością tym samym witamy Pana Premiera w ruchu obywatelskim.

Chcemy podkreślić, że mamy tylko jeden postulat: 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu z równym prawem do kandydowania dla wszystkich obywateli. Uważamy, że jest to warunek konieczny do naprawy polskiego państwa i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Temat ordynacji wyborczej do Senatu czy samorządów uważamy w tym kontekście za sprawy drugorzędne.

Nasza akcja nie jest związana z żadną z partii politycznych, wręcz przeciwnie – jednomandatowe okręgi wyborcze nie sprzyjają żadnej z obecnych partii, ponieważ ograniczają ich przywileje. Świadczą o tym dobitnie działania i wypowiedzi polityków wszystkich partii, w tym również polityków PO i PiS. Pragniemy również przypomnieć, że nazwa „Zmieleni” nawiązuje do zmielenia przez polityków 750 tysięcy podpisów obywateli pod wnioskiem o referendum w sprawie JOW.

Panie Premierze! Deklarujemy chęć współpracy przy wprowadzeniu 460 JOW w wyborach do Sejmu. Jednak przed jej ewentualnym podjęciem oczekujemy od Pana następujących działań:

1. Wystąpienia z apelem do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o zarządzenie za zgodą Senatu (w którym większość posiada Platforma Obywatelska) referendum ogólnokrajowego z pytaniem: Czy popiera Pan/Pani wprowadzenie wyborów posłów do Sejmu RP w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych zwykłą większością głosów, z równą dla wszystkich swobodą kandydowania. Byłoby to wyrazem solidarności z Panem Prezydentem, który wprowadzenie JOW w wyborach parlamentarnych obiecywał w swojej kampanii wyborczej.

2. Natychmiastowego rozpoczęcia niezbędnych prac nad takimi zmianami w prawie w kontekście referendum ogólnokrajowego, które nadadzą referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej charakter wiążący.

3. Rozpoczęcie ogólnopolskiej kampanii promocyjno-edukacyjnej, której celem byłoby poinformowanie wszystkich Polaków o alternatywie dla obecnego sposobu wyłaniania składu Sejmu.

Mamy nadzieję, że zapewnienia Pana Premiera o poparciu dla idei jednomandatowych okręgów wyborczych znajdą odzwierciedlenie w tych konkretnych działaniach.

 

      Paweł Kukiz      Wojciech Kaźmierczak          Patryk Halaczkiewicz  

27 marca 2013

 
Zbrodniczego wspólnictwa nie da się przemienić we wspólnotę
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
16.03.2013.

Zbrodniczego wspólnictwa nie da się przemienić we wspólnotę

 

PRZYBĄDŹ, DUCHU ŚWIĘTY

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 15 – 21 marca 2013 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

Od niedzieli 17 marca do czwartku 21 marca czytane są w liturgii słowa Mszy Świętych fragmenty ósmego rozdziału Ewangelii według św. Jana. Jezus przebacza cudzołożnej kobiecie, przedstawia siebie jako „Światłość świata”, mówi o sobie JESTEM, a do uczniów: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8, 32); ostrzega Jezus przed niewolnictwem jako skutkiem trwania w grzechu, nazywa diabła „kłamcą i ojcem kłamstwa” oraz „zabójcą od początku”.

 

Odróżnia Jezus tych ludzi, którzy jako Jego uczniowie odwracają się od grzechu, kłamstwa, nienawiści, pychy, zabójstwa, a tym samym dzięki Bożemu miłosierdziu i przebaczeniu zrywają więzi z diabłem, od tych, którzy są dziećmi diabła. Nie sposób więc jednych z drugimi pogodzić, sadzając wszystkich przy wspólnym stole; różnią się przecież stosunkiem do prawdy i życia. Kto kłamie i zabija oraz popiera zło indywidualne i społeczne, a zarazem walczy z dobrem i dobrymi, ten nie jest zdolny do wspólnoty i pojednania. Zbrodniczego wspólnictwa nie da się przemienić we wspólnotę.

 

W drugiej części artykułu „Kto niszczy polski Kościół?” („Tygodnik Powszechny” z 10 marca 2013) o. Ludwik Wiśniewski OP pyta: „gdzie my jesteśmy?” i przytacza szereg słusznych opinii ośmiu biskupów, których wzywa, aby swoje wypowiedzi dodatkowo uzasadnili lub odwołali i wytłumaczyli się z „języka agresji”. Jest to typowe „odwracanie kota ogonem”. Stroną agresywną wobec Kościoła i Polski są liczni przedstawiciele państwowych instytucji oraz ich sojusznicy. Posługiwanie się w obronie prawdy różnymi formami inwektywy ma oparcie w Piśmie Świętym („wy macie diabła za ojca” – mówi Jezus, J 8, 44) i tradycji Kościoła.

Czym innym jest wielokrotnie wyrażana pogarda wobec prawdy i jej świadków. Obelgi wobec prawdy i jej świadków różnią się zasadniczo od inwektyw w obronie prawdy i życia. Pamiętam z lat licealnych broszurę „pożytecznego idioty” Bertranda Russela „Dlaczego nie jestem chrześcijaninem?”. Oburzało jej autora m.in. to, że Jezus był „niegrzeczny” wobec kulturalnych faryzeuszów i uczonych w Piśmie.

 

O. Ludwik nie ma za złe władzom III RP kłamstw, zabójstw i złodziejstw, natomiast walczy z publicznym sprzeciwem, narodową obroną i nazywaniem zła po imieniu.

Podstawą wspólnoty jest prawda i miłość. Podstawą wspólnictwa jest interes, który może być godziwy albo niegodziwy, przestępczy. Niegodziwym interesem jest metodyczne niszczenie Polski i rozbijanie wspólnot, poczynając od małżeństwa i rodziny („W tym szaleństwie jest metoda” – Shakespeare). O. Ludwik chce zamazać różnice pomiędzy wspólnictwem a wspólnotą, kończy swój tekst wizją – marzeniem wielkiego (okrągłego) stołu, który przypomina stół biesiady wieńczącej „Folwark zwierzęcy” George Orwella, gdy twarzy człowieka nie dało się już odróżnić od ryja świni. Powszechne ześwinienie się jest formą porozumienia, ale jakim kosztem.

 

Żyjemy w czasach konfrontacji Kościoła z Antykościołem, Chrystusa z Antychrystem, ewangelizacji z anty-ewangelizacją, cywilizacji życia z anty-cywilizacją śmierci, kształcenia i budzenia prawych sumień z przerabianiem sumień na poglądy oderwane od prawdy i dobra.

 

We wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca i Małżonka Maryi. Właśnie św. Józefowi powierzył obronę Kościoła przed bezbożnym komunizmem papież Pius XI w encyklice „Divini Redemptoris” (1937). Utopijne przerabianie narodów i społeczeństw na zbiorowisko ludzi wykorzenionych, samotnych, pozbawionych godności i wspólnoty trwa w nowej formie.

Kto miałby żyrować taki projekt? Czyżby polscy biskupi posłuszni wezwaniom i radom o. Ludwika?

Bogu dzięki, jest nadzieja, która zawieść nie może, bo sam Duch Święty broni nas przed totalitarnym upadkiem i odnawia oblicze człowieka na ziemi, a zarazem ratuje Kościół oparty na fundamencie św. Piotra i jego następców.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 471
 
Top! Top!