Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 41 gości
S T A R T
Friday 17 September 2021 00:21:15.40.
migawki

Sobota:  Publiczny Różaniec o zaprzestanie stosowania szczepionek skażonych aborcją. Pod Min. "Zdrowia".

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas zalać w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Presja na Węgry - i nasza pikieta Drukuj Email
Wpisał: Maciej Walaszczyk   
17.01.2012.

Presja na Węgry - i nasza pikieta

 

Dzisiaj przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16 w Warszawie o godz. 12-tej pikieta w obronie Węgier. Przyjdźmy

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120117&typ=po&id=po29.txt

Z posłem Arkadiuszem Czartoryskim (PiS), organizatorem pikiety solidarności z Węgrami, rozmawia Maciej Walaszczyk


Węgrzy są teraz narodem, który Europa próbuje izolować.


- Z komentarzy samych Węgrów wynika, że bardzo życzliwie reagują na naszą inicjatywę, cieszą się, że ktoś w Polsce w ich sprawie się odezwał. Dziękują i solidaryzują się z nami. Są także pozytywne wypowiedzi w internecie. Jeden z moich przyjaciół powiedział mi, że na Węgrzech jest ogromne poruszenie w związku z sytuacją, w jakiej znalazło się to państwo. Chodzi tutaj nie tylko o presję ze strony wysokich rangą urzędników unijnych, ale także o niebywały atak ze strony ambasadora USA w Budapeszcie.

Trzeba mieć świadomość, że gabinet Viktora Orbána to jedyny w Europie nie tylko konsekwentnie prawicowy, ale zakorzeniony w chrześcijańskich wartościach rząd. Wprawdzie wielu polityków mówi o sobie, że są prawicowi czy centroprawicowi, jak np. Donald Tusk w Polsce, ale ich czyny i działania nie odróżniają ich w niczym od socjalistów. Co istotne, na Węgrzech mamy rząd wybrany w demokratycznych wyborach, w odróżnieniu od np. przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy nie są wybierani w żadnych wyborach, nie posiadają demokratycznego mandatu.

Co nie przeszkadza im atakować Węgier za rzekome łamanie standardów i stosować brutalnego szantażu finansowego. Takich działań w stosunku do Włoch czy Grecji nie było. Nie mówiąc o przymykaniu oczu na degrengoladę, jaką zafundował temu krajowi liberalno-lewicowy rząd Ferenca Gyurcsányego...
- Celowo miesza się sprawy ideowe i polityczne z sytuacją finansową tego państwa. Wiadomo przecież, że zawiniły tu poprzednie rządy socjalistyczne. Wtedy Węgry nie tylko nie były przez Brukselę atakowane, ale kierowano do nich pomoc. Węgrzy to wszystko oczywiście rozumieją i są tą sytuacją mocno zbulwersowani, o czym świadczy milion ludzi protestujących na ulicach Budapesztu. To tak, jakby w Polsce na polityczną demonstrację w stolicy zjechało 3 mln ludzi.

Czemu ma służyć dzisiejsza pikieta przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie?

- Musimy pokazać naszą solidarność i protest wobec nacisków na Orbána. Przekażemy również list w tej sprawie. Zastanawiamy się również nad następnymi krokami, np. pisaniem listów do Komisji Europejskiej.
Ostatnio szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso wysłał do premiera Węgier list, w którym zażądał zmian legislacyjnych (sic ! md) na Węgrzech, zarzucając im niezgodność z dyrektywami unijnymi. Przedstawiciele UE otwarcie zażądali wykreślenia z nowej konstytucji definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, grożąc wprost wstrzymaniem wypłat funduszy unijnych. Gdyby dotyczyły one jeszcze naruszania dyscypliny budżetowej przez węgierski rząd, to byłoby to jeszcze zrozumiałe, ale tutaj zarzuty mają charakter polityczny i ideowy. Przecież ani Węgrzy, ani Polacy nie podejmowali decyzji o wejściu do UE, mając w perspektywie taki kształt UE, jaki się obecnie wyłania.

Osobiście głosowałem za wejściem Polski do UE, wierząc, że chodzi o solidarność, wolność i swobodę przepływu ludzi, towarów i kapitału, łatwość w przekraczaniu granic, wymianę kulturową, międzyludzką. [czy taka łatwowierność nie dyskwalifikuje jako polityka? MD] Ale na pewno nie dlatego, by Komisja Europejska żądała zmian w konstytucji, w prawach sądowniczych lub prawie rodzinnym. Wykracza to absolutnie poza traktat zjednoczeniowy i nie za tym opowiadali się ludzie głosujący za integracją ich krajów z Unią. A ta została niestety zawłaszczona przez lobby socjalistów. Węgrzy w roku 1920 czy 1939 na nikogo się nie oglądali, tylko pomagali Polakom i z nami się solidaryzowali. Dzisiaj nadszedł odpowiedni moment, by pomóc im, ponieważ znajdują się pod presją USA, Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego. To nic innego jak ograniczanie suwerenności tego kraju.

Po pikiecie planują Państwo kolejne działania?
- Myślimy o utworzeniu komitetu solidarności z Węgrami. Musimy też poczekać na to, co będzie się działo na linii Bruksela - Budapeszt. Na razie chcemy pokazać naszym bratankom, że się z nimi solidaryzujemy. Wiem również, że myślą tak tysiące ludzi w Polsce.

Dziękuję za rozmowę.

Zmieniony ( 17.01.2012. )
 
Fakt inscenizacji można było stwierdzić już 10-go Kwietnia Drukuj Email
Wpisał: FREE YOUR MIND   
14.01.2012.

Fakt inscenizacji można było stwierdzić już 10-go Kwietnia

 

[Jest to krótki, ale zabójczy w swej prostocie komentarz FYM-a. Zabójczy - w przyszłym uczciwym śledztwie  - dla zbrodniarzy i zdrajców.  M. Dakowski]

 

Z „Medytacje smoleńskie 6:” http://freeyourmind.salon24.pl

 

...Najśmieszniejsze (a może najsmutniejsze) jest to, że fakt inscenizacji można było stwierdzić już 10-go Kwietnia w pierwszych godzinach "po katastrofie"! Wystarczyło tylko natychmiast wysłać cały sztab ludzi na "miejsce katastrofy", dokładnie je udokumentować, śledzić całą "akcję ratunkową" etc. (zwłaszcza pod kątem przyjazdu aut ciężarowych oraz ewakuowania ciał z pobojowiska) - no i przede wszystkim zabezpieczyć cały teren, gdzie leżały szczątki.

To wszystko było do zrobienia, ale tego nie wykonano. Celowo.

         Po drugie wystarczyło tylko dokładnie tamtego dnia przesłuchać okolicznych świadków, a było ich na pewno sporo.

 

Po trzecie, wystarczyło od razu przejąć wszystkie materiały moonwalkera i poddać go wielogodzinnemu przesłuchaniu jeszcze TEGO SAMEGO DNIA, rzecz jasna zapewniając mu osobistą ochronę. Tego nie zrobiono, celowo.

 

Po czwarte, zauważmy, że tamtego dnia (sporo o tym piszę w rozdziale poświęconym obrazowaniu medialnemu Zdarzenia) dziennikarze w ogóle nie prowadzili RELACJI NA ŻYWO z tak ważnego miejsca. Były jakieś króciutkie wejścia, ale żadnej, absolutnie żadnej transmisji tego, co się działo przy lotnisku!

 

A przecież tam tyle wozów transmisyjnych pojechało i miały być transmitowane kilkugodzinne uroczystości! Brak transmisji z Siewiernego też był nieprzypadkowy, też ktoś o to zadbał, też był w tym jakiś cel. W sytuacji, w której najgłupsze czasami zawody sportowe telewizje potrafią transmitować, a tak ważnego wydarzenia, jak działania służb po "lotniczej katastrofie prezydenckiego tupolewa" nie mogły transmitować?

W rezultacie musieliśmy szukać po jakichś strzępach, po jakichś ruskich odpryskach, po jakichś zdjęciach zza krzoków, co się w ogóle działo "po katastrofie", co, kiedy, gdzie, jak etc., ponieważ

-  setki dziennikarzy przy Siewiernym TEGO WŁAŚNIE NIE ROBIŁY. Nie relacjonowały Zdarzenia.

Pozdr

FREE YOUR MIND 1398 58446  | 14.01.2012

Zmieniony ( 14.01.2012. )
 
Osoby z prawem do świadczenia pielęgnacyjnego: Jest pieniądz do wzięcia ! Drukuj Email
Wpisał: mpips   
29.12.2011.

Osoby z prawem do świadczenia pielęgnacyjnego: Jest pieniądz do wzięcia !

Rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie I-III 2012 r.

[3 razy po 100 zł na dziecko. Proszę o przekazanie wiadomości rodzinom z dziećmi kalekimi.  md]

28-12-2011 http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,5659,rzadowy-program-wspierania-niektorych-osob-pobierajacych-swiadczenie-pielegnacyjne-w-okresie-i-iii-2012-r-.html

Rada Ministrów, w dniu 27 grudnia 2011 r., przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od stycznia do marca 2012 r.

Uchwała i rozporządzenie przewiduje, że niektóre osoby, tj. matka, ojciec lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny dziecka, to osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o jego przysposobienie), mające w styczniu, lutym lub marcu 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992,  z późn. zm.), otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek ww. osób.

Inne niż wyżej wymienione osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne, nie są objęte rządowym programem wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.


Zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w przyjętym w danej gminie terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego za miesiąc styczeń, luty, marzec 2012 r. Będzie ją przyznawał i wypłacał organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne (tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy). W związku z powyższym, decyzje ustalające prawo do pomocy podpisuje organ właściwy realizujący w danej gminie świadczenia rodzinne, tj. wójt, burmistrz lub prezydent miasta lub upoważniony do realizacji świadczeń rodzinnych w danej gminie kierownik/pracownik ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy.


Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy (nie został określony wzór takiego wniosku co oznacza, że jego forma jest dowolna). Wniosek powinien zostać złożony w terminie do 31 stycznia 2012 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012 r. będzie przyznane po 31 stycznia 2012 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania.

Jest to pomoc w kwocie 100 zł miesięcznie i zgodnie z ww. rozporządzeniem Rady Ministrów, przysługuje osobom mającym ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012 r. oraz realizowana jest w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego za ww. miesiące. Oznacza to, że w każdym z ww. miesięcy, osobie mającej za dany miesiąc prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, należy wypłacić po 100 zł pomocy.

Pomoc nie jest świadczeniem rodzinnym i nie powoduje zmiany podstawy opłacania przez organ właściwy składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i zdrowotne za osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne. Dane dotyczące realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne będą zbierane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej odrębnym sprawozdaniem jednorazowym za pomocą aplikacji statystycznej QuickStat. W związku tym, a także mając na względzie, że świadczenie w kwocie 100 zł dla niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne nie jest świadczeniem rodzinnym, w sprawozdaniu rzeczowo-finansowym z zakresu świadczeń rodzinnych sporządzanym za I kwartał 2012 r. nie należy wykazywać danych w powyższym zakresie.

Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa.


Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. (oczekuje obecnie na publikację w Dzienniku Ustaw).
 

Jednocześnie MPiPS zwraca się do realizatorów świadczeń rodzinnych z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie tego komunikatu w swoich gminach.

 
Katastrofa tupolewa Tu-134 w Kirgistanie Drukuj Email
Wpisał: Acontrario   
28.12.2011.

Katastrofa tupolewa Tu-134 w Kirgistanie

Na południu Kirgistanu doszło do katastrofy pasażerskiego Tu-134. Na pokładzie maszyny znajdowało się 79 osób, w tym 9 dzieci. Samolot podczas podchodzenia do lądowania spadł we mgle na pas startowy, przewrócił się i eksplodował. Nikt nie zginął.

Co najmniej 31 osób, w tym dzieci, zostało rannych w katastrofie pasażerskiego Tu-134, do której doszło na lotnisku w mieście Osz, na południu Kirgistanu - informuje agencja AP. Według AP, samolotem leciało 95 pasażerów i sześcioro członków załogi.

Jak podają agencje, problemy rozpoczęły się podczas podchodzenia do lądowania. Samolot uderzył w pas startowy, przewrócił się na bok, łamiąc skrzydło, a następnie słychać było głośny wybuch. AP podaje, że tupolew stanął w płomieniach.

Według wstępnych informacji w katastrofie nikt nie zginął. Kirgiski minister zdrowia Kubatbek Boronov poinformował, że 17 osób ze wszystkich 31 rannych zostało przewiezionych do szpitali. Zdaniem ministra, większość obrażeń jest niegroźna.

Według agencji, pozostałych pasażerów udało się bezpiecznie ewakuować. Pożar został szybko opanowany.

Nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną katastrofy. Wstępne podejrzenia wskazują na ciężkie warunki atmosferyczne. Samolot lądował we mgle, a pas startowy był prawdopodobnie pokryty lodem, co spowodowało, że maszyna wpadła w poślizg.

Trudno ich szukać na onecie czy wp.pl gdzie pokazano... zdjęcia z innego wypadku.

Przytoczmy jeszcze kilka wypowiedzi z forów:

widocznie w Smoleńsku błoto jest twardsze od betonu skoro nasz rozpylił sieę na drobne kawałeczki

I co, media Kirgistanu nie podawały parę minut PO katastrofie "wsie pagibli" nie ma po co nawet przeszukiwać miejsca katastrofy bo nikt nie mógł tego przeżyć. No ale tam nie leciał prezydent z małżonką i wszyscy dowódcy sił zbrojnych - więc akcja ratownicza jednak się odbyła. 

 
Żołnierz Chrystusa w służbie Kościołowi i Ojczyźnie Drukuj Email
Wpisał: piotrskarga   
27.12.2011.

Żołnierz Chrystusa w służbie Kościołowi i Ojczyźnie

 

http://www.piotrskarga.pl/piotrskarga,78,57,0,1,C,c.html

 

 

„Czym w chrześcijaństwie św. Paweł, tym w Polsce ks. Piotr Skarga”*

 

W przyszłym roku przypada 400. rocznica śmierci najważniejszego polskiego kaznodziei, niestrudzonego obrońcy wiary i polskości. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej ustanowił rok 2012 rokiem Ks. Piotra Skargi. Posłowie niemal jednogłośnie (359 głosów za) przyjęli inicjatywę upamiętniającą światłego jezuitę, kaznodzieję Zygmunta III Wazy, rektora kolegium Jezuitów w Wilnie i pierwszego rektora Uniwersytetu Wileńskiego.
 

Ks. Piotr Skarga zasłynął jako niestrudzony kaznodzieja, autor najpoczytniejszych w polskiej literaturze „Żywotów świętych”, oraz wieszczych „Kazań sejmowych”.
 

Do dziś nieoceniona jest jego rola jako czołowego przedstawiciela polskiej kontrreformacji, filantropa, który w trosce o dobro ojczyzny miał odwagę sprzeciwić się dominującym opiniom i napiętnować największe polskie przywary.
 

Poznaj postać ks. Piotra Skargi - czytaj teksty zgromadzone na naszej stronie:

 

Początki posługi i wstąpienie do zakonu Jezuitów

W służbie Boga na ziemiach litewskich

Walka z herezją

Dzieła miłosierdzia, widzenia i prześladowania za wiarę

Kazania sejmowe

Żołnierskie nauki

Książka Przestrogi dla Polski księdza Piotra Skargi

 * Słowa ks. kard. A. Kakowskiego wypowiedziane w 1936 roku, w 400. rocznicę urodzin kaznodziei

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 151 - 200 z 539
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.