Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 8 gości
S T A R T
Monday 16 July 2018 04:49:21.25.
migawki
Błyskawiczne zmiany ustawy o IPN ukazują, że nie mamy już Sejmu, lecz Knessejm. Nie mamy już Polski, lecz Polin. Powtórka Sejmu niemego [1717]

["Pilny wniosek premiera Mateusza Morawieckiego ws. zmiany ustawy o IPN i rezygnacji z zapisów penalizujących przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Takich zmian domagały się środowiska żydowskie, a także USA i Izrael."]

Jeśli się mają tylko za masonów i sługi Żydów, to są zbrodniarzami. Ale jeśli się mają za Polaków, to są też zdrajcami.

Rachuby, by zrobić TO w czasie euforii piłką spowodowanej – zawiodły. Więcej ludzi widzi i rozumie, co się dzieje.

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
5 sierpnia - rocznica ludobójstwa na warszawskiej Woli Drukuj Email
Wpisał: Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski   
05.08.2011.

5 sierpnia - rocznica ludobójstwa na warszawskiej Woli

 

Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski  2011-08-05 

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=4645

Wiele fragmentów Powstania Warszawskiego jest bardzo mało znanych. Jednym z nich jest zagłada dzielnicy Wola, dokonane przez Niemców i formacje kolaboranckie, złożone z obywateli Związku Radzieckiego. Zgładzono wówczas 40 tys. mieszkańców.

O tej sprawie wielokrotnie słyszałem od siostry mojej babci, Anieli Muraszki, rodem z Kresów, która od 1943 r. przebywała w klasztorze karmelitanek bosych przy ul. Wolskiej w Warszawie. Wraz z siostrami była naocznym świadkiem mordów. Warz z nimi też cudownie ocalała. Jej wspomnienia spisałem i opublikowałem w książce "Kronika życia".

Przeczytaj ich fragment: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=94

Hołd mieszkańcom Woli pomordowanym w Powstaniu Warszawskim  

Uroczystość w hołdzie ludności cywilnej warszawskiej Woli odbędzie w najbliższy piątek pod pomnikiem upamiętniającym 50 tys. mieszkańców zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. Rzeź mieszkańców Woli miała miejsce 5-6 sierpnia 1944 r. z rozkazu Adolfa Hitlera o stłumieniu powstania i zniszczeniu Warszawy.

Od zeszłego roku, decyzją Rady Warszawy, 5 sierpnia obchodzony jest jako ogólnowarszawski dzień pamięci pomordowanych mieszkańców Woli. Inicjatorami tego dnia było ocalałe z rzezi rodzeństwo: Janina Mańkowska i Jerzy Janowski oraz wnuczka inicjatora budowy pomnika upamiętniającego tę tragedię – Marta Olejnicka.

Uroczystość, której organizatorem jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, rozpocznie się w piątek 5 sierpnia o godz. 18 przy skwerze pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. Solidarności. W obchodach wezmą udział duchowni różnych wyznań oraz mieszkańcy Warszawy. Uroczystość rozpocznie się odegraniem hymnu państwowego, następnie przewidziano okolicznościowe wystąpienia. Głos zabiorą prezydent Warszawy, burmistrz Woli oraz Jerzy Jankowski - inicjator ustanowienia dnia 5 sierpnia Dniem pamięci mieszkańców Woli. Następnie zostanie odczytany Apel Poległych, po którym rozlegnie się salwa honorowa. Ostatnim punktem obchodów będzie złożenie wieńców pod pomnikiem.

 
Ks. Stanisław Małkowski komentuje Drukuj Email
Wpisał: Maria Kowalska   
29.07.2011.

Ks. Stanisław Małkowski komentuje

Nowy cykl na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

http://www.niepoprawni.pl/blog/3787/ks-stanislaw-malkowski-komentuje-nowy-cykl-na-stronie-katolickiego-stowarzyszenia-dziennik

 Zapraszam na stronę

[ tu wycięto! http://ksd.media.pl/aktualnoci-ksd/372-ks-makowski-komentuje ]

TU JUŻ SĄ!! http://de.gloria.tv/?user=10286&medias=audios

Czytać KONIECZNIE, ew. kopiować! MD

 ==================

Jest legendarnym kapelanem Solidarności. Przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wraz z którym znalazł się na liście niewygodnych księży, wyznaczonych do skrytobójczej zagłady. Za swoje poglądy wielokrotnie nękany, zatrzymywany, przesłuchiwany i poddawany rewizjom przez Służbę Bezpieczeństwa. Choć czasy PRL-u oficjalnie minęły, ks. Stanisław Małkowski nadal dla wielu środowisk jest niewygodny. Dlaczego? Bo ma odwagę mówić prawdę!

Na naszym portalu rozpoczynamy cykl rozmów z tym wybitnym kapłanem, bardzo mocno zatroskanym o losy Polski. Niezwykle celne spostrzeżenia, logiczna argumentacja i przede wszystkim wielka wiara - to czyni ks. Małkowskiego wyjątkowym duchownym. Jego bezcenne komentarze i obserwacje są niewyczerpalnym źródłem niewygodnej prawdy o tym, co dzieje się w naszej Ojczyźnie.

 Zachęcamy do śledzenia wypowiedzi duchownego oraz rozpowszechniania ich w Waszych mediach. Wypowiedzi ks. Stanisława Małkowskiego rejestruje red. Agnieszka Piwar, przewodnicząca Oddziału Warszawskiego KSD.

 Przyłączcie się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

Zmieniony ( 15.08.2011. )
 
Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi Drukuj Email
Wpisał: wirtualnapolonia   
16.07.2011.

Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi

http://wirtualnapolonia.com/2011/07/15/maryjo-krolowo-polski-pomoz-tej-ziemi

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-07-15

Na Jasnej Górze 14 lipca br. odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne związane z Krucjatą Różańcową za Ojczyznę.

14.lipca 2011 na Jasnej Górze odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne na temat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Przybyło ponad 80 osób z różnych stron Polski i z różnych wspólnot modlitewnych, min. z Jasnogórskich Rodzin Różańcowych. Było wielu kapłanów. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św., którą koncelebrowało pięciu kapłanów, a homilię wygłosił ks. Łukasz Kadziński.
Po Mszy Świętej ks. Stanisław Małkowski opisał zagrożenia przed jakimi stoi Polska. Później zebrani zapoznali się z hasłem i intencją modlitewną Krucjaty. Jakub Sawicki przedstawił Sekretariat Krucjaty, sposób jego funkcjonowania i roli służebnej wobec osób i wspólnot przystępujących do Krucjaty.

Wszyscy zebrani byli zgodni, aby na wzór węgierski podjąć Krucjatę Różańcową w intencji Polski.

Hasło Krucjaty Różańcowej to:

Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi.

Intencja, w której odmawiamy przynajmniej jedną dziesiątkę dziennie lub dodajemy do dotychczas odmawianych intencji to:

Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Na zakończenie spotkania wspólnie odmówiono Różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez o. Bogumiła Schaba z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wytrwałość w modlitwie

(-)Marcin Dybowski 

Zmieniony ( 16.07.2011. )
 
Nasilanie się medycznego terroru i totalitaryzmu Drukuj Email
Wpisał: Prof. Dorota Majewska   
11.07.2011.

Nasilanie się medycznego terroru i totalitaryzmu

USA, które wymuszają na dzieciach największą liczbę szczepień, mają najbardziej chore i upośledzone dzieci na świecie oraz umieralność niemowląt wyższą niż wszystkie inne kraje rozwinięte, a nawet rozwijające się.  

Prof. Dorota Majewska, 11 VII. 2011

To co się obecnie dzieje w Polsce wokół szczepień wskazuje na nasilanie się medycznego terroru i totalitaryzmu.   W żadnym kraju Europy zachodniej szczepienia nie są obowiązkowe. Szczepionych jest tam mniej niż połowa dzieci, co wychodzi im na zdrowie, bo umieralność niemowląt i zachorowalność na chroniczne choroby dzieci, włącznie z autyzmem, jest tam znacznie mniejsza niż w Polsce.  Natomiast USA, które wymuszają na dzieciach największą liczbę szczepień, mają najbardziej chore i upośledzone dzieci na świecie oraz umieralność niemowląt wyższą niż wszystkie inne kraje rozwinięte, a nawet rozwijające się.  

W Polsce, jak wiemy, Sąd Najwyższy oraz sądy niższych instancji wypowiedziały się jasno, że w ramach obecnego prawa oraz konwencji międzynarodowych, nie można zmuszać nikogo do szczepień ani do innych zabiegów medycznych, ani  nakładać kar za nieszczepienie.  Mimo to, Sanepid nadal terroryzuje rodziców, bezprawnie nakładając na nich wielkie kary za to, że nie chcą się godzić na okaleczanie swych dzieci szczepieniami.  Pewna urzędniczka z Sanepidu odczytała dziś nawet w TV oświadczenie, że Sanepid (wbrew prawu!!) będzie zmuszać rodziców do szczepienia ich dzieci, nawet z użyciem siły i przemocy cielesnej.  W obozach koncentracyjnych hitlerowcy też przymusowo wstrzykiwali dzieciom różne trucizny.  Obecne zachowanie i deklarowana polityka Sanepidu są  już bardzo bliskie do strzelania do opornych rodziców i dzieci, jak to ma już miejsce w niektórych krajach Afryki, gdzie dzieci są na siłę szczepione pod lufami karabinów.  Znaczy to, że w Polsce, życie dzieci oraz  prawa człowieka się zupełnie nie liczą, liczą się  tylko mega-zyski koncernów farmaceutycznych i ich lobbystów.   Polska jest członkiem UE i takie bestialstwo wobec obywateli woła o wytoczenie  Sanepidowi procesu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. 

http://therefusers.com/refusers-newsroom/131-children-vaccinated-at-gunpoint-in-malawi/

DM

 
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY Drukuj Email
Wpisał: Maria Kowalska   
04.07.2011.

KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY

Weźmy przykład z Węgrów. Przemiany, które podziwiamy w ich ojczyźnie nie wydarzyły się same z siebie. ONI JE SOBIE WYMODLILI.

Jako naród Węgrzy mogą być dumni ze swojej tysiącletniej historii, tradycji królów wiernych Bogu, stających do walki w obronie chrześcijaństwa.

Tak jak Polonia Semper Fidelis, tak i Węgrzy trwali wierni chrześcijaństwu, mieli władców męczenników za wiarę i świętych.

W czasach komunizmu mieli wielkiego prymasa, który za swoje „Non possumus” został najpierw uwięziony, a potem wygnany z kraju. Kardynał Józef Mindszenty w latach czterdziestych wiedział, że jego naród oddany w szpony bolszewizmu czeka upadek i powolna zagłada. Wtedy napisał, że

WĘGRY BĘDĄ URATOWANE PRZEZ RÓŻANIEC. Jeśli choć 10% narodu będzie codziennie odmawiać różaniec za Ojczyznę, ratunek przyjdzie z pewnością.

Po latach komunizmu, po tzw. „transformacji ustrojowej”, po wejściu do Unii Europejskiej Węgry podobnie jak Polska staczały się ku upadkowi, a pesymistyczne przewidywania Kardynała Mindszentego zaczynały się ziszczać.

Wtedy obecny prymas Węgier przypomniał słowa Kardynała Mindszentego i wezwał swój naród do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ.

Przyjęto, że potrzeba dwóch milionów Węgrów, którzy zadeklarują, że codziennie modlą się za ojczyznę na różańcu. Rozpoczęto zachęcanie wiernych. Nie było łatwo. Początkowo zgłosiło się ok. 200 tys. osób. Bardzo długo nie można było osiągnąć podwojenia tej liczby. Sprawa wyglądała na beznadziejną. Potem - nieoczekiwanie - nastąpił szybki wzrost. Kiedy ilość modlących się przekroczyła milion, zabłysła nadzieja: damy radę.

Cztery lata trwało osiągnięcie stanu, żeby 10% społeczeństwa modliło się codziennie za ojczyznę. Dwa miliony Węgrów przystąpiło do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY.

Cud nie dał na siebie długo czekać. Jego skutki od roku z zazdrością podziwiamy.

Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”.

Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu. Węgrzy tak właśnie wybrali.

Rok temu sądziliśmy, że to Katastrofa Smoleńska skłoniła Węgrów, aby w wyborach odsunęli socjalistów od władzy. Nie łudźmy się. W pewien niewielki sposób mogło to zaważyć, ale prawdziwą przyczyną jest przeoranie moralne narodu i nawrócenie dokonane dzięki Krucjacie Różańcowej.

W maju ulicami stolicy Węgier przeszła piesza pielgrzymka Żywego Różańca. Jej celem było opasanie stolicy różańcem. Myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa Psalmu 122 „Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!”. Inicjatorzy tej akcji doskonale zdawali sobie sprawę, Kto jest źródłem „bezpieczeństwa pałaców”.

http://kosciol.wiara.pl/doc/890962.Dobrze-nam-ta...

Przekazanie prezydencji (przełom czerwca- lipca 2011) połączone było z Narodową Pielgrzymką Dziękczynną Węgrów na Jasną Górę pod hasłem: „Dziękujemy Maryi, Wielkiej Pani Węgier i Królowej Polski”. Ponad tysiąc osób przybyło, aby uroczyście złożyć jako wotum wdzięczności Matce Bożej ryngraf z węgierskim godłem.

Głównym patronem tego przedsięwzięcia jest dr László Kövér, przewodniczący Parlamentu Republiki Węgierskiej. Pielgrzymów prowadzili biskupi węgierscy János Székely z archidiecezji Ostrzyhom-Budapeszt, József Tamás z archidiecezji Alba Julia w Siedmiogrodzie w Rumunii i Antal Majnek z diecezji Mukaczewo na Zakarpaciu na Ukrainie oraz ks. Botond Bátor, węgierski prowincjał zakonu paulinów.

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=...

Ta czterodniowa pielgrzymka pokazuje, że podczas węgierskiej prezydencji z powodzeniem współdziałały organa państwa i Kościoła.

Polska musi pójść w ślady Węgier.

Nam również Kardynał August Hlond przepowiedział, a Kardynał Stefan Wyszyński potwierdził, że: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. (…) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”

Pełen tekst tu: http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/2011/06/18/...

A więc ZACZYNAMY.

15 czerwca zawiązała nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY, co ogłosił ks. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu

Zmieniony ( 04.07.2011. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 151 - 200 z 517
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.