Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T
Monday 25 March 2019 04:28:10.27.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Encyklopedia OKIEM - NIE ograniczona "racjonalizmem" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.11.2010.

Encyklopedia OKIEM
Encyklopedia NIE ograniczona "racjonalizmem
"
"Racjonalista - człowiek wierzący w brak wiary.
"

http://www.okiem.pl

Parę haseł na A:

 

Zmieniony ( 30.11.2010. )
 
ZAMACH na Siewiernym a Sześcioro Odważnych Polaków Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
24.11.2010.

ZAMACH na Siewiernym a Sześcioro Odważnych Polaków

Mirosław Dakowski

             Gdy tylko gruchnęła wieść o katastrofie Smoleńskiej (czyli przed południem 10 kwietnia), całe 38 milionów Polaków [wyłączając niemowlęta, Palikota, może Jaruzelskiego czy Niesiołowskiego, może niektórych niepełnosprawnych umysłowo i paru innych, „moralnych inaczej”], pomyślało sobie; „To mógł być ZAMACH”. Tak samo pomyślały setki milionów ludzi na całym świecie. Oczywiście nie przesądzaliśmy tego, lecz brali pod uwagę tę możliwość. Jakiż błąd, skrajne niedowiarstwo!

             Okazuje się jednak, że zdarzyły się chlubne wyjątki. Oto osoby, które już w nocy 10/11 kwietnia dały wyraz swemu przekonaniu, że ZAMACHU nie było:

 

            „- Naczelny Prokurator Wojskowy Parulski Krzysztof,

            - Prokurator Wojskowy Warszawskiego Okręgu Wojskowego Ireneusz Szeląg,

            - Przedstawiciel Komendy Głównej Żandarmerii Baranowski Marek,

            - Zastępca Dyrektora Ośrodka Antyterorystycznego (tak w oryginale) Agencji            Bezpieczeństwa Publicznego Chomętowski Paweł,

            -Zastępca Dyrektora Departamentu Śledczego Agencji Bezpieczeństwa            Publicznego *) Nawrot Tobert [miało być Robert, ale to tłumacz przysięgły... md]

            -Przedstawiciel Agencji Bezpieczeństwa Publicznego*), tłumacz Dorota Sułek”

-----------------------

*) Chodzi o Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), ale tłumacz z rosyjskiego był przysięgły MD

-------------------

            Cytuję za Protokoł Opieratiwnowo Sowieszczanija z 11 kwietnia 2010 r., na którym jest ”UTWIERŻDAJUA.I.  Bostyrkina, Pierwszego zastępcy Generalnego Prokuratora Federacji Rosyjskiej (data: 10. 04. 2010 r., godz. 23:26; 11. 04. 2010 r. godz. 01:10, zał. nr. 4).

            Nie podaję nazwisk dziesięciu rosyjskich Prokuratorów, Naczelników itp., bo u nich taka odwaga jest jakby bardziej (hmm..) naturalna.

 

            W protokole tym czytamy: Bostyrkin, A.I. wskazał, iż podstawowymi wersjami zaistniałego zdarzenia są:

1. Możliwy niewłaściwy stan techniczny statku powietrznego.

2. Skomplikowane warunki pogodowe utrudniające sterowanie statkiem powietrznym.

3. Możliwe, niewłaściwe działanie załogi samolotu i pracowników naziemnych służb dyspozytorskich lotniska.

 

Następnie Bostyrkin, A.I. podsumował wyniki narady [...]

 I tyle.

 Brawo, Sześcioro Odważnych i Dalekowzrocznych Polaków

 
Nowa Tragedia w Upiornym Lesie Drukuj Email
Wpisał: Stary Wiarus , oczywiście   
12.11.2010.

Nowa Tragedia w Upiornym Lesie

Play it again, Anne

Stary Wiarus 08.11.2010 również w lubczasopismach: 154 MITY smoleńskie, A elita !, Emigranci

Znalazlem to ponad cztery miesiące temu. I co, głupio wam? Pani Anna wiedziała już w 48 godzin po katastrofie, jakie były przyczyny. Pewnie od męża, bo on wiedział już w dniu katastrofy. A wy się dalej w tej waszej prokuraturze grzebiecie i grzebiecie?

staryw.blogspot.com/2010/06/16-sekund-z-podkadem-muzycznym.html

http://www.slate.com/id/2250561/
 

Nowa Tragedia w Upiornym Lesie

By Anne Applebaum
Posted Monday, April 12, 2010, at 12:03 PM ET

Lecz tym razem nikt nie podejrzewa spisku mającego na celu zabicie polskiej elity.

   W sobotę, polski prezydent, prezes banku narodowego, szef sztabu generalnego i wielu innych przywódców cywilnych i wojskowych, wśród których znajdowało się kilku moich przyjaciół i koledzy mojego męża, zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Niedaleko tego miejsca, z rozkazu Stalina zamordowano 70 lat temu 20 000 polskich oficerów. Tym razem jednak nikt nie podejrzewa spisku. 

  Oczywiście, kilka marginesowych witryn internetowych może spisek podejrzewać, jakiś polityk może takie podejrzenia wyrazić. Ale rządy Polski i Rosji oraz ogromna większość Rosjan i Polaków uważają, że zawiniły błąd pilota i mgła. Co więcej, dyskusja na temat tych potencjalnych przyczyn katastrofy jest szczera i otwarta. Polski premier Donald Tusk udał się natychmiast na miejsce katastrofy, wraz ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem. Polscy technicy kryminalistyki byli na miejscu w ciągu kilku godzin. Rząd Rosji oferuje pomoc i zwalnia z obowiązku wizowego wszystkich członków rodzin ofiar, którzy pragną udać się do Rosji. Wszędzie są kamery telewizyjne. Urzędnicy na rosyjskim lotnisku występują publicznie, odpowiadają na pytania, rozmawiają z dziennikarzami.

  Dla zachodniego czytelnika nie ma w tym nic niezwykłego. Wszyscy spodziewają się, że takie rzeczy będą miały miejsce po wypadkach lotniczych. Ale w tej części świata, zwłaszcza w tym upiornym lesie, otwarta dyskusja o tragedii stanowi rewolucyjną zmianę. (…)

Zmieniony ( 12.11.2010. )
 
O KONOPIACH .... i bandziorach u koryta Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.11.2010.

O KONOPIACH .... i bandziorach u koryta

Dostałem ostatnio takiego mail’a:

Pisze Pan: " Biomasa, biogaz, roślinne oleje napędowe: bezpiecznie i tanio"

Jaka jest pańska opinia na temat oleju konopnego, oraz biomasy z konopi.
 Delegalizacja konopi nastąpiła na interwencję koncernu Du Pont ponieważ
 włókna konopne zagrażały wynalezionemu przez nich włóknu sztucznemu.
 Podobno są bardzo łatwe w uprawie i całkiem odporne na szkodniki.

Drogi Panie!

Jestem fizykiem, nie hodowcą. Więc o własnościach konopi nie mogę się wypowiadać. Ale w NORMALNYM KRAJU, bez rządów głupich i szkodliwych ideologii, to by rozstrzygnęli sami chłopi: Co mi się bardziej opłaca. Oczywiście olej konopny, a także włókna konopne, są lokalnie lepsze- bo dają swoim pracę, i niezależność od tych „z góry”.

            Niestety - u nas "władze" idą na pasku GLOBALISTÓW (jak wyśmiewali kiedyś Strugaccy  - "Nieznanych Ojców".) Więc ta hipoteza (a zapewne WIEDZA) o DuPont jest jak najbardziej prawdopodobna.

            Co robić? Odbudowywać u ludzi PATRIOTYZM i WIARĘ KATOLICKĄ. Inaczej tak sprawy konopi, jak palenia owsa w kotłach, czy sposobu wyboru ELIT do sejmu, a nie bandziorów (itp., itd..) nie rozwiążemy. Po to też żądamy PRAWDY o Zbrodni Smoleńskiej, a nie z „przyczyn politycznych” czy „wrodzonej a zapewne z mlekiem matki wyssanej, nienawiści”..

pozdrawiam MD

 
Święto hipokryzji Drukuj Email
Wpisał: niepoprawni   
11.11.2010.

Święto hipokryzji

Dlaczego święto hipokryzji? A czy hipokryzją nie jest obchodzenie Święta Niepodległości w kraju, który niespełna rok wcześniej formalne ją utracił? Po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego nie ma już mowy o jakiejkolwiek niepodległości. W świetle Traktatu powstało nowe państwo: Unia Europejska. Choć Unia w dokumencie nie jest nazwana państwem, to posiada wszystkie jego cechy, a okres w którym żyjemy jest okresem przejściowym. Co więc stanie się ze Świętem Niepodległości po owym okresie? "Zostanie przekształcone pewnie w Europejskie Święto Niepodległości, bo nic w przyrodzie nie ginie, a tego dnia skończyła się przecież we wszystkich krajach Unii I Wojna Światowa. Potem był już "trudny proces integracji", który napotykał na różne przeszkody. Pierwsza jej próba dokonana przez socjalistę Hitlera zakończyła się niepowodzeniem." - Jak widać lemingom można sprzedać wszystko, tylko trzeba to odpowiednio dobrze opakować. 

A oto inny przykład. Co tak naprawdę wydarzyło się 11 listopada? Zakończyła się I Wojna Światowa i Rada Regencyjna przekazała Piłsudskiemu, po jego powrocie do Warszawy dzień wcześniej, zwierzchnictwo nad armią. O.K. Ale armia już istniała, a o niepodległości nie ma tego dnia ani słowa. Tym czasem od 7 października Polska była już niepodległym państwem. W załączeniu skan [tylko w ORYGINALE, u mnie skanów niet...md] Monitora Polskiego z tego dnia z deklaracją niepodległości Rady Regencyjnej, która powiedziała: "Polska zjednoczona niepodległa" i nikt ich do tego nie zmusił. Oni pierwsi zerwali kajdany. To Rada Regencyjna jest właściwym ojcem naszej utraconej już obecnie niepodległości.

            Jest tylko jeden problem. Rada Regencyjna - jak sama nazwa wskazuje jest po to aby wybrać króla. I tu jest cały problem i dlatego pewnie historia jest tak bezczelnie zniekształcana: Polska od 7 października do 14 listopada była formalnie królestwem a nie republiką. I to się nie podoba, pewnie szczególnie „wszelkiej maści” socjalistom. Samo święto zostało wymyślne przez piłsudczyków dla celów propagandowych dopiero w 1937 roku i jak sądzę musiało wywoływać wielkie kontrowersje. W przeciwnym razie nie trzeba byłoby wprowadzać ustawy o ochronie Imienia Józefa Piłsudskiego.

Po co więc czcimy to święto? A no po to, aby utwierdzić oślepione patrzeniem w TVN masy, że jesteśmy niepodlegli. Wtedy nikomu nie przyjdzie do głowy coś tak niedorzecznego jak myślenie. Jesteśmy w politycznej niewoli Unii Europejskiej, gospodarczej Niemiec, finansowej lichwiarskiej międzynarodówki. Do tego Rosja odbiera nam resztki godności... Czy to niewystarczająca lawina hipokryzji? Ale zawsze można powiedzieć, że jesteśmy niepodlegli, bo za takich się uważamy. Dla mnie to jednak za mało. Wczoraj w Trybunale Konstytucyjnym została pogrzebana sprawa skargi Posła Macierewicza w sprawie niezgodności Traktatu Lizbońskiego z Konstytucją.  Ostatnia nadzieja upadła. Więc świętujmy!

Być może powrót króla jest tym czego nam potrzeba? Na razie należy - jak sądzę - przywrócić należyte godne miejsce w historii Radzie Regencyjnej. Ci wspaniali ludzie zasłużyli na to.

http://kolatka.blogspot.com

Zmieniony ( 11.11.2010. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 250 z 523
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.