Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T
Friday 24 May 2019 04:53:04.27.
migawki

 

 

    Ostatnie parę wieków satanizmu, magii i zboczeń u władzy.

Regina Poloniae, Mater Gratiarum, ora pro nobis

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Warto słuchać starszych ludzi Drukuj Email
Wpisał: St. Michalkiewicz   
07.12.2010.

Warto słuchać starszych ludzi

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1854

[Cytuję wstęp tylko...I chwatit!  md]

Warto słuchać starszych ludzi i to nie tylko dlatego, że często wiele widzieli i zapamiętali, ale również, a może nawet przede wszystkim dlatego, że wraz z wiekiem u wielu z nich zanika obawa przed mówieniem tego, co naprawdę myślą. Z młodymi, wykształconymi bywa inaczej. Stojąc u progu samodzielnego życia, w obliczu nadziei na karierę i mając świadomość, od ilu okoliczności i ludzi zależy jej pomyślny przebieg, uprawiają dyplomację, to znaczy – sztukę ukrywania własnych myśli. Niekiedy bywają one ukryte tak głęboko, że nikt już nie może natrafić nawet na najmniejsze ich ślady, a ponieważ w ogóle bez myśli funkcjonować się nie da, młodzi wykształceni chętnie korzystają z wypożyczalni. Dzięki takim wypożyczonym opiniom, opiniom z drugiej ręki każdy w swoim środowisku może uchodzić za człowieka nader obiecującego i rozumnego, nawet – za intelektualistę. Inna rzecz, że od razu widać, że to myśli spod sztancy, więc nie ma żadnej potrzeby poświęcania im większej uwagi. Jak to pisał Boy-Zeleński? „A młody? Głupie to, płoche… tylko pobrudzi pończochę”. Co innego z poważnymi panami. Większość z nich przywiązuje się do własnego zdania, być może niekiedy aż do przesady, ale nawet wtedy jest to interesujące, bo oryginalne.

 
Niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda Drukuj Email
Wpisał: Zbigniew Herbert   
06.12.2010.

Zbigniew Herbert:

Niech nie opuszcza ciebie
twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy
- oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb
i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze
twój uładzony życiorys
i nie przebaczaj zaiste
nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych
których zdradzono o świcie.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
 
Miedwiediew? Nie mam czasu Drukuj Email
Wpisał: Maciej Walaszczyk   
01.12.2010.
Miedwiediew? Nie mam czasu

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101201&typ=po&id=po22.txt

Rektor jednej z warszawskich uczelni odmówił udziału w spotkaniu z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, które Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego planuje podczas zbliżającej się wizyty 6 grudnia. Urzędnikowi, który dzwonił do niego z zaproszeniem i terminem spotkania, odpowiedział grzecznie: "Gram w tym czasie w siatkówkę".

- W Kancelarii Prezydenta na razie nie ma gotowego ostatecznego planu wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej w Polsce - usłyszeliśmy w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta. Ale na pewno takie spotkanie rektorów polskich jest planowane. Jednak nie wszyscy rektorzy palą się do spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej. W maju br. rosyjski gigant energetyczny spółka Gazprom oraz Uniwersytet Warszawski, a dokładnie Instytut Stosunków Międzynarodowych, podpisały umowę o współpracy. Gazprom, reprezentowany przez jego szefa Aleksandra Miedwiediewa, zadeklarował pomoc stypendialną dla doktorantów, którzy w swoich badaniach zajmą się tematyką związaną z międzynarodowym rynkiem gazowym. A prorektor UW Tadeusz Tomaszewski tłumaczył, że oferta Gazpromu jest dla uczelni "szczególnie atrakcyjna, bo pozwala na promowanie najmłodszych pracowników naukowych". Komentatorzy nie mieli wątpliwości, że taka współpraca grozi zbudowaniem przez Gazprom silnego prorosyjskiego lobby wśród ekspertów i analityków zajmujących się stosunkami międzynarodowymi i rynkiem paliw.
Maciej Walaszczyk

 
Encyklopedia OKIEM - NIE ograniczona "racjonalizmem" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.11.2010.

Encyklopedia OKIEM
Encyklopedia NIE ograniczona "racjonalizmem
"
"Racjonalista - człowiek wierzący w brak wiary.
"

http://www.okiem.pl

Parę haseł na A:

 

Zmieniony ( 30.11.2010. )
 
ZAMACH na Siewiernym a Sześcioro Odważnych Polaków Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
24.11.2010.

ZAMACH na Siewiernym a Sześcioro Odważnych Polaków

Mirosław Dakowski

             Gdy tylko gruchnęła wieść o katastrofie Smoleńskiej (czyli przed południem 10 kwietnia), całe 38 milionów Polaków [wyłączając niemowlęta, Palikota, może Jaruzelskiego czy Niesiołowskiego, może niektórych niepełnosprawnych umysłowo i paru innych, „moralnych inaczej”], pomyślało sobie; „To mógł być ZAMACH”. Tak samo pomyślały setki milionów ludzi na całym świecie. Oczywiście nie przesądzaliśmy tego, lecz brali pod uwagę tę możliwość. Jakiż błąd, skrajne niedowiarstwo!

             Okazuje się jednak, że zdarzyły się chlubne wyjątki. Oto osoby, które już w nocy 10/11 kwietnia dały wyraz swemu przekonaniu, że ZAMACHU nie było:

 

            „- Naczelny Prokurator Wojskowy Parulski Krzysztof,

            - Prokurator Wojskowy Warszawskiego Okręgu Wojskowego Ireneusz Szeląg,

            - Przedstawiciel Komendy Głównej Żandarmerii Baranowski Marek,

            - Zastępca Dyrektora Ośrodka Antyterorystycznego (tak w oryginale) Agencji            Bezpieczeństwa Publicznego Chomętowski Paweł,

            -Zastępca Dyrektora Departamentu Śledczego Agencji Bezpieczeństwa            Publicznego *) Nawrot Tobert [miało być Robert, ale to tłumacz przysięgły... md]

            -Przedstawiciel Agencji Bezpieczeństwa Publicznego*), tłumacz Dorota Sułek”

-----------------------

*) Chodzi o Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), ale tłumacz z rosyjskiego był przysięgły MD

-------------------

            Cytuję za Protokoł Opieratiwnowo Sowieszczanija z 11 kwietnia 2010 r., na którym jest ”UTWIERŻDAJUA.I.  Bostyrkina, Pierwszego zastępcy Generalnego Prokuratora Federacji Rosyjskiej (data: 10. 04. 2010 r., godz. 23:26; 11. 04. 2010 r. godz. 01:10, zał. nr. 4).

            Nie podaję nazwisk dziesięciu rosyjskich Prokuratorów, Naczelników itp., bo u nich taka odwaga jest jakby bardziej (hmm..) naturalna.

 

            W protokole tym czytamy: Bostyrkin, A.I. wskazał, iż podstawowymi wersjami zaistniałego zdarzenia są:

1. Możliwy niewłaściwy stan techniczny statku powietrznego.

2. Skomplikowane warunki pogodowe utrudniające sterowanie statkiem powietrznym.

3. Możliwe, niewłaściwe działanie załogi samolotu i pracowników naziemnych służb dyspozytorskich lotniska.

 

Następnie Bostyrkin, A.I. podsumował wyniki narady [...]

 I tyle.

 Brawo, Sześcioro Odważnych i Dalekowzrocznych Polaków

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 250 z 526
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.