Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T
Thursday 18 July 2019 10:49:50.27.
migawki

W młodzieżowych mistrzostwach … Europy - biegł Murzyn, Hassan, jako reprezentant kraiku azjatyckiego. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

                  21.07.19 Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

21.07.19 Białystok – Pokutny Marsz Różańcowy „Marsz w obronie rodziny”

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
S K A R B O N K A >>> TU KLIKNIJ Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
15.12.2010.

TU SKARBONKA zwykła: 

PKO BP, nr. 45 1020 1127 0000 1202 0189 2439

proszę zawiadamiać mail'em, jeśli by "nie wchodziło".

=================================
 
 Otwieracie już milion czterysta tys. artykułów w miesiąc. To miło. Chcecie mieć jeszcze jakiś czas tę stronę?

Szybko rośnie ilość czytelników. Zafundowałem własny serwer. Wynikiem jest szybszy i łatwiejszy dostęp - też dla większej ilości czytelników.

Duże kłopoty [co oczywiste] - też z pieniędzmi. Tych, którzy myśleli o wpłaceniu, proszę teraz o przejście do czynu: SKARBONKA czeka.

A czasy są  - ciekawe...

========================

 Serdecznie dziękuję zawsze wiernym - EP z Łomianek, JB CHOCEŃ  i BKD Chrzanów 

To BARDZO pomaga

– Innym pamiętającym [szczeg. AD,  MF, MKo, ks. EM, LR] też bardzo dziękuję!

Gdyby ktoś chciał potwierdzenia – proszę przez mail’a. Też - gdyby ktoś z wujków z Hameryki (lub tp.) se przypomniał i wpłacił przez Paypal- proszę o mail’a, bo tam nie mam (niestety) powodu, by sprawdzać.

  =================

UWAGA POLONUSY: Można drogą elektroniczną, bez kłopotów z konwersją na zł:(ale biorą jeszcze ok. 5% w złotych)

{ [ (link do PAY PAL ) ] }

Zmieniony ( 04.01.2018. )
 
Warto słuchać starszych ludzi Drukuj Email
Wpisał: St. Michalkiewicz   
07.12.2010.

Warto słuchać starszych ludzi

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1854

[Cytuję wstęp tylko...I chwatit!  md]

Warto słuchać starszych ludzi i to nie tylko dlatego, że często wiele widzieli i zapamiętali, ale również, a może nawet przede wszystkim dlatego, że wraz z wiekiem u wielu z nich zanika obawa przed mówieniem tego, co naprawdę myślą. Z młodymi, wykształconymi bywa inaczej. Stojąc u progu samodzielnego życia, w obliczu nadziei na karierę i mając świadomość, od ilu okoliczności i ludzi zależy jej pomyślny przebieg, uprawiają dyplomację, to znaczy – sztukę ukrywania własnych myśli. Niekiedy bywają one ukryte tak głęboko, że nikt już nie może natrafić nawet na najmniejsze ich ślady, a ponieważ w ogóle bez myśli funkcjonować się nie da, młodzi wykształceni chętnie korzystają z wypożyczalni. Dzięki takim wypożyczonym opiniom, opiniom z drugiej ręki każdy w swoim środowisku może uchodzić za człowieka nader obiecującego i rozumnego, nawet – za intelektualistę. Inna rzecz, że od razu widać, że to myśli spod sztancy, więc nie ma żadnej potrzeby poświęcania im większej uwagi. Jak to pisał Boy-Zeleński? „A młody? Głupie to, płoche… tylko pobrudzi pończochę”. Co innego z poważnymi panami. Większość z nich przywiązuje się do własnego zdania, być może niekiedy aż do przesady, ale nawet wtedy jest to interesujące, bo oryginalne.

 
Niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda Drukuj Email
Wpisał: Zbigniew Herbert   
06.12.2010.

Zbigniew Herbert:

Niech nie opuszcza ciebie
twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy
- oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb
i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze
twój uładzony życiorys
i nie przebaczaj zaiste
nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych
których zdradzono o świcie.

Zmieniony ( 06.12.2010. )
 
Miedwiediew? Nie mam czasu Drukuj Email
Wpisał: Maciej Walaszczyk   
01.12.2010.
Miedwiediew? Nie mam czasu

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101201&typ=po&id=po22.txt

Rektor jednej z warszawskich uczelni odmówił udziału w spotkaniu z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, które Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego planuje podczas zbliżającej się wizyty 6 grudnia. Urzędnikowi, który dzwonił do niego z zaproszeniem i terminem spotkania, odpowiedział grzecznie: "Gram w tym czasie w siatkówkę".

- W Kancelarii Prezydenta na razie nie ma gotowego ostatecznego planu wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej w Polsce - usłyszeliśmy w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta. Ale na pewno takie spotkanie rektorów polskich jest planowane. Jednak nie wszyscy rektorzy palą się do spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej. W maju br. rosyjski gigant energetyczny spółka Gazprom oraz Uniwersytet Warszawski, a dokładnie Instytut Stosunków Międzynarodowych, podpisały umowę o współpracy. Gazprom, reprezentowany przez jego szefa Aleksandra Miedwiediewa, zadeklarował pomoc stypendialną dla doktorantów, którzy w swoich badaniach zajmą się tematyką związaną z międzynarodowym rynkiem gazowym. A prorektor UW Tadeusz Tomaszewski tłumaczył, że oferta Gazpromu jest dla uczelni "szczególnie atrakcyjna, bo pozwala na promowanie najmłodszych pracowników naukowych". Komentatorzy nie mieli wątpliwości, że taka współpraca grozi zbudowaniem przez Gazprom silnego prorosyjskiego lobby wśród ekspertów i analityków zajmujących się stosunkami międzynarodowymi i rynkiem paliw.
Maciej Walaszczyk

 
Encyklopedia OKIEM - NIE ograniczona "racjonalizmem" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.11.2010.

Encyklopedia OKIEM
Encyklopedia NIE ograniczona "racjonalizmem
"
"Racjonalista - człowiek wierzący w brak wiary.
"

http://www.okiem.pl

Parę haseł na A:

 

Zmieniony ( 30.11.2010. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 250 z 527
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.