Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 7 gości
S T A R T
Monday 25 March 2019 04:46:50.27.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
UK: Elektroniczna bransoleta, kara ...za sprzedaż złotej rybki Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
31.03.2010.

[coś tak potwornego i niewiarygodnego w swym absurdzie, że widać, iż NAS do tego szykują. MD]

UK: “Elektroniczna bransoleta”, kara pieniężna dla właścicielki sklepu zoologicznego za sprzedaż złotej rybki 14-latkowi

2010-03-30 http://www.bibula.com/?p=19865

            Właścicielka sklepu zoologicznego Majors Pet Shop w Sale (Greater Manchester) oraz jej syn zostali skazani za… sprzedaż akwariowej złotej rybki 14-latkowi. Według wprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2006 roku prawa, sprzedawanie rybek osobom poniżej 16 roku życia, jest zabronione. Właścicielka nie sprawdziła wieku chłopca i nie udzieliła nakazanych prawem informacji o opiece nad rybką.

            Wobec 66-letniej Joan Higgins sąd zasądził karę pieniężną w wysokości 1 tysiąca funtów oraz zarządził noszenie “elektronicznej bransolety” na nodze. Urządzenie to śledzi każdy ruch tak oznaczonej osoby i stosowane jest w systemie więziennictwa wobec pospolitych przestępców. Współprowadzącego sklep 47-letniego Marka Higgins, sąd skazał na karę 750 funtów oraz dodatkowo na 120 godzin pracy społecznej.

            Z uwagi na nieskazitelną przeszłość skazanych, sąd łaskawie nie obarczył ich wszystkimi kosztami postępowania, wynoszącymi 20 tysięcy funtów. Koszty postępowania ścigania “przestępców” sprzedających rybkę akwariową, pokryje więc podatnik brytyjski.

Decyzja sądu o siedmiotygodniowej “godzinie policyjnej” oznacza dla pani Higgins również zakaz opieki nad prawnukiem w jej własnym domu, zakaz uczestniczenia w grze Bingo i zakaz wychodzenia na koncerty muzyczne. Pani Higgins, która prowadzi swój sklep od 28 lat, powiedziała, że trwające od 8 miesięcy postępowanie i sam proces “wykończył ją”.

            Co jest równie istotne w sprawie to fakt, że sprzedaż rybki 14-latkowi została dokonana pod nadzorem władz miasta, które nasyłając chłopca urządziły w ten sposób pułapkę na sklep. Akcję przeprowadzono w ramach “wcielania w życie prawa ochrony zwierząt”. Maksymalna kara za sprzedaż osobom nieletnim zwierząt - w tym rybek akwariowych – wynosi 20 tysięcy funtów oraz pozbawienie wolności do 12 miesięcy.

Skazanych ostrzeżono, że w przypadku “recydywy”, grozi im kara więzienia.

Zmieniony ( 31.03.2010. )
 
Czas na letni czas Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
29.03.2010.

Czas na letni czas

[ a może psychiatra zająłby się tymi złośliwymi wariatami u władzy?? Jakieś elektro-wstrząsy...?? MD]

http://www.rp.pl/artykul/337506,453105_Czas_na_letni_czas.html

            ...Psychiatra profesor Marek Jarema wyjaśnia, że potrzebujemy kilku dni, aby przestawić swój zegar biologiczny. Zanim to nastąpi możemy być senni, mieć problemy z koncentracją, pamięcią. Spada też nasza wydolność zawodowa, narasta zniechęcenie i poczucie, że trzeba najpierw wypocząć, a dopiero potem cokolwiek robić. Takie objawy mogą utrzymać się ponad tydzień. Osoby starsze i dzieci mają większe kłopoty z adaptacją do nowego czasu.

            ...Profesor Jarema dodaje, że na początku problemem może być nie tylko wcześniejsze wstawanie, ale i zasypianie. Pomocne mogą tu być różne sposoby ułatwiające zasypianie, jak spacer, wietrzenie pokoju, czy wypicie ciepłego mleka przed położeniem się do łóżka.

Profesor Marek Jarema odradza przyjmowanie leków nasennych. [...]

=====================

dodaję w październiku:

Wzorem „A Carthago powinna być zniszczona” piszę: ZMIANA CZASU JEST EKONOMICZNĄ i ENERGETYCZNĄ BZDURĄ. Główny cel - przekonać ludzi, że są pionkami, mierzwą. Nieistotne, w którą stronę idą zmiany, ważne, że one ludzi "wytrząsają". Nawet krowa się odezwała:  Cytat z Dmitrija Miedwiediewa - „zmiana czasu zaburza biorytmy ludzi i krów, dlatego ją znieśliśmy."

 

Zmieniony ( 31.10.2011. )
 
Szczepionki a eliminowanie epidemii... Drukuj Email
Wpisał: Raymond Obomsawin, PhD   
25.03.2010.

Szczepionki nie miały ... wpływu na wyeliminowanie epidemii...

            Pisze Prof. Maria Majewska: Wysylam link do serii slidow na temat szczepionek. Warto sie  z nimi zapoznac (sa niestety po angielsku).  Fakty mowia za  siebie. Szczepionki nie mialy praktycznie zadnego wplywu na wyeliminowanie epidemii wiekszosci chorob zakaznych, a niosa ze soba znaczne ryzyko chorob i zgonow, zwlaszcza dla najmlodszych. W wielu przypadkach staly sie one zrodlem epidemii chrorob zakaznych. Zaprezentowne dane pochodza z baz danych roznych krajow oraz z niezależnych publikacji naukowych, wiec sa przekonujace, bo pokazuja zjawisko uniwersalne.
http://genesgreenbook.com/content/proof-vaccines-didnt-save-us
pozdrawiam  DM

[measles - odra; scurvy - szkorbut; tuberculosis - gruźlica; pertussis - koklusz (nu - i chwatit!” md]

Proof That Vaccines Didn't Save Us

By genebean - Posted on 07 November 2009

            History shows us that vaccines did NOT eradicate the diseases that plagued humanity. That is a common misconception - in actual fact, it was better sanitation and hygiene in the cities that prevented the spread of diseases. These charts, from official sources, show us that vaccines (1) were not responsible, and are not necessary, for eliminating infectious diseases, (2) are not effective, and (3) are dangerous.

            These charts are part of a document prepared by Raymond Obomsawin, PhD. You can access this document here in PDF format or in DOC(X) format. The data comes from various sources including national public health agencies, encyclopedias, Vital Statistics and Historical Statistics of the US, published medical journals, UNICEF reports, and more.

Zmieniony ( 26.03.2010. )
 
"Trzymaj kciuki" - a rola Anioła Stróża... Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
11.04.2009.

„Trzymaj kciuki” - a rola Anioła Stróża...

            Przecież normalny człowiek, wychowany w normalnej rodzinie, od dzieciństwa zna i docenia życzliwą rolę Anioła Stróża. Gdy więc baardzo chcemy, by np. Adam wybił się na progu skoczni w odpowiednim momencie i kierunku, prosimy naszego Anioła Stróża, by przekazał te nasze naiwne modły i prośby, jego Aniołowi Stróżowi. Nie wyżej, „SZEFA nie obciążać !”

            A neo-poganie wciskają masom jakieś magiczne zaklęcie „trzymajmy kciuki”.

            Wierzenia prawdziwego pogaństwa, tego z Grecji czy Rzymu przed Chrystusem, mądre czy głupie, były wyrazem szukania Boga. Teraz jednak, dwa tysiące lat po Przyjściu Chrystusa i Objawieniu Prawdy, wierzenia pogańskie są objawem i wyrazem negacji, ucieczki od Prawdy. Wytłumaczmy więc dzieciom i ćwierć-inteligentom z naszego otoczenia, dlaczego zamiast „trzymać kciuki”, warto westchnąć pobożnie do Anioła Stróża.

            To, co obecnie przeżywamy, to nie tylko agresja pogaństwa, to zalew ciemnoty i pogaństwa. Ćwierć-inteligenci nie wiedzą przecie, że wydają z siebie frazy pogańskie - i głupie. A KTO to wciska?

            Wszyscy (no, prawie...) ci gwiazdorzy z telewizorów to przecież potomkowie towarzyszy. To fejginięta i stalinięta, jak nazywamy ich za Stanisławem Michalkiewiczem. Im pojęcie Anioł Stróż kojarzy się z umięśnionym gorylem, a nie z aniołem. Nie dziwię się więc, lecz z niesmakiem stwierdzam, że ta stonka telewizyjna i - szerzej - me®dialna, każe nam wszystkim „trzymać kciuki” za coś lub za kogoś.

            Aniele Stróżu, broń nas przed NIMI.

Zmieniony ( 12.04.2009. )
 
Jak oni śpiewają? Drukuj Email
Wpisał: IF   
08.02.2010.

Jak oni śpiewają?

            Komentatorzy polityczni od kilku dni zachwalają premiera Tuska i byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego, że dobrze wypadli przed komisją śledczą. Nienajgorzej wypadł również podobno Chlebowski. Miał profesjonalny makijaż, prawie wcale się nie pocił i był nad wyraz dowcipny. Ponieważ się nie pocił - gotowi są uznać, że jest niewinny. Tak jakby pocenie się było najcięższym przewinieniem, jakie znają.

            Na litość faraona- czy to komisja śledcza czy casting na kamerdynera? Chlebowskiego i tak bym nie zatrudniła, ale Tusk ze swym gładkim, lokajskim uśmiechem miałby szanse.

 A może to taniec z gwiazdami, albo taniec na lodzie, albo program pod tytułem „jak oni śpiewają”. Wszyscy widzą, że śpiewają kiepsko, co chwila fałszują. Ale i tak przejdą do finału.

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 251 - 300 z 523
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.