Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T
Thursday 25 April 2019 03:54:24.27.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Rodzinny budżet państwa Klichów finansowany przez obce rządy Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
05.02.2009.

Rodzinny budżet państwa Klichów finansowany przez obce rządy

http://3nt.salon24.pl/382708.html

Przy okazji ostatniej zadymy rozpętanej przez Rzeczpospolitą odnośnie finansowania przez uczestników przetargów w MON fundacji prowadzonej przez... żonę ministra ON obserwatorom uciekł jeden niezwykle istotny szczegół. Wskazywał nań już dawno temu znany "prawicowy oszołom" Stanisław Michalkiewicz, "antysemita" i w ogóle. Należy p. Michalkiewiczowi oddać honor, że sam napisał o tym tutaj.

Otóż na liście darczyńców ISS znajdują się CZTERY niemieckie fundacje: Konrada Adenauera, Friedricha Naumanna, Friedricha Eberta i amerykańsko-niemiecki German Marshall Fund.

Jak to możliwe, że budżet domowy ministra obrony narodowej RP jest współ-finansowany przez obce fundacje, w tym co najmniej DWIE (im. Konrada Adenauera i Friedricha Eberta) w ponad 90% finansowane ze środków publicznych obcego państwa (głównie z budżetu federalnego RFN. Kto nie wierzy, niech czyta tu i tu.

Jakby komu wolno Net chodził, to poniżej stosowne cytaty:

1. Quellen und Arten der Finanzierung

Die Politischen Stiftungen finanzieren sich ganz überwiegend aus Mitteln des Bundes und der Länder. Die Konrad-Adenauer-Stiftung finanziert sich zu 96,3 % aus öffentlichen Zuwendungen, zu 3,1 % aus Teilnehmergebühren und anderen Einnahmen. Hinzu kommen private Einnahmen (Fondserträge und Spenden) in Höhe von 0,6 % (Stand: Haushalt 2008 der Konrad-Adenauer-Stiftung).

...i jeszcze o Friedrich Ebert Stiftung

I. Einnahmen
1. Zuwendungen und Zuschüsse
Zuwendungen der Bundesministerien 127.674.000
Zuwendungen der Länder und anderer Gebietskörperschaften 2.448.000
Sonstige Zuwendungsgeber 2.024.000
2.
Spenden 600.000
3. Teilnehmergebühren 955.000
4. Sonstige Einnahmen 1.000.000

Historia, niestety, zatoczyła koło. Oto mamy powtórkę z czasów stanisławowskich. Minister polskiego rządu, albo przynajmniej jego rodzina, jest poprzez fundacje utrzymywany przez rząd niemiecki. To są te super-standardy PO, tak?

                        Gore, gore....

komentarze

To zapewne tylko czubek góry lodowej

Gdyby ktoś chciał przeanalizować członków Rady owego instytutu powinien zwrócić na obecność osoby o nazwisku Hans-Dierich Genscher. Jest on członkiem partii FDP, niewielkiej, ale hojnie dotowanej głównie przez niemieckich producentów broni. I gdyby ktoś chciał przeanalizować zakupy MON w Niemczech, doszedłby do ciekawych wniosków...

Ale dla równowagi powinno się również wziąć pod lupę udział takich organizacji rządowych w tymże instyucie, jak National Endowment for Demokracy (przybudówka ekonomiczna CIA do wypłacania rozmaitych zasiłków) oraz wymieniony Marschall Found.... Tja...

Ciekawe jest również pytanie, czy w r. 1993, kiedy pan Klich został prezesem tejże organizacji wyższej użyteczności, to był już politologiem czy jeszcze lekarzem psychiatrą?

2315trzyskowronki.salon24.pl 

 
u postępowców istnieją dwie (co najmniej!) PRAWDY Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
03.02.2009.

[u postępowców istnieją dwie (co najmniej!) PRAWDY. Oto przykład, również „braku cenzury” w Polsce. „Lefebryści” , to po prostu Bractwo św. Piusa X. MD]

Dwie wersje tego samego zdarzenia:
Wersja oficjalna:
Warszawa: spór szkoły z lefebrystami
Życie Warszawy: uczniowie z katolickiego zespołu szkół w Józefowie k/Warszawy wynieśli się z nowoczesnego budynku na starą plebanię. To rezultat konfliktu między dyrektorką zespołu a fundacją zarządzaną przez lefebrystów.
- Zdecydowałam się na tak radykalny krok, ponieważ nie mogłam pozwolić, by bractwo przejęło całkowitą kontrolę nad szkołą, powiedziała gazecie Wiesława Sanecka-Tombacher, dyrektorka zespołu szkół w Józefowie, w skład którego wchodzi gimnazjum i liceum.
Sprawa zaczęła się w 2004 roku, kiedy placówka działająca na plebanii kościoła zaczęła szukać sponsora na dokończenie budowy nowej szkoły. Skorzystano z pomocy Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, które w Radości prowadzi podstawówkę.
Niestety, po przejęciu szkoły przez lefebrystów zaczęły się problemy, opowiada dyrektorka. Jej niepokój wzbudził np. wykładowca religii. Opowiadał on podczas zajęć, że telewizja i prasa to dzieło szatana. Podobny pogląd na ten temat ma bractwo - wskazuje Tombacher. Dlatego po pół roku użytkowania nowej szkoły zdecydowała się przenieść dzieci do dawnej siedziby.          onet.pl


Wersja nieoficjalna:
PRAWDZIWA WERSJA ARTYKU?U
Warszawa: porwanie uczniów ze szkoły
Życie Warszawy: uczniowie z katolickiego zespołu szkół w Józefowie k/Warszawy musieli wynieść się z nowoczesnego budynku na starą plebanię. To rezultat konfliktu między dyrektorką zespołu a fundacją zarządzaną przez lefebrystów.
- Zdecydowałam się porwać dzieci ze szkoły i przywiązać je sznurami do starych ławek w plebanii, ponieważ nie mogłam pozwolić, by Bractwo mówiło na lekcjach religii, że w telewizji mogą być propagowane jakieś negatywne czy wręcz szatańskie wzorce, powiedziała gazecie Wiesława Sanecka-Tombacher, dyrektorka zespołu szkół w Józefowie, która zdecydowała się na tak kontrowersyjny krok jak odcięcie dzieci od nauki.
Sprawa zaczęła się w 2004 roku, kiedy placówka działająca na plebanii kościoła zaczęła szukać sponsora na dokończenie budowy nowej szkoły. Skorzystano z pomocy Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, które w Radości k/Warszawy prowadzi już podstawówkę, szczycąc się wieloma sukcesami.
Po przejęciu szkoły przez lefebrystów, szkoła zaczęła się znacznie rozrastać, kupiono nowe komputery, załączono projektory i zatrudniono nowych nauczycieli. Szczególnie wykładowca religii, okazał się niezwykle lubiany przez uczniów. Zamiast kazać dzieciom uczyć się wszystkich modlitw na pamięć, stara się z nimi rozmawiać o bieżących wydarzeniach a także poruszać różne tematy kwestii socjalnych, moralnych i etycznych. Bractwo od dawna prowadziło taki kurs nauki, by zainteresować uczniów, zamiast ich zniechęcić do religii tak jak robione jest to w wielu polskich szkołach - zauważa jeden z członków Bractwa Św. Piusa  X. Dyrektorka jednak, po pół roku użytkowania szkoły postanowiła zakazać uczniom korzystania ze świeżo wybudowanych sal lekcyjnych i nakazała uczyć się im w starej i opuszczonej plebanii. Sprawa została już zgłoszona na policję przez członków Bractwa i rodziców porwanych uczniów.

 
List przełożonego Bractwa Św. Piusa X bp. Bernarda Fellaya Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.01.2009.

List przełożonego Bractwa Św. Piusa X bp. Bernarda Fellaya

[za: http://www.piusx.org.pl/list-przelozonego-generalnego-Bractwa  MD]

Drodzy Wierni!

Jak napisałem w załączonym oświadczeniu dla prasy, „ekskomuniki biskupów konsekrowanych przez J.E. abp. Marcelego Lefebvre’a 30 czerwca 1988 r., zadeklarowane przez Kongregację Biskupów 1 lipca tego samego roku – ekskomuniki, których ważność zawsze kwestionowaliśmy – zostały wycofane dekretem wydanym na polecenie papieża Benedykta XVI i ogłoszonym przez tę samą kongregację 21 stycznia 2009 r.”. To właśnie stanowiło treść modlitewnej intencji, którą Wam poleciłem w zeszłoroczne święto Chrystusa Króla w Lourdes. Wasza odpowiedź przekroczyła nasze oczekiwania, ponieważ odmówiono milion siedemset trzy tysiące różańców, aby za wstawiennictwem Matki Bożej wyprosić kres hańby, która dotykała nie tylko osobiście biskupów Bractwa, lecz także kładła się cieniem na wszystkich w jakimś stopniu przywiązanych do Tradycji. Nie zapomnijmy podziękować Najświętszej Dziewicy, która natchnęła Ojca Świętego, aby mógł dokonać tego płynącego z jego własnej inicjatywy, pełnego dobrej woli i odważnego aktu. Zapewnijmy papieża o naszej gorliwej modlitwie w jego intencji.

Dzięki temu gestowi katolicy przywiązani do Tradycji na całym świecie nie będą już dłużej niesprawiedliwie piętnowani i potępiani za to, że pragną zachować wiarę swych ojców. Katolicka Tradycja nie jest już ekskomunikowana. Chociaż nigdy nie była ekskomunikowana sama w sobie, często bywała w ten sposób bez miłosierdzia traktowana. Podobnie Msza trydencka nigdy sama w sobie nie była zniesiona, jak to szczęśliwie przypomniał Ojciec Święty w motu proprio Summorum Pontificum z 7 lipca 2007 r.

Dekret z 21 stycznia br. cytuje mój list datowany na dzień 15 grudnia 2008 r. do kard. Castrillóna Hoyosa, w którym wyraziłem nasze przylgnięcie „do Kościoła Chrystusowego, którym jest Kościół katolicki”, potwierdzając w ten sposób naszą akceptację dwóch tysięcy lat nauczania Kościoła oraz naszą wiarę w prymat św. Piotra. Przypomniałem kardynałowi, że obecna sytuacja Kościoła, gdy to nauczanie i ów prymat są lekceważone, sprawia nam wiele bólu. Dodałem również: „Jesteśmy gotowi podpisać Credo naszą własną krwią, podpisać Przysięgę antymodernistyczną, wyznanie wiary Piusa IV, akceptujemy też i uznajemy wszystkie sobory aż do II Soboru Watykańskiego, względem którego wyrażamy pewne zastrzeżenia”. W tym wszystkim jesteśmy przekonani, że pozostajemy wierni drodze wskazanej przez naszego Założyciela, arcybiskupa Marcelego Lefebvre’a; mamy nadzieję, że wkrótce ujrzymy przywrócenie mu jego dobrego imienia.

W konsekwencji pragniemy rozpocząć owe „rozmowy” - które dekret uznaje za „niezbędne” – dotyczące głoszonych dziś nauk sprzecznych z Magisterium wszystkich wieków. Nie możemy nie dostrzegać bezprecedensowego kryzysu, wstrząsającego dziś Kościołem: kryzysu powołań, kryzysu praktyk religijnych, katechizacji, przyjmowania sakramentów... Przed wielu już laty Paweł VI mówił nawet o „dymie szatana, który wdarł się przez jakąś szczelinę do świątyni Boga”, a także o „samozniszczeniu Kościoła”. Jan Paweł II nie zawahał się stwierdzić, że katolicyzm w Europie znajduje się w stanie jak gdyby „milczącej apostazji”. Krótko przed wyborem na Stolicę Piotrową obecny papież porównał Kościół do „tonącego okrętu; łodzi, która ze wszystkich stron nabiera wody”. Tak więc dzięki dyskusjom z władzami rzymskimi pragniemy zbadać najgłębsze przyczyny obecnej sytuacji, podjąć właściwe remedia i osiągnąć trwałą naprawę Kościoła.

Drodzy Wierni, Kościół jest w rękach swej Matki, Najświętszej Dziewicy Maryi. W Niej pokładamy naszą ufność. Prosiliśmy Ją o uwolnienie Mszy Wszechczasów wszędzie i dla wszystkich. Prosiliśmy Ją o wycofanie dekretu ekskomuniki. Teraz prosimy Ją w naszej modlitwie o konieczne klaryfikacje doktrynalne, tak bardzo potrzebne zagubionym duszom.

Menzingen, 24 stycznia 2009 r.       + Bernard Fellay

 
Komunikat Przełożonego Bractwa Św. Piusa X Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
24.01.2009.

Komunikat prasowy
Przełożonego Generalnego Bractwa Św. Piusa X

Ekskomuniki biskupów konsekrowanych przez JE abpa Marcelego Lefebvre’a 30 czerwca 1988 r., zadeklarowane przez Kongregację Biskupów 1 lipca tego samego roku - ekskomuniki, których ważność zawsze kwestionowaliśmy - zostały wycofane dekretem wydanym na polecenie papieża Benedykta XVI i ogłoszonym przez tę samą kongregację 21 stycznia 2009 r.

Wyrażamy naszą synowską wdzięczność Ojcu Świętemu za ten gest, z którego korzyść odniesie nie tylko samo Bractwo Św. Piusa X, ale i cały Kościół. Pragniemy coraz skuteczniej pomagać papieżowi w przezwyciężaniu bezprecedensowego kryzysu wstrząsającego katolickim światem, kryzysu, który Jan Paweł II określił jako stan „milczącej apostazji”.

Wyrażając wdzięczność Ojcu Świętemu oraz tym wszystkim, którzy dopomogli mu w wykonaniu tego odważnego gestu, z zadowoleniem przyjmujemy również fakt, iż dekret z 21 stycznia br. mówi o konieczności „rozmów” ze Stolicą Apostolską - rozmów, które umożliwią Bractwu Św. Piusa X wyjaśnienie fundamentalnych kwestii doktrynalnych, które uważa ono za przyczynę obecnych problemów Kościoła.

Mamy niezłomną nadzieję, że w tej nowej atmosferze będziemy wkrótce świadkami uznania praw katolickiej Tradycji.

Menzingen, 24 stycznia 2009

+ Bernard Fellay

 piusx.org.pl 

Zmieniony ( 24.01.2009. )
 
Pierwsza działka za darmo Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
08.01.2009.

Pierwsza działka za darmo

 [ z książki „O energetyce”, której tak unikają politycy energetyczni i użytkownicy... str. 27 MD]

W latach 90-tych tak wielkie koncerny paliwowe, jak i - zapewne pod wpływem ich argumentów nie do odrzucenia - Ministerstwo Środowiska i związane z nim instytucje finansowe promowały gaz i LPG jako paliwa ekologiczne. Ogromna ilość gmin, szpitali, szkół uzyskała tanie kredyty czy dotacje na ekologiczne kotłownie na gaz czy olej opalowy.

Czy rzeczywiście te paliwa są ekologiczne? Przecież są to paliwa kopalne, swoją ilość COz wyemitują do atmosfery. W przypadku gazu trochę mniej na l GJ, niż w przypadku węgla, ale prawdziwa alternatywa jest inna: albo paliwo kopalne (drogie oraz importowane!)) albo miejscowe paliwo odnawialne i tanie. Ani Ministerstwo (Ochrony?) Środowiska, ani Bosie i Enfosie na rozpaczliwe alarmy nie reagowały.

Zdarzało się, że wójt planujący kotłownię na odpady drewna za np. 100 tys. zł, rezygnował z tych planów, bo dostał obietnicę dotacji na kot­łownię na gaz w wysokości 50 % od sumy 560 tys. Argument, że netto gmi­na zapłaci przecież 280 tys., nie przemawiał, bo raczej istotne dla decydenta było, że zyskamy przecież 280 tys. w postaci dotacji. Jakie argumenty realne przemówiły do wójta czy dyrektora, nie ośmielamy się domyślać. 

Zdarzało się jednak, że gmina dostawała kotłownię za darmo, byle tylko była to kotłownia na gaz czy olej. Na moją (MD) uwagę, że przecież koszt paliwa szybko przewyższy dochody gminy, odpowiedziano, że pierwszą dostawę paliwa też nam obiecano gratis. I teraz, w zimie 2005 r., widzimy w TV; że szpitale są zadłużone na miliardy, że co najmniej setki kotłow­ni szkolnych i gminnych na te ekologiczne paliwa są nieczynne, a dzieci w klasach siedzą w płaszczach i marzną. A przed pięciu czy dziesięciu laty ostrzegaliśmy wójtów i dyrektorów, że pierwsza działka za darmo. Przykro być przysłowiowym Polakiem po szkodzie. A jeszcze w marcu 2005 sły­szymy wysokich urzędników powtarzających slogany o ekologicznym gazie czy ropie. Dodaję w styczniu 2009: „politycy” dalej o tym nie chcą słyszeć, a agenci- mają się bardzo dobrze. W każdym razie finansowo.

Zmieniony ( 13.01.2009. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 350 z 526
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.