Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 99 gości
S T A R T
Wednesday 29 January 2020 11:56:21.28.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
Prawa ekologia Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
27.04.2007.

Izabela Brodacka Falzmann

Prawa ekologia
....Od czasu do czasu miłośnicy przyrody organizują widowiskowe akcje. Nie wpuszczają widzów do cyrku, oblewają farbą futra elegantek albo uzbrojeni w ogromne wory zbierają śmiecie w lasach i na łąkach.

Zaangażowałam się kiedyś gorąco w sprzątanie pewnej uroczej miejscowości, po­wiedzmy przykładowo (bo to nie żaden „donos obywatel­ski") - Kaczych Dołków Mniej­szych. Z lasu, stawów i wą­wozów wynieśliśmy ogromne ilości puszek, plastikowych butelek, stare wózki, dziura­we garnki, zepsute kuchenki. Okazało się jednak, że naj­bliższe wysypisko w Kaczych Dołkach Większych jest już przepełnione, natomiast na transport śmieci gdzieś dalej gmina nie ma pieniędzy. Zgromadzone odpadki stra­szyły zapewne ludzi przez kil­ka dni, po czym „rozpełzły" się po okolicy, albo trafiły do najbliższego lasu. Jak widać sprzątanie Ka­czych Dołków Mniejszych ma sens tylko wtedy gdy śmiecie zgodzą się przyjąć Kacze Do­łki Większe, sprzątanie Woli -jeżeli śmiecie przyjmie Żoli­borz, sprzątanie Polski - gdy­by śmiecie, podrzucić, na przykład do Niemiec (niestety to nam są­siednie kraje podrzucają pod różnymi pretekstami swoje odpadki) sprzątanie Ziemi -gdyby śmiecie dało się wysłać w Kosmos (były takie po­mysły, oj, były)....

Zmieniony ( 29.10.2007. )
Czytaj całość…
 
Majstrowanie przy ideach? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
27.04.2007.

 

Izabela Brodacka

Majstrowanie przy ideach?

W czasach dzieciństwa śpiewali­śmy z upodobaniem żeglarską piosenkę, która moim zdaniem powinna stać się hymnem polskich Europejczy­ków i liberałów. Każda z jej licznych zwrotek, np.: „czy normalna zdrowa ryba może p… wieloryba? Ależ tak, czemu nie, rybie też należy się” - jest manife­stem wolności skrajnej, przezwyciężają­cej determinacje przyrodnicze, niwelu­jącej naturalne podziały.

Taka wolność była ideałem Miczurina, gdy hodował swoje gruszki na wierzbie i taką głosił Wielki Językoznawca, kiedy kazał zmieniać bieg rzek. Wolność od praw boskich i natural­nych jest, jak twierdzą niektórzy, ideałem współ­czesnego człowieka, a jej wyznawanie - przepustką do europejskiej rodziny.

W czasie 45 lat pa­nowania, komunistycz­nej władzy udało się bar­dzo wiele zepsuć i na­wet trochę zbudować. Na pewno jednak nie udało się to, na czym najbardziej jej zależało - przejecie rządu dusz. Komu­niści rządzili siłą, przekupstwem, szan­tażem. Mieli władzę, pieniądze i przy­wileje, lecz nie mieli honoru. Ich ide­ologia i praktyka była solidarnie znie­nawidzona przez całe społeczeństwo, była lekceważona i mniej czy bardziej otwarcie - to zależało od nasilenia terro­ru - wyśmiewana nawet w ich własnych szeregach. Współpraca z komunistyczną władzą była tak bardzo kompromitująca, że większość kolaborantów usiłowała dobudować do świństwa jakaś teorię, pomnażając tym sposobem zastępy Wallenrodów czy też zatrutych tajemniczą pigułką Murti-Binga.

 Nic więc dziwnego, że już w latach sześćdziesiątych niektó­rzy syci przywilejów, za to żądni sławy i dobrego imienia działacze komunisty­czni pozwalali się w widowiskowy spo­sób wyrzucić z partii (najczęściej za wygłoszenie jakiejś herezji nieodróżnialnej dla normalnego człowieka od innych, doktrynalnych bredni), a przeniesieni w stan politycznego spoczynku, osą­dzeni i potępieni przez dawnych towa­rzyszy, oddawali się przerabianiu mar­ksizmu, rozrachunkom, obrachunkom i porachunkom.

Zmieniony ( 22.05.2007. )
Czytaj całość…
 
prośba do Ojca św. o weryfikację biskupów Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
19.04.2007.

Mamy już pewność, że nasza prośba o oczyszczenie episkopatu dotarła do oczu i umysłu Ojca św. Benedykta XVI. Poniżej teks polski i łaciński prośby. W imieniu przeszło trzystu wiernych sygnatariuszy poprosiliśmy Ojca św. w dniach Bożego Narodzenia o spowodowanie zdecydowanej weryfikacji ew. agenturalnej przeszłości biskupów polskich. Błaganie to publikujemy poniżej, ponieważ niektórzy książęta Kościoła dali ostatnio wiernym do zrozumienia, że już wszystko uregulowano i sobie przebaczono. Szczególnie kardynał Dziwisz w dwóch wypowiedziach z Wielkiego Tygodnia wskazuje na takie rozwiązanie. Nic błędniejszego i bardziej niesmacznego, Eminencjo. Mamy nadzieję, że dyskretne a mocna wola Ojca św. doprowadzi jednak do realnej weryfikacji członków episkopatu i do usuniecia judaszów od decyzji. Romanitá działa jednak powoli. Módlmy się o skuteczność.   MD


Laudetur Iesus Christus !

 

Sanctissime Pater !


Czytaj całość…
 
Przygoda z cytowaniami Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
14.04.2007.

Przygoda z cytowaniami.

Do niedawna miarą wagi publikacji była ilość cytowań przez obcych autorów. Jako wiarygodne źródło uznano Science Citation Index. Sprawdziłem w tym źródle cytowania swoich prac w ciągu paru lat. Oto one: grudzień 1995

Mirosław Dakowski

Science Citation Index (na dysku},  wynik szukania prac od póz. literatury 19 do 59 (fizyka jądrowa, geochronologia i powstanie systemu planetarnego)

lata  
 ilość cytowań
198729 
1988
18
1989
31
1990
21
1991
17
1992
13
1993
11
1994
11
1995 (do września)
9

 Razem 169 cytowań, średnia za lata 'pełne' 1987-94

dwadzieścia na rok

Gdy przedstawiłem tę tabelę jako kandydat do pewnego Dostojnego Grona, okazała się ona dla mnie szkodliwa: Wszyscy członkowie tego Grona mieli - w sumie - mniej cytowań... Uchwalono więc rezygnację z tej miary wagi prac. A mnie za to do Grona nie przyjęto.

[chodzi o SENAT pewnej AKADEMII - DODANE W 2011, bo przypadkiem tu zajrzałem.. Podobnie było w innej uczelni w 2010 roku,tu podobno "pomogło" ministerstwo tych Najwyższych Uczelni ]

Zmieniony ( 30.01.2011. )
 
do min gospodarki o energiach odnawialnych Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
19.03.2007.

Prof. zw. dr hab. Mirosław Dakowski
Warszawa, 12 listopada 2005

Minister Gospodarki
Piotr Woźniak

Szanowny Panie Ministrze,

W ostatnich 15-tu latach powstały w Polsce dwa nurty w gospodarce:

Poszanowanie Energii oraz Energie Odnawialne.

Niestety, powstawały metodą BAU (Business as Usual), więc wolno i przy aktywnym oporze części władz powiązanych z wielką energetyką.
Mamy sukcesy: Przykłady por. w załączonej książce rozdz. 6.4.3. - 6.4.6. Też (choć tu mniej sukcesów..) rozdz. 5.5. Wyzwania - na rys. 4 ze str. 52 i tekst obok.
Wylansowane przez moją Grupę (i konkurencję!) kotły na drewno/słomę/biomasę mają już moc przeszło 6 GW, t.j. odpowiednik mocy sześciu elektrowni jądrowych w Żarnowcu.

Zmieniony ( 29.03.2007. )
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 451 - 500 z 531
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.