Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T
Thursday 25 April 2019 04:17:16.27.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Kapłan, błazen czy prostytutka ? Drukuj Email
Wpisał: Izabela Brodacka   
22.06.2015.

Kapłan, błazen czy prostytutka?

Izabela Brodacka

W 1959 roku Leszek Kołakowski zamieścił w Twórczości bardzo interesujące rozważania na temat jak to sam sformułował „teologicznego dziedzictwa współczesnego myślenia”. Historia kultury, twierdzi Kołakowski to "antagonizm między filozofią utrwalającą absolut i filozofią kwestionującą absoluty" czyli antagonizm postawy kapłana i błazna.

 Kołakowski opowiada się za postawą błazna, który głęboko wierząc w ukryty sens rzeczywistości krytykuje- jak Stańczyk- "dobre towarzystwo" i pokazuje mu jak bardzo się oddaliło od dobra. Większość odczytywała ten tekst jako prolegomena do rozstania Kołakowskiego z marksizmem. Komunistyczny porządek, który podobno swego czasu tak Kołakowskiego zauroczył, że oddał się w jego służbę i jako „pryszczaty” nie tylko biegał z naganem lecz brał niechlubny udział w usuwaniu z uczelni starych profesorów, stracił jego duchową aprobatę. Jedynym sposobem realizowania buntu była wówczas dla niego postawa błazna.

Ja traktuję ten tekst jako samospełniające się proroctwo. Oto formacja, która aspirowała do duchowego przewodnictwa narodu i to przewodnictwa permanentnego, która wielokrotnie zmieniała sztandary (trzymając jednak mocno w ręku drzewce), która widziała się w roli kapłanów kolejnych obrządków, stoczyła się w rolę błaznów. Tych przepoczwarzeń było tak wiele, że podejrzliwi widzieli w wielokrotnym zmienianiu sztandarów false flag operations. ...

Zmieniony ( 22.06.2015. )
Czytaj całość…
 
Demokracja - nieodłącznie wiąże się z kłamstwem oraz niedomówieniami Drukuj Email
Wpisał: Krystian Kratiuk   
25.05.2015.

Ważny tekst, więc kawałek daję na czołówkę, dla zanęty. MD

 Nowy prezydent III RP - Andrzej Duda

Demokracja, szczególnie w dobie mediów masowych, nieodłącznie wiąże się z kłamstwem oraz niedomówieniami. Jeśli w tym systemie Andrzej Duda chciał te wybory wygrać, jego sztab musiał całkowicie zrezygnować z wyciągnięcia największych przewin Komorowskiego.

To dlatego nie usłyszeliśmy o podejrzanych związkach Komorowskiego z WSI, to dlatego Duda nie zarzucał prezydentowi – najdłużej w III RP nadzorującemu armię – że Polska stała się za jego czasów krajem spadających samolotów wojskowych, to dlatego Duda nie przypominał wypowiedzi postkomunistycznych generałów mówiących iż to oni zakładali Platformę, to dlatego kandydat PiS nie wspominał o czystkach jakie urządził Komorowski w instytucjach publicznych zaraz po tym, jak zaczął pełnić obowiązki prezydenta po śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Plan na kampanię Dudy był inny – młody, przystojny i dynamiczny kandydat, stale powołujący się na wyświechtane hasła o dialogu, miłości do konstytucji i słuchaniu obywateli miał przeciwstawić się safandułowatemu, opatrzonemu starszemu Panu. I to się udało.

Zmieniony ( 25.05.2015. )
 
HISTORIA, KTÓRA TRWA. -----Nie doceniłem "zdolności zapoznawczych" Bronisława Komorowskiego. Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Sumliński   
23.05.2015.

HISTORIA, KTÓRA TRWA. Nie doceniłem "zdolności zapoznawczych" Bronisława Komorowskiego.

 

Komorowski i Fundacja "Pro Civili"

 

Wojciech Sumliński "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" , str. 159 inn.

 

W ciągu kilku dni napłynęły do mnie in­formacje z trzech niezależnych źródeł. Wszystkie po­twierdzały, że Fundacja "Pro Civili" jest wyjątkową organizacją przestępczą. Wszystkie zalecały wyjąt­kową ostrożność przy zajmowaniu się tym tematem.

I wszystkie zwracały uwagę na tajemniczą rolę związa­ną z działalnością Fundacji byłego ministra obrony na­rodowej, Bronisława Komorowskiego.

Niezależne źródła przedstawiały zupełnie inny obraz byłego szefa MON, niż ten, który był znany opinii publicznej. Czytając opra­cowania mogłem prześledzić drogę kariery byłego mi­nistra, pełną ....

Zmieniony ( 17.06.2015. )
Czytaj całość…
 
"Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego"  najnowsza książka W. Sumlińskiego Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Sumliński   
13.04.2015.

"Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego"

 

Alarmująca rozmowa z Wojciechem Sumlińskim

tu zapis video rozmowy
pół godziny.

 Próba wykradzenia najtajniejszego dokumentu w Polsce -

 WSTRZĄSAJĄCE.

 TVP, Polsat, TVN – „na żywo”....

 Katastrofalne [dla niego] zeznania Komorowskiego.

"Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" – najnowsza książka W. Sumlińskiego

www.sumlinski.com.pl

WSPARCIE dla PodziemnaTV - http://podziemnatv.pl/

Zmieniony ( 17.06.2015. )
 
"Nie bójcie się. Ja zawsze będę z wami!" Drukuj Email
Wpisał: biskup Bernard Fellay   
05.04.2015.

"Nie bójcie się. Ja zawsze będę z wami!"

 

 Drzwi, które są otwarte, to drzwi do piekła! Ci biskupi, którzy dzierżą władzę kluczy, czyli otwierania bram nieba, zamy­kają je i otwierają bramy piekła.

 

Zawsze wierni, nr. 176, styczeń - luty 2015

 

        Wywiad z biskupem Bernardem  Fellayem, przełożonym generalnym  Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa, przeprowadzony 27 października 2014 roku dla francuskiego portalu internetowego La Porte Latine - po pielgrzymce Bractwa do Lourdes z okazji 100. rocznicy śmierci św. Piusa X.

Zmieniony ( 17.06.2015. )
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 51 - 100 z 526
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.