Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T
Monday 25 June 2018 15:40:24.25.
migawki
LXXV CZUWANIE KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ ZA OJCZYZNĘ

29/30.06 Jasna Góra

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
gorąca prośba Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.10.2014.

Prośba , gorąca: Osoby, które mogą dotrzeć do rękopisu Dzienniczka św. Faustyny lub jego FOTORGAFICZNEJ kopii  sprzed ingerencji "postępu" i cenzury słów Chrystusa [na pewno sprzed 1987 r.] – proszę o przesłanie mi kopii Koronki do Miłosierdzia. [Zeszyt I, zapis 475 i 476]

Zmieniony ( 01.10.2014. )
 
Apel w sprawie ks. Małkowskiego: JE ks. Kardynał Kazimierz NYCZ Drukuj Email
Wpisał: AF   
24.09.2014.

Drodzy,

Apelujemy : podpiszcie ten list i wysyłajcie go

do J. Eminencji.

Mamy nadzieję, że z uwagi na zbiorowość wystąpienia

tym razem zareaguje pozytywnie.


 

Pod adresem


http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10836

 

jest możliwość podpisania się pod tym listem

 

 ====================================

Do: Arcybiskup Metropolita Warszawski

JE ks. Kardynał Kazimierz NYCZ

'knycz@episkopat.pl'; 'sekretariat-abp@mkw.pl'

Laudetur Jesus Christus !

 Eminencjo,

od przeszło trzydziestu lat z szacunkiem i podziwem śledzimy pracę duszpasterską i działania patriotyczne naszego wspaniałego kapelana

ks. Stanisława Małkowskiego.

 

Jest On pasterzem ogromnej rzeszy Polaków, uczy katolickiego rozumienia Polski, władzy  i PRAWDY.

 

Mimo to ks. Stanisława Małkowskiego spotykają niezasłużone (naszym zdaniem) restrykcje w działalności duszpasterskiej. Postulujemy aby w imię sprawiedliwości, usunąć te niegodne Kościoła i Jego Pasterzy restrykcje. Zostały one , podobno, narzucone ks. Stanisławowi Małkowskiemu przez

J.E. ks. Kardynała Prymasa Glempa  w 1985 r.

Wtedy ks. Prymas był pod groźbą komunistycznych służb specjalnych.

 

Ponadto, uczciwego uregulowania wymaga emerytura Ks. Stanisława Małkowskiego do której praw tak podle został pozbawiony przez byłych rządców parafii na Wólce Węglowej.

 

Obecnie w ćwierć wieku po „zwycięstwie demokracji” utrzymywanie tych szykan może źle świadczyć o naszych Pasterzach i Archidiecezji.

 

Opisana niepożądana sytuacja zmusza nas do zwrócenia się z pokorną i usilną prośbą o :

-  przywrócenie Ks. Stanisławowi Małkowskiemu pełnych praw w pełnieniu posług  duszpasterskich;

- awans w hierarchii duszpasterskiej, na co od lat zasługuje,

- przywrócenie świadczeń emerytalnych i

- objęcie Jego dotychczasowej pracy duszpasterskiej i patriotycznej ojcowskim błogosławieństwem i poparciem przez JE ks. Kardynała Metropolitę.

 

Z Panem Bogiem,   

 

     Warszawa, AD 2014 , 24  wrzesień.

Maria Choińska,

Mirosław Dakowski

Adam Ferch,

Krystyna Ferch,

Lech Jęczmyk,

Magdalena Jęczmykowa.

 

Do wiadomości z prośbą o poparcie :

 

- Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Wojciech Polak

  Prymas Polski ,   sekretariat@prymaspolski.pl

- Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup  Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

skep1@episkopat.pl

Ich Ekscelencje : Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi :

 kuria@koszalin.opoka.org.pl ;  kuria@archidiecezja.katowice.pl ;  kuria@diecezja.opole.pl ; kancelaria@diecezja.lublin.pl ; parafiax@diecezja-pelplin.pl ;  kuria@wpraga.opoka .org.pl;   kuria@kuria.zg.pl ; szczecin@kuria.pl ; kuriakie@kielce.opoka.org.pl; kardynal@diecezja.krakow.pl ;   sekretariat@archibial.pl ; sekretarz@archiczest.pl ;   kuria@diecezja.gda.pl ;  kuria@kalisz.opoka.org.pl ;  kuria@archidiecezja.wroc.pl ; sekretarz@archpoznan.pl;  kancelaria@kuria.gliwice.pl ;  redakcja@diecezjaplocka.pl ;  kuria@kuria.bielsko.pl ;  sekr_bpa@diecezja.tarnow.pl ;  :   sekr_bpa@diecezja.tarnow.pl ;  kuria@gniezno.opoka.org.pl ;  kuria@diecezja.swidnica.pl ;  kuria@diecezja.wloclawek.pl ;  kuria@radom.opoka.org.pl ; kuria@rzeszow.opoka.org.pl   kuria@sosnowiec.opoka.org.pl ; kanclerz.elk@gmail.com ;

Parafie Diecezji i Warszawskiej :

bartold@katedra.mkw.pl ; poczta@dst.waw.pl; kancelaria@swaleksander.pl ;  branik@op.plparakow@jezuici.pl ;  kancelaria@parafiawilanow.pl ; kancelaria@swanna.waw.pl ; lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl ; kancelaria@swietyantoni.com.pl ; ks.walenty@swaugustyn.pl ;

 benon@cssr.pl ;  parafia@dobrypasterz.waw.pl ; kontakt@paulini.com.pl ; kontakt@bernardyni.net;

parafiadominika@gmail.com.  ; kancelaria@dzieciatko-jezus.plparafia@bojanowski.org ; parafialasbielanski@gmail.com ; lech.sitek@parafia-powsin.pl ; kancelaria@swgrzegorz.warszawa.pl ; jakub.parafia@gmail.com ; sekretariat@wmsd.waw.pl; mniszki@osbap.org ; klemenswarszawa@gmail.com; swkrzyz.waw@interia.plkancelaria@parafia-maksymilian.waw.pl ; jezuici.wa@neostrada.pl ; milosierdzie.faustyna@gmail.com ; parafia@parafiamichal.waw.pl ; mnichcr@gmail.com ; mniszki@osbap.org ; parafia.warszawa.jelonki@op.pl ; ; kancelaria@gwiazdzista17.pl ; kontakt@popieluszko.net.pl ;  swstanislaw_bm@tlen.pl ; szczepan@jezuici.pl ;  kontakt@parafia-sadyba.pl ; parafia@trinitas.pl ; parafia@pwp.mkw.pl ;  parafia@wszyscyswieci.pl ; zbawiciel.warszawa@neostrada.pl ;.
swzofia@warszawa.opoka.org.pl
; kancelaria@sw-zygmunt.pl ; parafialomianki@gmail.com ;

 

 

Środki przekazu :

Katolicka Agencja Informacyjna  e-mail: sekretariat@ekai.pl
RADIO PLUS WARSZAWA  e-mail: 
radio@pluswarszawa.pl ;

Radio Niepokalanów e-mail: kontakt@radioniepokalanow.pl
Radio Warszawa 
sekretariat@radiowarszawa.com.pl

Tygodnik "Idziemy" e-mail: redakcja@idziemy.com.pl
"GOŚĆ NIEDZIELNY" – tygodnik e-mail: 
warszawa@gosc.pl  
"NIEDZIELA" – tygodnik  ; e-mail: 
webmaster@niedziela.pl

"NIEDZIELA W WARSZAWIE"  e-mail: warszawa@niedziela.pl 

Polska NIEPODLEGŁA”  e-mail : Piotr.bachurski@polskaniepodlegla.pl

gazeta Warszawska” e-mail : katarzyna.mazur@warszawskagazeta.pl
„Nasz Dziennik”,   e-mail :
wiaraojcow@naszdziennik.pl

 

Zmieniony ( 14.10.2014. )
 
Pod (formalnie) Kłamczuchą na metr w głąb... Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
19.09.2014.

Pod (formalnie) Kłamczuchą na metr w głąb...

 

W me®diach parady kłamców, łapowników, agentów, rabusiów. Wracają Miro, Zdzicho, Rycho. Ich pijar uważa, że ludziska już zapomnieli o pełzaniach po cmentarzu i ich celach. A ci - już pewnie przećpali to, co przedtem trachnęli, chcą się jeszcze załapać na ostatni "skok" aferałów. Obrzydliwe.

Apel prezydenta Jaruzelskiego o „sto dni spokoju” – pamiętacie? A poparcie Palikota świadczy o planach loży P3 sporego „skoku” w tym czasie. Sądzę, że nie tylko finansowego. To wszystko pod (formalnie) Kłamczuchą na metr w głąb...

 
Anioł BONGO a uroczysta ekshumacja Witkacego Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
09.06.2014.

Anioł BONGO a uroczysta ekshumacja Witkacego

 

[Umieszczam na startowej stronie - bo dziś 75-ta rocznica samobójstwa Witkacego w Jeziorach. A pigułki Murti - Binga ciągle w użyciu. MD] 

 

Mirosław Dakowski

 

Działo się to w 1988 roku. W ramach zadekretowanej odwilży i pierestrojki tutejsza „Partia i rząd” dostała polecenie z Moskwy, by odkopać i przewieść ciało Witkacego, pochowane w Jeziorach Wielkich na Polesiu.  Stanisław Ignacy Witkiewicz popełnił samobójstwo 18 września 1939 roku na  wieść, a może na widok wkraczających do Polski bolszewików. Polecił też jednej z wielu swych wieloletnich kochanek, która była tam razem z nim, popełnić je także. Biedna kobieta wypiła posłusznie luminal z cybalginą (hi, hi.. rży Witkacy), wyrzygała i potem opowiedziała. Żyła w Warszawie długo (do 1975 roku). Czy szczęśliwie - nie pytałem w PAX-ie.

 

W roku 1988 wydelegowano więc Odpowiedzialnych Towarzyszy. Ekipie, która wyjechała do Jezior, przewodniczył wiceminister (kultury!) Kazimierz Mołek. Był w niej także Wojciech Żukrowski i inni prominentni działacze (głównie- moczymordy) . Dopiero w ostatniej chwili włączono doń, na jego usilną prośbę, krewnego pisarza Macieja Witkiewicza. Więcej wiem od niego.

 

”Problemem” zajęła się firma BONGO (dla młodych – rozszyfrowuję dość oczywisty dla nas skrót: Biura Opieki nad Grobami Obcokrajowców]. Dyrektorem Wykonawczym, który był tej wyprawy szefem,  był tow. ANIOŁ. On też dowodził pojazdem z wielkimi napisami BONGO na burtach, bo to był początek reklam w Polsce.

Plebs artystyczny jechał spec-autobusem a Najważniejsi Goście z wice-ministrem – biało-czerwonym mikrobusem z napisami: Przedsiębiorstwa Rozrywkowe PAGART. 

Ci z mikrobusu mieli posiłki i zakwaterowanie darmowe, a plebs – płacił w stołówkach. W Jeziorach Wielkich przywitał dieliegatow v-min. Republiki Ukraińskiej  i chór dzieci szkolnych w repertuarze „pieśni wojennych i patriotycznych”. Nie wiem, jaki patriotyzm reprezentowały: ukraiński czy rosyjski.

Trumna już stała w świetlicy. Wykopali wcześniej. Najbliższy krewny Szanownego Denata Maciej Witkiewicz ( to piękny i potężny bas) dostał kwiaty od delegacji radzieckiej.

Była uroczysta akademia i kolacja. Któryś z sowietów „przypomniał sobie”, i szeroko opisał w swym przemówieniu, że Denat - Rewolucjonista brał udział w szturmie Zimniewo Dworca (1917) . Gdy przy wódce ktoś z Polaków mu przypomniał, że taki szturm miał miejsce tylko w filmie Ajzensztajna ( jak oni piszą, odparł: „da, niczego!” I miał rację, jak zawsze Towarzysze Radzieccy.

         Zrobiono sobie „niedźwiedzia” – i tow. ANIOŁ załadował podwójną trumnę (zalutowana blaszana,  a na zewnątrz ozdobna, drewniana; z papierami, oficjalnymi protokołami samej ekshumacji) do pojazdu BONGO – i w drogę do Zakopanego, na Pęksowy Brzyzek.

Już po przejechaniu granicy, w Polsce (tj. ciągle jeszcze w PRL-u) Maciej zajrzał do dokumentacji – i zmartwiał. Na zdjęciach „ciała wuja” czaszka szczerzyła pełne, zdrowe zęby. A wiadomo mu było, że Witkacy miał ciągłe kłopoty z protezami i dentystami, o których często pisywał do kochanek, żony i przyjaciół. Zachowane, tj. wykopane guziki były blaszane, od rubaszki, gdy tymczasem lubujący się w detalach Witkacy miał u koszul ozdobne, kościane. Podobnych oznak pomyłki było wiele.

Panie Ministrze, to nie jest ciało Witkacego...” szepnął na stronie Maciej. Gdy Dygnitarz ustalił, przy pomocy biegłych, że to prawda – NAKAZAŁ Maciejowi milczeć (z jakimiś groźbami). Anioł BONGO powiózł trumnę dalej, przyjmowaną wszędzie z honorami. Stwierdzono jednak pół-oficjalnie, że wiozą ciało młodej Poleszuczki, najprawdopodobniej zmarłej w połogu.

 

         Panika w Zakopanem, w Komitecie Powitalnym i Pochówkowym. Ciiiii...

 

         Uroczysty pochówek prochów Witkacego na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku z udziałem dwóch czy trzech biskupów, wielu wzruszonych artystów, opisał przejmująco Tygodnik Powszechny. Ksiądz Józef Tischner, który oczywiście znał prawdę, wygłosił  piękną, patriotyczną i artystyczną  homilię o Losie Artysty. Słyszeli tylko ci, którzy byli we wnętrzu kościółka, bo ubecja wyłączyła nagłośnienie. Wzruszyli się. Trumnę złożono w grobie matki Witkacego. Tam również - w czasie przygotowań znaleziono kilka czaszek i szkieletów. Bo parę lat wcześniej cmentarz zrujnowano, zmniejszono dla postawienia stacji kolejki na Gubałówkę, więc zbędne trupy dokwaterowywano do tych, których groby ocalały.

Ówczesny minister kultury Aleksander Krawczuk, który zresztą przemawiał na pogrzebie, oczywiście też znał śmieszną prawdę.

 

         Zszokowany Maciej nam to „tajnie” opowiedział po tygodniu. Nie wytrzymałem, całą aferę opisałem w prasie podziemnej, nie ujawniając oczywiście tożsamości autora relacji. Posłałem też do red. Giedroycia do Kultury. Mimo, że Książę znał wiarygodność nadawcy, po wahaniach, jak potem mówił, nie opublikował. Red. Gieroyc mówił o poprzednim artykule o Witkacym w Kulturze, chyba  Choynowskiego. Nie chciał go dezawuować.

Dopiero po paru latach, chyba już po 89-tym, afera została „odblokowana” i ujawniona. Ciało Poleszuczki pozostawiono na Pęksowwy Brzyzku.

 

Przypomniało mi się to, bo Jadwiga Gadulanka, wspaniały i piękny sopran, jest jedną z bohaterek Wielkiego Przemytu, o którym trochę wspomniałem w  Mirosław Dakowski  wikipedia, wersja niezepsuta... Z dodatkami - pieprznymi [UZUP.]

 

A przy tym - jest żoną Macieja Witkiewicza, który nam ćwierć wieku temu w tajemnicy opowiadał o przygodach ciała stryjka.  A ostatnio znalazłem w archiwum (którego nie prowadzę, więc przez przypadek) bibułki z roku 1988 z opisaną tu historią. Bo najpierw pisywało się w sześciu egzemplarzach (siódmy był już nieczytelny) i rozsyłało do różnych pism sitodrukowych.

 

 

Duch Witkacego chichra w zaświatach, słysząc te opowieści.

 

Приет, товарищи артисты и работники культуры !!

 ...I towarzyszu ANIOŁ.

 

BONGO – Bingo –Bungo !!

 

Zmieniony ( 18.09.2014. )
 
artyści wyzwoleni a Jehowa czy Allah Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.06.2014.

artyści wyzwoleni” a Jehowa czy Allah

 

Czy ci wszyscy „artyści wyzwoleni” , co tak wałczą o swobodę – swobodę bluźnienia Bogu Prawdziwemu -  

- ośmieliliby się podobnie drwić z talmudycznego wyobrażenia Jehowy, lub (z zupełnie innych względów) - z Allaha ?

Z podobnym, szatańskim uporem?

 To pierwsze performance proponuję wystawić w Tel-Aviv i Jerozolimie, najlepiej w teatrze i również na stadionie. Na pewno minister kultury państwa Izrael da wam po milionie dolarów na te dzieła. A publicyści religijni, tak jak „lutry” w Polsce, będą potępiać jakieś słabe protesty „oszołomów” .

Por.: ‑Lutry i ‑Obłudnik Powszechny przeciw katolikom  i przeciw Panu Bogu

- A to drugie – w każdej stolicy państw arabskich . Król Arabii Saudyjskiej też jest postępowy, da miliony na badanie kondycji współczesnego świata !

 

 Na pewno dostaniecie dodatkowo od tamtejszych ministrów kultury hojne dotacje – i oklaski od wdzięcznych widzów.

Jedźcie, działajcie, Klata, Cavallucci, Rodrigo Garcia, Owsik, Wajda. I tylu innych – bohatersko zboczonych.

Zmieniony ( 26.06.2014. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 51 - 100 z 516
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.