Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 6 gości
S T A R T
Thursday 15 November 2018 03:48:14.26.
migawki

Bóg, honor, Ojczyzna. BUFETOWA przeciw.

My chcemy BOGA.      BUFETOWA przeciw.

A propagandówka „partii i rządu”, z premierem, w 56 -58 sekundzie pokazuje pierwsze Hasło – ale też bez BOGAA Orzeł ma obciętą głowę - bo w oryginale na niej jest KORONA z Krzyżem. https://twitter.com/PremierRP/status/1060426237968035840

=====================

Maski spadają [ciągle...]: Z przerażającym cynizmem - siły prowadzące „władzę”, przy użyciu TV itp., stwarzają Iluzję Rzeczywistości. Prostactwo TVKury [i tylu innych] temu nie przeszkadza. Ludzie na Iluzję patrzą -i wierzą że widzą real, a nawet sztucznie „dzielą się”. Relacje prawdziwe – już tylko w zakamarkach internetu. Ale Kłamstw jest wiele. Prawda Chrystusowa jest jedna.

=============================

16.11.18 – Gdańsk Osowa – Msza Święta i Różaniec święty za Ojczyznę

18.11.18 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
Podziały inne niż zwykle? Drukuj Email
Wpisał: Konrad Turzyński   
12.03.2007.

Konrad Turzyński

Podziały inne niż zwykle?

17 stycznia 2007 r
<http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?p=1577#1577 >

Dziewięciu dawnych działaczy "Solidarności" (Bogdan Lis, Władysław Frasyniuk, Konrad Bieliński, Ewa Milewicz, Mirosław Chojecki, Tadeusz Jedynak, Jerzy Borowczak, Andrzej Wielowieyski i Antoni Pietkiewicz) odznaczonych przez prez. Kaczyńskiego z okazji 26 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, wkrótce potem skierowało list do prezydenta, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie tym, że "dokumenty tajnych służb PRL, stanowiące obecnie tzw. zasób archiwalny IPN, stały się przedmiotem szczególnie obrzydliwych manipulacji", a jako przykład podali "insynuacje pod adresem takich osób jak Zbigniew Herbert, Jacek Kuroń". W tym samym czasie arcybiskup lubelski ks. prof. Józef Życiński w kazaniu wygłoszonym w archikatedrze sprzeciwił się sugestiom, że "w przemianach lat osiemdziesiątych brali udział zdrajcy i kolaboranci", niepokoił się tym, że "zapiski SB traktowane i przedstawiane są jako prawda o polskich dziejach," zaś "zakompleksieni ludzie usiłują posługiwać się pomówieniami".

Zmieniony ( 31.03.2007. )
Czytaj całość…
 
Losy apelu o weryfikację biskupów Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.03.2007.

Mirosław Dakowski 18 stycznia 2007

Losy Apelu

Szanowni Państwo,

Oto krótkie zdanie sprawy z losów Apelu z października 2006 o oczyszczenie episkopatu Polski z agentów. Wobec milczenia Adresata, A-bpa J. Michalika, po paru tygodniach przekazaliśmy Apel i podpisy do wszystkich kurii biskupich. W tym czasie nawiązało z nami życzliwy kontakt dwóch biskupów, ale bardzo dyskrecjonalnie.
Podjęliśmy więc starania o dotarcie z tą sprawą do Ojca św. Treść listu do Ojca św. i realne drogi dotarcia muszą pozostać nieujawnione. Posyłamy też te dokumenty do Kongregacji ds. Biskupów (Piazza Pio XII, 10, Roma). Na 15 stycznia 2007 szansę dotarcia do oczu i umysłu Ojca św. oceniłem na 46%, a do Kongregacji ds. Biskupów na 52%. Z czasem liczby te rosną. Liczba podpisów pod tym apelem wynosi ok. 280 i też rośnie. Dwóch sygnatariuszy wycofało swe podpisy po wybuchu afery A-bpa S. Wielgusa, jeden w Wigilię 24 grudnia, a drugi 16 stycznia.
Dla zgorszonych naszą akcją: Zaczęła się dwa miesiące przed ujawnieniem afery A-bpa Wielgusa, nie ma z nią nic wspólnego. O agencie GREY ani o TW Adam nie słyszeliśmy, nawet plotek nie czytaliśmy. Gdyby jednak w październiku uwzględniono nasze postulaty, afery by nie było.
Dla ilustracji przygód z oficjalnymi drogami dotarcia do Ojca św.: Dokumenty posłałem elektronicznie do sekretarza A-bpa J. Kowalczyka, nuncjusza papieskiego w Polsce z prośbą o audiencję. Po paru dniach, dn. 15 stycznia, siostra furtianka Nuncjatury powiedziała, że Ks. Sekretarz, któremu miałem złożyć dokumenty oraz list przewodni do Nuncjusza, tych dokumentów nie przyjmie. Na moje pytanie dlaczego?, siostra powiedziała, by to posłać Suchockiej. Zupełnie zaskoczony spytałem, a kto to Suchocka? Dopiero na wyjaśnienie, że w Rzymie, skojarzyłem sytuację: „aha, chodzi Siostrze o Panią Ambasador Polski przy Watykanie?” upewniłem się. Tak, brzmiała odpowiedź. Chodziło więc o pozbycie się parzącego kartofla na rzecz kolegi. Siostra nie zgodziła się nawet na potwierdzenie na kopii, otrzymania mego listu do JE Nuncjusza. Na moja uwagę, że nawet PRL-owskie urzędy zawsze potwierdzały otrzymanie dokumentu, siostra rzekła, my jesteśmy inną instytucją. Nie, Siostro, jesteście gorszą instytucją i pychy pełną – odrzekłem dość zdenerwowany i pożegnałem się. List do Nuncjusza, jako nieprzyjęty, załączam więc jako otwarty.
Do Pani Ambasador H. Suchockiej jednak dokumenty wysłałem.

Uwagi ogólniejsze:

  1. ONI, t.j. np. większość biskupów, uważają, że nam, wiernym, od ich problemów WARA. Traktują nas jak uciążliwą niedogodność, tak, jak my traktujemy np. mrówki faraona czy karaluchy w blokowiskach.
  2. Również wszyscy koncesjonowani publicyści katoliccy oraz redaktorzy dużych pism, czy TV, taką inicjatywę, która nie od nich pochodzi, i nie jest przez nich kierowana, traktują jako przeszkadzający (w ich planach?) niebyt, rzeczywistość wirtualną. Sami zaś prowadzą jakąś grę.

Pytanie, jakie siły usiłują kierować masowym spontanicznym ruchem, np. obrony naszych agentów (t.j. tych, których nasi przywódcy lubią) – i po co – wymaga osobnych analiz. Jest to bardzo szeroka, ale groźna operacja na sumieniach.

Zmieniony ( 10.09.2008. )
 
Dwa sztandary - nasza konieczność wyboru Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.03.2007.

 

Dwa sztandary

Wallenrodyczność, czyli wallenrodyzm,
Ten wiele zrobił dobrego, najwięcéj!
Wprowadził pewien do zdrady metodyzm,
Z jednego zrobił zdrajców sto tysięcy.

Beniowski, Pieśń II

 Mirosław Dakowski 3 lutego 2007

W bardzo ciekawym artykule „Podziały inne niż zwykle?” Konrad Turzyński rozważa zadziwiającą zmianę podziałów obozów w sprawach Kościoła w Polsce. Wskazuje też na niebezpieczeństwa stąd płynące. Pójdę o krok dalej.

....Te inne podziały spowodowane są :
- z jednej strony panicznym strachem i rozpaczliwą walką różnego rodzaju płotek agentury o dalsze nie-ujawnianie ich przeszłości ( i zapewne teraźniejszości!).
- z drugiej strony – decyzją Centrali Dezinformacji (tak to roboczo nazwijmy, dalej Centrala), by wreszcie jawnie pokazać Owieczkom względność prawdy.

Zmieniony ( 27.02.2012. )
Czytaj całość…
 
Apel o SZYBKIE usunięcie agentów z Episkopatu Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.03.2007.

O ujawnienie agentury wśród biskupów       Od listopada 2006 r.

Wśród apostołów Jezusa Chrystusa było 8% zdrajców. Na podstawie wiarygodnych przecieków i analizy lingwistyczno-matematycznej wypowiedzi hierarchów można ocenić, że w Episkopacie Polski ten procent jest parę razy większy. Ale na razie, mimo paniki, zdrajcy czują się bezkarni.

Niestety, przez siedemnaście lat agentury nie ujawniono, ani nawet nie izolowano od wpływów w Kościele. Żadnej autolustracji nie przeprowadzono. I dlatego teraz, po stracie kilkunastu lat widzimy, że przemożny wpływ agentury każdą autolustrację uczyni fikcją. Konieczna jest szybka (i przecież o wiele tańsza niż lustrowanie wszystkich księży!!) lustracja Episkopatu przeprowadzona przez uczciwych, wiarygodnych i odważnych historyków IPN-u. Takich mamy.

Poniżej przedstawiamy Apel o ujawnienie i usunięcie obcej agentury z Episkopatu.

Sprawa ma znaczenie fundamentalne. Przez ostatnie szesnaście lat oficerowie prowadzący agentów zapewniali ich, że wszystkie kompromitujące dokumenty zostały zniszczone, więc nie ma się czego bać. Zły jednak jak zawsze kłamał. Poza kopiami w Rosji i "gdzieś w Polsce", na podstawie których Centrum mogło dalej przy użyciu szantażu kierować swymi agentami, zachowały się jednak również dokumenty dostępne dla IPN i osób zainteresowanych. Stąd ostatnio taka panika kapusiów i chęć autolustracji.

Osobom, które uważają, że TO NIE PORA! odpowiadam: oczywiście, że nie pora!  , właściwa pora była 16 lat temu. Ale to ostatni moment, potem wrzód nieprawości przyschnie na ciele i w duszy Kościoła i może długo nie zostać uleczony.

Proszę o potwierdzenie swej zgody na podpis pod Apelem mail'em (bez odsyłania tekstów) na adres: Mirosław Dakowski, dakowy@tlen.pl    lub tel/fax (22) 812 08 06

Imię, nazwisko, ew. tytuły czy zawód, miejscowość, telefon i ew. mail

Proszę o wydrukowanie paru kopii tekstu Apelu dla osób nie mających mail'a.

Ich jest więcej, niż osób używających internetu!

"Apel o ujawnienie i usunięcie agentury z Episkopatu" został przesłany 27 X (2006) do Sekretarza Konferencji Episkopatu wraz z ok. 50-ma pierwszymi podpisami. Poprosiliśmy też o audiencję u Arcybiskupa J. Michalika, by dopowiedzieć to, czego w ujawnialnym przecież Apelu nie można było napisać - i by prosić o sugestie i pomoc.

Wobec milczenia Dostojnego Adresata posłaliśmy Apel wraz z poniższym wyjaśnieniem do wszystkich kurii biskupich.

                Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

                  Do Księży Biskupów

Ekscelencje!

      Przed dwoma tygodniami przesłaliśmy załączony Apel do Księży Biskupów na ręce Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski A-bpa  Józefa Michalika.

Prosimy w nim o decyzje i pomoc w przeprowadzeniu lustracji (szybko) wszystkich członków Episkopatu przez rzetelnych historyków z IPN. I o usunięcie od rządów dusz osób skompromitowanych.

     Doświadczenie  szesnastu ubiegłych lat wykazało, że nadzieje  wiernych na auto-lustrację Episkopatu były płonne. A jej brak przyniósł i dalej przynosi ogromne szkody.

Sądzimy, że ten Apel dotarł do Ekscelencji drogą pierwotną. Teraz uzupełniamy go o listę dotychczasowych sygnatariuszy oraz o głos w dyskusji. Prosimy o odpowiedź.

Z Panem Bogiem

za sygnatariuszy                     Mirosław  Dakowski

Tolerować nie znaczy zapominać, że to, co tolerujemy,

 na nic innego nie zasługuje. Mikołaj G. Davilla

(To ostatnie dodał nasz komputer)

  Niektóre kurie (np. lubelska, opolska czy poznańska) musiały Apel już znać, bo programy filtrujące na wejściu serwerów odrzuciły go. W jednym wypadku nawet przeczytaliśmy: "Nie lubimy tych, co popierają"...

Nawiązało z nami życzliwy kontakt dwóch biskupów, prosząc jednak o anonimowość.

 Z powodu milczenia naszych Pasterzy dołączyliśmy nasz Apel do listu skierowanego do Ojca św. Benedykta XVI, jako bezpośredniego zwierzchnika każdego biskupa. Ten list został na przełomie 2006/07 poufnie posłany kilku drogami do Ojca św. oraz Kongregacji do spraw biskupów. Szanse na dotarcie do oczu i umysłu Adresata obecnie oceniam na 68%.

            Więcej na ten temat w tekście Czas mizerykordii, który umieszczono na witrynach ASME i Solidarności Walczącej. Można też otrzymać mail’em ode mnie. Dwa tygodniki z wielu, do których tekst posłaliśmy, obiecały go opublikować. W ostatniej chwili jednak artykuł wycofano, bez powiadamiania autora. W jednym nawet pozostała okładka („Apel o PRAWD?”).

Obecnie mamy ok. 240 podpisów. Prosimy o dalsze podpisy pod Apelem.

Krucjata

Prosimy wszystkich katolików, a szczególnie pobożnych kapłanów, o propagowanie Krucjaty Różańcowej w intencji oczyszczenia Episkopatu z judaszów. Matka Boska Pośredniczka wszystkich ?ask Bożych nas nie opuści. A dla tych, którzy obecnie nie podpisują, bo mogą mi odebrać emeryturę (autentyczne, częste): Odmówienie jednej czy pięciu dziesiątek różańca codziennie, aż do Zwycięstwa naszej Intencji, niczym Ci nie grozi. A na pewno będzie skuteczne! Prosiliśmy już o to (ok. 10 listopada 2006) na antenie Radia w Chicago.

Pamiętajmy, że nie ma się na kogo oglądać: Nikt tego za nas nie zrobi.

  Mirosław Dakowski

Warszawa, 8 stycznie 2007

 Lista osób popierających Apel 

1. Mirosław Dakowski, prof., fizyk, Warszawa
Izabela Brodacka, fizyk, Warszawa
Krzysztof Cierpisz, Lund, Szwecja .
Anna Falzmann, nauczycielka, Warszawa
Zbyszek Koreywo, nauczyciel, Western Australia
Maria Dębowska, dr fizyk, Uniwersytet Wrocławski
Krystyna Ferch, Warszawa;
Adam Ferch, Warszawa,
Maria Choińska, Warszawa,
Irena Olech, Warszawa,

2. Aleksander Graf Pruszyński, Mińsk, Toronto
Andrzej Marszałkowski dr -przew. RN Stronnictwa Narodowego, Kartuzy
Jerzy Jaśkowski, dr med., Gdańsk
Arkadiusz Wysokiński; matematyk, Siedlce
Jadwiga Wysokińska, nauczycielka, Siedlce
Antoni Stryjewski, Wrocław
Jan G. Grudniewski,  gen. bryg ds.,  Warszawa
Zdzislaw Bylok, Vancouver, Kanada
Wlad. R.Wawrzonek - wydawca tyg. "Kurier" i periodyku "Przełom" Nowy Jork
Janek Sakowicz, Seattle Wa USA
Zmieniony ( 23.01.2010. )
Czytaj całość…
 
Oświadczenie Klubu Konserwatywnego w ?odzi Drukuj Email
Wpisał: Klub Konserwatywny w ?odzi   
12.03.2007.

O ś w i a d c z e n i e
Klubu Konserwatywnego w ?odzi

Przepełnieni smutkiem z powodu licznych aktów zgorszenia, do których doszło
ostatnimi czasy w łonie polskiego Kościoła, oświadczamy, co następuje:

Zmieniony ( 31.03.2007. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 nast. » koniec »»

Pozycje :: 501 - 519 z 519
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.