Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T
Monday 25 March 2019 05:10:18.27.
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Dziwne katechezy Biskupów w Radio Maryja Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.03.2007.

Zespół profesorów-katolików
Warszawa, 15 października ‘01

Niektóre katechezy Biskupów w Radio Maryja

Radio Maryja jest odbierane tak przez katolików, jak i przez pogan czy ateistów (np. wrogie media), jako „katolicki głos w naszym domu”.
Od pewnego czasu w sobotnich katechezach w RM (830) pojawiają się wykładowcy-biskupi (katoliccy). Często ich wypowiedzi budzą niepokój i wywołują zamęt u wiernych.

Zmieniony ( 31.03.2007. )
Czytaj całość…
 
do biskupów o zgorszeniu na pielgrzymkach... Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.03.2007.

Z bólem poprosiłem zaprzyjaźnionego proboszcza o adresy biskupów, „którzy na pewno wierzą w Boga w Trójcy św. Jedynego”. „Oj, ty mi dajesz trudne zadanie!” zasępił się proboszcz. Ale wybrał i dał mi... 10 adresów.

Zmieniony ( 31.03.2007. )
Czytaj całość…
 
Kardynał Glemp i Jego księgarnia - promocja Talmudu Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.03.2007.

Jego Eminencja Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski i Jego księgarnia.
…Kilkakrotnie prosiłem o sprowadzenie encyklik Leona XII o komunizmie, Św. Piusa X "O Zasadach modernistów", Piusa XI "Mortalium Animos" (o popieraniu jedności religii), Piusa XI z marca 1938 (wydane w odstępie tygodnia!) potępiających kolejno komunizm i nacjonał-socjalizm. Obecnie są "za to" eksponowane księgi talmudystów (nie mylić z mozaistami, co czyni np. obecny dyrektor księgarni!!), np. Szulchan Aruch i podobne. Księgi błędnowierców promowane w Księgarni Prymasa Polski!
…Zapewne z nadmiaru obowiązków nie odpowiedział Ksiądz Doktor (W. Macko) na mą prośbę skierowaną do Księdza Prymasa, by wyeliminować z księgarń Archidiecezji książki błędnowierców. Jeśli polit-poprawna interpretacja pojęcia "tolerancja" byłaby ważniejsza od depositum fidei, to "postępowi" mogą się domagać np. "Biblii szatana" La Vey'a, czy podręczników voo-doo lub scientologii. O Koranie ledwo wspominając.

Poniżej list do Ks. Prymasa: 

Zmieniony ( 05.03.2008. )
Czytaj całość…
 
Św. Faustyna - postępowe fałszerstwa ! Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
12.03.2007.

WP. Ewa Sołowiej
Redaktor Naczelny Naszego Dziennika

Donoszę, że w NDz z 13 kwietnia 2004 w dziale "Nowenna do Miłosierdzia Bożego" (podp. KJA) ocenzurowano oraz sfałszowano słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa do Św. Faustyny:

Pan Bóg mówił: "Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców" (Dzienniczek, poz. 1218) a sfałszowano to na "... dusze braci odłączonych".

Nie jest to jednostkowe fałszerstwo: Św. Faustyna konsekwentnie modli się następnie za: "...dusze heretyków i odszczepieńców ", też "przerobione" w NDz. na "dusze braci naszych odłączonych" (!!!)

W następnym akapicie skandal rośnie: Zamiast "Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na dusze heretyków i odszczepieńców, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużyli łask Twoich ",

jak modli się Święta, redaktor NDz. podaje:

"Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem Miłosierdzia Swego na dusze braci naszych odłączonych, zwłaszcza tych, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużywali łask Twoich". Ten dodatek zupełnie zmienia sens wypowiedzi Świętej Faustyny.

Najuprzejmiej proszę o sprostowanie tych fałszerstw w najbliższym n-rze NDz.

Prof. dr hab. Mirosław Dakowski

13 kwietnia 04
--------------------------------------

15 kwietnia: Redakcja poinformowała na moje telefoniczne ponaglenie, że te zmiany to skutek Soboru Watyk. II, oraz że żadnych sprostowań nie będzie.  MD

Zmieniony ( 03.03.2010. )
 
Podziały inne niż zwykle? Drukuj Email
Wpisał: Konrad Turzyński   
12.03.2007.

Konrad Turzyński

Podziały inne niż zwykle?

17 stycznia 2007 r
<http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?p=1577#1577 >

Dziewięciu dawnych działaczy "Solidarności" (Bogdan Lis, Władysław Frasyniuk, Konrad Bieliński, Ewa Milewicz, Mirosław Chojecki, Tadeusz Jedynak, Jerzy Borowczak, Andrzej Wielowieyski i Antoni Pietkiewicz) odznaczonych przez prez. Kaczyńskiego z okazji 26 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, wkrótce potem skierowało list do prezydenta, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie tym, że "dokumenty tajnych służb PRL, stanowiące obecnie tzw. zasób archiwalny IPN, stały się przedmiotem szczególnie obrzydliwych manipulacji", a jako przykład podali "insynuacje pod adresem takich osób jak Zbigniew Herbert, Jacek Kuroń". W tym samym czasie arcybiskup lubelski ks. prof. Józef Życiński w kazaniu wygłoszonym w archikatedrze sprzeciwił się sugestiom, że "w przemianach lat osiemdziesiątych brali udział zdrajcy i kolaboranci", niepokoił się tym, że "zapiski SB traktowane i przedstawiane są jako prawda o polskich dziejach," zaś "zakompleksieni ludzie usiłują posługiwać się pomówieniami".

Zmieniony ( 31.03.2007. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 nast. » koniec »»

Pozycje :: 501 - 523 z 523
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.