Papież nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, więc szerzą się tam czary i rządzą wróżki
Wpisał: Safira   
31.07.2013.

Papież nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, więc szerzą się tam czary i rządzą wróżki

 

Polowanie na moskiewskie czarownice

 

amk 31-07-2013, rp

Moskiewska policja zatrzymała członków przestępczej szajki. Wróżki z centrum parapsychologii Safira naciągały klientów, za odpowiednią opłatą zdejmując z nich klątwy

Wróżki zatrudnione przez centrum parapsychologiczne Safira miały za zadanie przekonać klientów, że ciąży na nich potężna klątwa. Podczas wstępnych rozmów telefonicznych wmawiały im, że są przeklęci. Zapewniały jednak, że już podczas rozmowy mogą wykonać tajemne rytuały, które ulżą zagubionej duszy.

Niestety, zwykle okazywało się, że sytuacja jest znacznie poważniejsza i wymaga wizyty nieszczęśnika w lokalu centrum. Tam samozwańcze wróżki wykorzystywały swoje nadprzyrodzone zdolności, by przestraszonego klienta uwolnić od ciążącego na nim  przekleństwa. Za to musiał już sowicie zapłacić.

Policja nie ujawniła cennika, ale wiadomo, że na miejscu zarekwirowano ponad 4 miliony rubli (120 tysięcy dolarów) oraz listę klientów korzystających z usług "wróżek".

Sześciu czarownicom grozi teraz do 10 lat więzienia za nadużycia finansowe. Założycielami Safiry byli mieszkańcy Petersburga i Kazachstanu.

Nie był to pierwszy przypadek, gdy moskiewska policja musiała zmagać się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Latem ubiegłego roku zatrzymano 20 osób pod zarzutem prześladowania klientów innego centrum parapsychologii. Zatrudniało ono ponad 500 pracowników i miało obroty w wysokości ponad 500 milionów rubli (15 milionów dolarów).

Jak wynika z danych z 2010 roku, rynek okultyzmu i medycyny alternatywnej przyniósł w całej Rosji dochód rzędu 2 miliardów dolarów, swoje "usługi" w tej materii świadczyło 800 tysięcy osób.

Ustawy, które miałyby regulować tego typu działalność, są w rosyjskim parlamencie skutecznie blokowane od pięciu lat.

Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego także w 2010 roku, co najmniej 20 procent Rosjan przynajmniej raz w życiu szukało pomocy parapsychologicznej. Gros klientów tej branży to kobiety między 25 a 55 rokiem życia, którym magia ma przynieść szczęście w miłości.