Prawo kaduka a TVP czy banki | |
Wpisał: Małgorzata Todd | |
03.08.2013. | |
Prawo kaduka a TVP czy banki
Małgorzata Todd
Szanowni Państwo!
Nie można zasłaniać się nieznajomością prawa i jest to najchytrzejszy przepis prawny jaki znam. Wystarczyło tak rozbudować kodeksy, żeby najpotężniejszy umysł prawniczy nie był w stanie poznać wszystkiego. Dlatego, chociaż nieznajomością prawa w sądzie tłumaczyć się nie mogę, to w niniejszym tekście muszę. Według prawa jesteśmy ponoć wszyscy równi, ale okazuje się, że banki są równiejsze.
Jeżeli ktoś winien mi jest pieniądze, to żeby komornik mógł mu je odebrać, muszę mieć prawomocny wyrok sadowy. Ale gdy ja jestem winna bankowi pieniądze, wystarczy, że zgłosi to komornikowi. Gdyby nawet żądania banku były choćby sporne czy wręcz nieuzasadnione, to i tak najpierw zostanę pozbawiona pieniędzy, a potem mogę dochodzić sprawiedliwości w sądzie.
Ale czy na pewno tylko banki mają takie uprawnienia?
Swego czasu premier Tusk nawoływał do niepłacenia abonamentu telewizyjnego. Posłuchałam go, biorąc jeszcze pod uwagę argumenty (zawarte w załączniku). Teraz Poczta Polska S.A. żąda ode mnie zapłaty za 5 lat z odsetkami powołując się na ustawę z 17. VI. 1966 r. Czy mają prawo „poczęstować” się pieniędzmi z mojego konta? Tego jeszcze nie wiem. Może ktoś z Państwa wie, co mi grozi?
Pozdrawiam do następnej soboty.
Małgorzata Todd www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl
==================================
Teatrzyk Zielony Śledź ma zaszczyt przedstawić sztukę pt. Kancelaria mecenasa G.
Występują: Mecenas G., Klient.
Mecenas G. – Zrobimy tak. Pozwolimy mu wnieść oskarżenie poparte dokumentami... Klient – Ale te dokumenty mnie pogrążą! Mecenas G. – To bez znaczenia. Będziemy się domagali, żeby jego adwokat złożył absolutnie wszystkie dowody pana malwersacji. Klient – I co wtedy? Mecenas G. – Wtedy ja je przejrzę i jeżeli będą rzeczywiście obciążające, to po prostu zaginą w niewyjaśnionych okolicznościach. Klient – A jak on zachowa kopie? Mecenas G. – Prawo jest tak sprytnie pomyślane, że sąd może przyjąć jako dowód tylko oryginały, a te są oczywiście niepowtarzalne, jak sama nazwa wskazuje. Klient – Zaczynam rozumieć, skąd te nagminne zagubienia akt. Ile to kosztuje? Mecenas G. – Nie licząc mojego honorarium, to 20% od sumy jaką pan przywłaszczył. Klient – Nic pan nie opuści? Mecenas G. – Do tego jeszcze dojdą koszty operacyjne, ale czyż wolność nie jest bezcenna?
KURTYNA |