Izraelska grupa Tahal posiadła polską WODĘ
Wpisał: Eko-Wark   
21.01.2014.

Izraelska grupa Tahal posiadła polską WODĘ

 

 

PPP, BOT [kotek, a co to znaczy??? MD] oraz prywatyzacja to rozwiązania dla polskich wodociągów

 

http://www.portalsamorzadowy.pl/rozmowa-tygodnia/ppp-bot-oraz-prywatyzacja-to-rozwiazania-dla-polskich-wodociagow,32834.html

 

 

Ile jeszcze zostało Polski dla Polaków?

 

Okrągły Stolec i jego III RP to - WOJNA DWUDZIESTOLETNIA o wywłaszczenie Polaków z Polski

  • AW
  • 17-05-2012

 

 

Prywatyzacja miejskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych jest w Polsce nieuchronna. Samorządy mają dzięki temu dodatkowe środki na innego rodzaju inwestycje - twierdzi Michael Reiss, prezes spółki Eko-Wark z izraelskiej grupy Tahal, która właśnie weszła na polski rynek.

 

Grupa Tahal/Eko-Wark otwarła właśnie swoją siedzibę w Warszawie. Jakie są plany rozwoju i inwestycji spółki w Polsce? Czy będą to inwestycje realizowane z podmiotami publicznymi np. w ramach PPP lub BOT?

Michael Reiss, prezes spółki Eko-Wark: Ze względu na swoje doświadczenie Tahal może być partnerem przy dużych inwestycjach, takich jak np. Projekt Odra, który ma strategiczne znaczenie dla regionu Europy Środkowej, budżet na poziomie 1,5 mld zł i jest współfinansowany przez rząd Polski i Niemiec. To przetarg międzynarodowy, w którym weźmiemy udział.

Takie projekty są dla nas najbardziej interesujące i jesteśmy dobrym partnerem ze względu na zaplecze finansowe, technologiczne, doświadczenie z innych krajów. Dostęp do finansowania dużych przedsięwzięć sprawia, że jesteśmy też zainteresowani inwestycjami typu BOT i PPP oraz prywatyzacjami miejskich zakładów wodnych i kanalizacyjnych.

Poza tym Grupa Tahal ma możliwości rozwiązania wielu potencjalnych zagrożeń dla gospodarki wodnej nie tylko w Polsce ale i w regionie Europy Środkowej. Na przykład nieodpowiednia melioracja i drenaż jest jedną z przyczyn problemów z gospodarką wodną oraz powodziami.

Które z doświadczeń spółki w innych krajach można przenieść na polski grunt?

- Na pewno doświadczenia z Chin przy projektach typu BOT.

Jak pan ocenia perspektywy i trendy w rozwoju rynku wodno-kanalizacyjnego w Polsce?

- Z pewnością kierunkiem rozwojowym jest prywatyzacja miejskich zakładów wodno-kanalizacyjnych.

Zakładamy, że coraz częstsze będą również na polskim rynku inwestycje typu BOT i PPP, którymi jesteśmy zainteresowani, bo tak jak wspominałem, mamy odpowiednie doświadczenie i zaplecze finansowe grupy Kardan do inwestycji długofalowych i wieloletnich oraz wiedzę jak się zarządza dużymi inwestycjami w perspektywie 25, 30 lat.

Czy pana zdaniem prywatyzacja miejskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych jest możliwa czy raczej samorządy nie będą chciały stracić kontroli nad tymi zakładami?

Prywatyzacja miejskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych jest w Polsce nieuchronna. Na całym świecie funkcjonuje to już w ten sposób, samorządy mają dzięki temu dodatkowe środki na innego rodzaju inwestycje a my mamy doświadczenie z innych rynków i wiemy jak tego typu inwestycje przeprowadzać i nimi zarządzać.

Obawiacie się konkurencji?

Doceniamy doświadczenie konkurencji, mamy też świadomość, że nasze zaplecze finansowe i doświadczenie z 50 krajów jest unikalne i jesteśmy dobrym partnerem dla Polski do dużych inwestycji w szerokim zakresie gospodarki wodnej.

A jak ocenia pan ceny wody w polskich miastach- są za niskie, za wysokie?

- Na ten temat nie chcę się wypowiadać.

==============================

 

Z komentarzy:

 

SUKCES" FIRMY TO BUDOWA KANALIZACJI PUSZCZA ZIELONKA.
PODWYKONAWCY SZYKUJĄ POZWY ZA BRAK PŁATNOŚCI?
CZY TAHAL ZWIJA SIĘ Z BUDOWY?
CZY TAHAL OGŁOSI UPADŁOŚĆ?

rakownia, 2013-08-06 23:49:50

czy to jeszcze polska jako kraj czy tylko nazwa?

emeryt, 2013-07-16 13:34:04

Po 10 krotnym podniesieniu cen żydki może zaczną jeszcze dodawać fluor "żeby się nam ząbki nie psuły". Fluor zaczęli stosować hitlerowcy w obozach aby więźniowie byli potulni jak baranki i wykonywali grzecznie co im każą. Ten sposób przygarnęli później Amerykanie fluorując wodę miejską, przy okazji pozbywając się toksycznych odpadów. B. wiele krajów stosuje natomiast fluor w pastach do zębów. Droższe pasty - dla bogatszych (lub świadomych osób) zwykle go nie mają. Przy okazji odkąd używam past bez fluoru bardzo wybieliły mi się żółte wcześniej zęby. Teraz znajomi pytają co robię że mam takie białe zęby. A nigdy nie używałam past wybielających. Nigdy nie wiemy co żydki mogą dosypywać do wody, ile razy podniosą ceny i czy np nie zakręcą kiedyś kurka..

 

ABSOLUTNIE I STANOWCZO PROTESTUJEMY PRZECIWKO NARAŻANIU NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA!!! WODA TO PODSTAWA ŻYCIA, WODOCIĄGI MAJĄ ZOSTAĆ W RĘKACH POLAKÓW! ŻADEN NORMALNY I WOLNY KRAJ NIGDY NIE SPRZEDA TAKICH RZECZY. NIE TUSK JE BUDOWAŁ I PRECZ OD NICH BRUDNE ŁAPSKA!!

V, 2013-03-24 22:54:40

... juz przed wojna, bylo powiedzonko w Polsce; 'wasze ulice, nasze kamienice' ale można bylo zyc choc na ulicy. Teraz bedzie gorzej, bo bez wody dlugo nie pociągniemy. Jedno zasadnicze pytanie, ile jeszcze zostało Polski dla Polakow?

Danuta z Adelaide, 2013-03-08 13:22:04

Niestosowny i ksenofobiczny jest ten komentarz PISowskiego Majora - powinna zapanować radość na wieść o tym, że możemy mieć wodę koszerną...

Halal, 2013-02-27 08:32:52

A potraficie jeszcze kosy oprawić na sztorc i ruszyć po swoje?

Polak, 2013-02-20 19:01:46

Cóż... ktos powiedzial ( w 2009r), że Okrągły Stolec i jego III RP to - WOJNA DWUDZIESTOLETNIA o Wywłaszczenie Polaków z Polski. Wygląda na to, że miał rację. Jesteśmy w stanie W O J N Y - nie zdając sobie z tego sprawy, bo polskojęzyczne media zadbały o ZNIECZULENIE mentalne Polaków serwując im OPIUMOWANE na czas Amputacji Własności - pierdoły i jarmarczne Igrzyska w MEDIACH miast rzetelnej informacji na temat tego, co NAPRAWDĘ dzieje sie w naszym bidnym kraju