Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Wpisał: Stanisław Remuszko   
25.01.2014.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,  


To ja, Stanisław Remuszko, dzień dobry. Za kilka dni przypadają moje 66. urodziny i mam nadzieję, że z tej okazji zechcą Państwo ofiarować mi piękny prezent. Z góry dziękuję za chwilę uwagi:

 

Każdego roku o tej porze zaczynamy dostawać - pocztą papierową i przez internet - rozmaite propozycje, aby wiadomym jednym procentem od corocznego podatku wesprzeć kogoś potrzebującego. Nie śmiem, broń Boże, osłabiać innych takich próśb, ale na zasadzie pliszki, która swój ogónek chwali, chciałbym wskazać osobę, którą prywatnie znam od lat i za nią, by tak rzec, ręczę.

 

To córeczka państwa Joanny i Pawła Gordziejewskich z mazurskiej Nidzicy, których los naprzód obdarzył zdrowym wesołym Szymkiem, a potem (2007) przyszła na świat śliczna Agnieszka - z uszkodzonym fragmentem jednego z chromosomów. Ten wyjątkowo rzadki błąd genetyczny występuje w każdej z miliardów komórek małej panienki, rzutując na jej rozwój (m. in. neurogenny pęcherz, zła praca jelit, opóźnienia psychoruchowe, brak mowy). Medycyna jeszcze nie potrafi tego leczyć, ale skutki potrafi łagodzić - do pewnego stopnia. Najważniejsza i absolutnie bezcenna jest jednak zwykła codzienna praktyczna miłość okazywana Agnieszce przez Rodziców (bardzo duże "R"), i doprawdy nigdy w życiu nie wiedziałem nikogo, kto tyle serca, wysiłku, starań i pomysłowości wkładałby w czułą opiekę nad drugim człowiekiem 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku! Dodam, że państwo Gordziejewscy nie są ludźmi zamożnymi, pan Paweł ciężko pracuje fizycznie, a pani Joanna - istne chuchro! - nie wiem skąd czerpie zdrowie i siły na codzienną domową harówkę.
Gdyby więc Państwo mieli do mnie zaufanie i chcieli pomóc małej Agnieszce -
to wskazówka, jak wypełnić rubryczkę PIT, jest tu.


Pozdrawiam serdecznie i z respektem   : -)


Stanisław Remuszko

 

Wpis na moim blogu: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3631 , wpis ze zdjęciem na mojej stronie: http://www.remuszko.pl/delecja/ A gdyby komuś bardziej pasowało nie poprzez PIT, tylko miałby ochotę wpłacić coś od ręki, to numer konta Rodziców małej Agnieszki jest taki: Joanna i Paweł Gordziejewscy, Nidzica, 50 1020 3613 0000 6802 0010 9074  

 

Na życzenie służę wszelkimi dodatkowymi informacjami. Moje prywatne namiary: 504 830-131, +22 641-7190.

 

==================

 

A ze strony Remuszki:

 

P.S. Uprzejmie sugeruję wszystkim P.T. Zainteresowanym, że małej Agnieszce i jej Rodzicom można pomóc TERAZ na dwa sposoby.


Po pierwsze, znaleźć gdzieś w Polsce (w Europie, na świecie) przypadek identyczny lub bardzo-bardzo podobny do przypadku Agnieszki – a to jest, podam precyzyjnie, delecja chromosomu nr 6 określona jako q23.2. Rodzice i opiekujący się lekarze będą wiedzieli, o co chodzi.


Po drugie, znaleźć gdzieś w Polsce (w Europie, na świecie) ośrodek medyczny/naukowy, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem tego typu genetycznych błędów.


Z wdzięcznością i szacunkiem zawiadamiam, że kilka osób zaoferowało swą pomoc tłumaczeniową w nawiązaniu kontaktu miedzy rodzicami Agnieszki a rodzicami innego dziecka – po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i francusku, a nawet po czesku!

 

Innymi słowy, bariera językowa nie stanowi już przeszkody w wymianie bezcennych informacji, rad i spostrzeżeń między mazurską Nidzicą a chilijskim Valparaiso albo hawajskim Honolulu, nie mówiąc już o rodzimym (bo europejskim!) Nantes czy innym bratnim Hamburgiem. Oto potęga internetu naszych czasów!!!