Fluor, Aspartam, inne...
Wpisał: newworldorder   
06.09.2010.
Fluor, Aspartam, inne...

 Ogłupianie społeczeństwa. Część 1b: Jedzenie, napoje i leki

http://newworldorder.com.pl/artykul,2448,Oglupianie-spoleczenstwa-Czesc-1b-Jedzenie-napoje-i-leki

Kolejne źródła szkodliwych substancji chemicznych dla współczesnego człowieka to woda w kranach i napoje bezalkoholowe. Dane amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom z roku 2002 pokazują, że prawie 60% Amerykanów ma w kranach wodę fluoryzowaną. Oficjalny powód, dla którego Fluor znajduje się w wodzie z kranu? Zapobiega psuciu się zębów. Ok… naprawdę? Czy dla tej średnio ważnej korzyści warto przyjmować wielkie ilości fluoru? Niektóre badania wręcz zaprzeczają, jakoby fluoryzowana woda wpływała korzystnie na stan zębów.

Obecnie naukowcy twierdzą, że Fluor nie działa ochronnie, gdy wchłonie się do zębów przez przewód pokarmowy (po spożyciu), a tylko w przypadku miejscowego zastosowania na zęby. Oznacza to, że połykanie wody z fluorkiem jest o wiele mniej skuteczne w zwalczaniu ubytków niż szczotkowanie fluoryzowaną pastą“.(źródło: http://www.theglobeandmail.com/life/article798991.ece)

Czemu więc Fluor wciąż znajduje się w wodzie z kranu? Poniżej kilka faktów dotyczących substancji fluoryzujących: używano ich kiedyś jako pestycydów. są zarejestrowane jako „trujące” w ustawie z 1972 r. (ustawa Poisons Act, poison – z ang. trucizna) Fluor jest sklasyfikowany przez naukowców jako bardziej toksyczny niż ołów, a mimo to w wodzie z kranu jest 20 razy więcej fluoru niż ołowiu

            Przeprowadzono wiele badań w zakresie wpływu fluoru na organizm ludzki i ustalono, że działa na niego w sposób szkodliwy: zmienia strukturę kości, uszkadza system odpornościowy i może powodować niektóre odmiany raka. Kolejnym niepokojącym skutkiem fluoryzacji jest jej wpływ na funkcjonowanie mózgu:

W 1995 r. neurotoksykolog i były dyrektor toksykologii w Centrum Dentystycznym Forsyth w Bostonie, dr Phyllis Mullenix, opublikował wyniki swoich badań, które wykazały, że fluor gromadzi się w mózgu zwierząt wystawionych na jego działanie w umiarkowanych dawkach. Wystąpiły uszkodzenia mózgu, a wzorce zachowań tych zwierząt zmieniły się na niekorzyść. U potomstwa zwierząt, które podczas ciąży otrzymywały relatywnie niskie dawki fluoru, wystąpiły trwałe zmiany w mózgu, dające symptomy podobne jak w przypadku zespołu deficytu uwagi (nadpobudliwość). Młode i dojrzałe osobniki, którym podawano fluor, doświadczały dwóch skrajnych stanów - były albo nadpobudliwe, albo ospałe. Toksyczne działanie fluoru na centralny układ nerwowy zostało następnie potwierdzone przez do tej pory utajnione badania rządowe. Dwa nowe projekty badawcze, które w większości potwierdzają neurotoksyczny wpływ fluoru na mózg, ujawniły, że dzieci wystawione na działanie większych dawek fluoru mają niższe IQ”. (Źródło: http://www.holisticmed.com/fluoride/).

Mniej znanym, ale bardzo istotnym skutkiem ubocznym przyjmowania fluoru jest zwapnienie szyszynki.

„Aż do lat 90-tych nie przeprowadzono żadnych badań dotyczących wpływu fluoru na szyszynkę - mały gruczoł znajdujący się między dwoma półkulami mózgu, który reguluje produkcję melatoniny. Melatonina to hormon, który pomaga regulować okres rozpoczęcia pokwitania oraz chronić komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

Dziś wiadomo już - dzięki skrupulatnym badaniom dr Jennifer Luke z Uniwersytetu w Surrey (Anglia) - że szyszynka jest miejscem, gdzie akumuluje się najwięcej fluoru.

Tkanka miękka szyszynki u dorosłego człowieka zawiera więcej fluoru niż jakakolwiek inna tkanka miękka w ciele - jest to poziom fluoru (ok. 300 ppm), który może powodować inhibicję enzymów.

Szyszynka zawiera też tkankę twardą (apatyt hydroksylowy), w której zbiera się więcej fluoru (nawet 21 000 ppm) niż w jakiejkolwiek innej tkance twardej w ludzkim ciele (np. kościach czy zębach). (Źródło: http://www.icnr.com/articles/fluoride-deposition.html).

[...]

Aspartam

Aspartam to sztuczna substancja słodząca, używana w produktach „niezawierających cukru”, takich jak gazowane napoje dietetyczne i guma do żucia. Od czasów, gdy zaczęto go stosować w roku 1965, aspartam budził kontrowersje ze względu na ryzyko powodowania chorób - szczególnie guzów mózgu - w związku z czym nie został zatwierdzony do sprzedaży przez FDA. Searle, firma, która planowała sprzedaż aspartamu, wybrała później (1977 r.) Donalda Rumsfelda na stanowisko dyrektora wykonawczego i… wszystko się zmieniło. Niedługo potem aspartam można było znaleźć w ponad 5000 produktów.

Donald Rumsfeld był członkiem gabinetu przejściowego prezydenta Reagana. Dzień po objęciu stanowiska wyznaczył Komisarza FDA, który miał poprzeć sprzedaż aspartamu. FDA powołała komisję śledczą, w skład której weszli najlepsi naukowcy, jakich można było zaproponować. Naukowcy ci stwierdzili, że spożywanie aspartamu nie jest bezpieczne, gdyż substancja ta powoduje guzy mózgu, w związku z czym wniosek o zatwierdzenie jej do sprzedaży zostaje cofnięty. Nowy Komisarz FDA, Arthur Hull Hayes, uchylił decyzję komisji śledczej. Niedługo potem zaczął pracować dla Burson-Marstellar - agencji zajmującej się PR-em firmy Searle, producenta aspartamu. Mówiono, że zarabia tam 1000 dolarów dziennie. Od tamtej pory nie rozmawia z dziennikarzami.

(Źródło: http://www.newswithviews.com/NWVexclusive/exclusive15.htm)

Wiele lat po zatwierdzeniu aspartamu przez FDA wiodący naukowcy nadal apelują do tej organizacji, by zakazała jego sprzedaży.

Dr John Olney, neurolog, który zapoczątkował badania nad toksynami pobudzającymi, próbował nakłonić FDA do wycofania zgody na sprzedaż aspartamu wraz z prawnikiem Jamesem Turnerem w 1996 r. Nawet toksykolog zatrudniony przez FDA, dr Adrian Gross, poinformował Kongres, że aspartam z całą pewnością może powodować guzy i raka mózgu oraz że zatwierdzenie go do spożycia jest naruszeniem Poprawki Delaney’a, zabraniającej dodawania do żywności jakichkolwiek substancji, o których wiadomo, że powodują raka. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w raporcie Bresslera (jest to raport FDA na temat firmy Searle).

W 1995 r. FDA została zmuszona, na podstawie ustawy o wolności informacji, do upublicznienia listy 92 symptomów powodowanych przez aspartam, o których donosiły tysiące ofiar:

Departament Zdrowia i Usług Społecznych. Syptomy, których występowanie przypisuje się aspartamowi. Według skarg wniesionych do FDA.

Zgłoszone symptomy

Liczba skarg

ból głowy

1847

zawroty głowy / słaba równowaga

735

zmiany nastroju

656

wymioty lub nudności

647

ból w brzuchu i skurcze

483

zaburzenia widzenia

362

biegunka

330

ataki i konwulsje

290

utrata pamięci

255

osłabienie, zmęczenie

242

inne symptomy neurologiczne

230

wysypka

226

problemy ze snem

201

krosty

191

zmiany w tempie bicia serca

185

swędzenie

175

napady toniczno-kloniczne

174

brak czucia, uczucie łaskotania

172

miejscowe opuchnięcie

114

zmiany w poziomie aktywności

113

problemy z oddychaniem

113

zmiany w odczuwaniu smaku

108

zmiany w cyklu miesiączkowym

107

symptomy zgłoszone przez mniej niż 100 osób

1812

Rozkład danych statystycznych o reakcjach na aspartam według rodzajów produktów

Rodzaj produktu

Liczba skarg

dietetyczne napoje bezalkoholowe

3021

słodziki stołowe

1716

budynie - galaretki

633

lemoniada

410

inne

346

orenżada w proszku Kool-Aid

339

ice tea

319

gumy do żucia

319

gorąca czekolada

318

mrożone wyroby garmażeryjne

136

płatki śniadaniowe

119

zamienniki cukru w drażetkach

71

miętówki

62

poncz

45

napoje owocowe

24

sosy beznabiałowe

8

żelki i gumy multiwitaminowe

8

suszone owoce

1

Te symptomy to jednak tylko czubek góry lodowej. Stwierdzono, że spożywanie aspartamu ma związek z ciężkimi chorobami i przewlekłymi problemami ze zdrowiem.

Według uznanych lekarzy i czołowych badaczy, aspartam powoduje bóle głowy, utratę pamięci, napady padaczkowe, utratę wzroku, śpiączkę i raka. Przyczynia się do nasilenia objawów następujących chorób: fibromyalgia, stwardnienie rozsiane, toczeń, zespół deficytu uwagi (ADD), cukrzyca, Alzheimer, chroniczne zmęczenie i depresja. Może też dawać takie same objawy jak te choroby. Kolejne niebezpieczeństwa wiążą się z faktem, że z aspartamu uwalnia się wolny metanol. Zatrucie metanolem zmienia sposób uwalniania się dopaminy w mózgu, powodując uzależnienie. Metanol, inaczej spirytus drzewny, stanowi jedną trzecią cząsteczki aspartamu i jest sklasyfikowany jako silna trucizna metaboliczna i narkotyk”. - Ibid.

Zakończenie

Jeśli głównym przesłaniem tego portalu jest: „uważaj, co trafia do Twojego umysłu”, głównym przesłaniem tego artykułu jest: „uważaj, co trafia do Twojego ciała”. Spożywanie wyżej wymienionych produktów prawdopodobnie nie da natychmiastowych i zauważalnych skutków. Jednak po wielu latach przyjmowania tych substancji myśli zasnuwają się mgłą, koncentracja spada i coraz trudniej wypracować sobie własną opinię. Innymi słowy, umysł, który niegdyś był bystry, staje się otępiały. Co się dzieje, kiedy ludzie na co dzień przyjmują środki uspokajające i trucizny? Stają się odrętwiali i ulegli, podobni do zombie. Zamiast stawiać ważne pytania i szukać prawdy, ogłupione masy po prostu wykonują swoje codzienne zadania i chłoną wszystko, co usłyszą w mediach. Czy takie właśnie społeczeństwo chce stworzyć elita?

            Jednak w tej sytuacji wciąż jest nadzieja. Wiele z negatywnych skutków wyżej opisanych substancji można zniwelować. I to TY decydujesz, co przyjmujesz do swojego organizmu. W tym artykule przedstawiono krótki przegląd niebezpieczeństw czyhających na nieświadomego konsumenta. Jednak w łatwy sposób można dotrzeć do ton informacji, które pomogą podejmować świadome decyzje. Twoje ciało to świątynia. Czy pozwolisz ją sprofanować?  Źródło: Stop Codex