Dziwna flaga przed Muzeum Auschwitz. Czego tu brakuje? Czy dostrzeżemy czerwony trójkąt z literą P?
Wpisał: Joanna Płotnicka   
03.06.2019.

 

 

Dziwna flaga przed Muzeum Auschwitz. Czego tu brakuje?

Czy dostrzeżemy czerwony trójkąt z literą P?

[panie dyrechtor Cywiński ??? MD]


Joanna Płotnicka:

3.06.2019 https://www.tysol.pl/a33131-Joanna-Plotnicka-Dziwna-flaga-przed-Muzeum-Auschwitz-Czego-tu-brakuje-

=======================================

https://www.tysol.pl/zdj/zdjecie/33131

=======================================

       Dostałam to zdjęcie z zapytaniem - co to za flaga? Może Państwo odpowiedzą? Grecka? Izraelska?

Podpowiem - bo to trudne pytanie. To flaga symbolizująca więźniów. Wisiała tam i wcześniej, ale wyglądała inaczej. W nowej wersji wzbudziła zdumienie przechodniów. Czy czegoś Państwu nie brakuje na tej fladze?

      Znów podpowiem - tam był dotąd symbol - taki jak ten na chustach więźniarskich. Wcześniej również była to flaga symbolizująca pasiak, ale był na niej trójkąt więźniarski z literą "P" w środku oznaczającą polskiego więźnia. Z flagi zawieszonej wczoraj przed muzeum KL Auschwitz czerwony trójkąt więźniarski z literą P wewnątrz - zniknął.

Pan Jerzy Klistała syn polskiego oficera, byłego więżnia KL Auschwitz zamordowanego w obozie, skomentował:
"Cóż, dyrektor muzeum geniusz od "unowocześniania" wymyślił rodzaj flagi bez czerwonego trójkąta i w wpisanej w środku trójkąta litery "P" (Polen) by nie drażnić zwiedzających z Izraela! Systematyczne wymazywanie więźniów Polaków z KL Auschwitz".


 !4 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów. Trzeba tego dnia uważnie przyjrzeć się flagom. Czy dostrzeżemy  czerwony trójkąt z literą P? Czy będą tam polskie flagi?

- Smutne to wszystko. Kto za tym stoi? Komu tak bardzo zależy aby polska martyrologia KL Auschwitz-Birkenau powoli zanikała.  Dzisiaj jeszcze żyją ostatni świadkowie tego co się działo w tej diabolicznej maszynie ludobójstwa. A jutro, Kiedy już nie będzie ani świadków ani spadkobierców – co zostanie przekazane przyszłym pokoleniom Polakom, członkom Unii Europejskiej, światu ????

Już dzisiaj zdarzają się glosy, że po co nam rocznica 14 czerwca, rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. My mamy nasze święto 27 stycznia, które jest dla nas symbolem wyzwolenia i Holocaustu ” - Serdecznie wszystkich pozdrawiam. - komentuje Barbara Wojnarowska-Gautier (b.wiezien KL A-B, nr 83638)
Zmieniony ( 03.06.2019. )