CPK: Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę
Wpisał: dr Leszek Pietrzak   
29.05.2020.

CPK: Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę


https://nczas.com/2020/05/29/dr-pietrzak-o-cpk-mosad-chce-ulokowac-na-nim-swoja-tajna-ekspozyture/

Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę, która będzie funkcjonowała najprawdopodobniej pod szyldem jakiejś firmy z branży lotniczej – pisze na łamach „Gazety Warszawskiej” o Centralnym Porcie Komunikacyjnym dr Leszek Pietrzak, historyk i publicysta.

CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa. Zgodnie z zapowiedziami, lotnisko ma być zbudowane do końca 2027 r. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to ok. 35 mld zł.

Według dr Pietrzaka, za powstaniem CPK lobbują żydowscy politycy. „Teraz w tajemnicy politycy żydowscy lobbują za powstaniem w Polsce największej ekspozytury Mosadu (izraelskiego wywiadu) w Europie. Jak ustaliliśmy, ma ona powstać w rejonie budowanego właśnie Centralnego Portu Komunikacyjnego (…) Pytanie: co takiego może Polsce zaoferować Izrael, żeby zrównoważyć ryzyko narażania się na odwet i zamachy ze strony islamskich terrorystów, którzy bez wątpienia swoje porachunki z Mosadem zaczną załatwiać w Polsce. A nasz kraj i Polacy za granicą dodatkowo staną się celem odwetu muzułmanów” uważa.

„Otóż Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę, która będzie funkcjonowała najprawdopodobniej pod szyldem jakiejś firmy z branży lotniczej. W tym wypadku dla izraelskich służb liczy się najbardziej dostęp do wszystkich systemów takiego lotniska i możliwość filtrowania pasażerów, jacy będą przez nie przepływali. Przez nasz nowy port będzie przetaczało się rocznie prawie 100 mln pasażerów, oznacza to, że Mosad miałby informacje o owych 100 mln. Taka wiedza ma ogromną wartość” – kontynuuje Pietrzak.

„Trzecia kwestia to oferta podobna do tej, jaką po zamachu z 11 września 2001 r. otrzymaliśmy od Amerykanów i którą wówczas przyjęliśmy. Otóż Izraelczycy też chcą wydzierżawić od nas jakiś ustronny teren do swojej wyłącznej dyspozycji na jakiś czas. Nie ukrywali, że sprawa jest nawet pilna i byliby w stanie za to dobrze zapłacić” – pisze w „Gazecie Warszawskiej” Pietrzak.

Zmieniony ( 29.05.2020. )