Libido Dominandi - Seks jako narzędzie kontroli społecznej
Wpisał: E. Michael Jones   
07.06.2013.

Libido Dominandi - Seks jako narzędzie kontroli społecznej

 

E. Michael Jones

2013-05-1 http://www.bibula.com/?p=68231

 

Bestseller doktora Michaela Jonesa, który wyjaśnia pochodzenie i naturę nowoczesnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. Fascynująca i bogata faktograficznie lektura, ujawniająca zatajane fakty. Z wielką przenikliwością opisane w niej zostały mechanizmy, z których mieliśmy chyba nie zdawać sobie sprawy. Historia przeprowadzonego na ogromną skalę, udanego przeprogramowania zachodniej kultury.

Co łączy twórcę Iluminatów – Adama Weishaupta, Markiza de Sade, Zygmunta Freuda oraz jego siostrzeńca Edwarda Bernaysa, minister świeżo utworzonego rewolucyjnego rządu Aleksandrę Kołłontaj, działaczy partii socjalistycznych pierwszej połowy XX wieku, berlińską bohemę lat trzydziestych, mieszkańców i bywalców Harlemu, speców od propagandy obu wojen światowych, animatorów rewolucji seksualnej lat 60., techników współczesnych metod kształtowania opinii publicznej?

Oświecenie miało swój początek jako ruch zmierzający do wyzwolenia człowieka, a niemal z dnia na dzień przekształciło się w przedsięwzięcie zmierzające do uzyskania nad nim kontroli. Niniejsza książka to opowieść o tej transformacji. Można w niej widzieć historię rewolucji seksualnej, nowoczesnej psychologii lub wojny psychologicznej. Tym, co je wszystkie łączy, jest wielopokoleniowe przedsięwzięcie realizowane metodą prób i błędów z umysłem wypaczonym przez namiętności, a sprowadzające się do tych samych konkluzji, do jakich doszedł św. Augustyn pod koniec istnienia Rzymskiego Imperium. 

Człowiek ma tylu panów, ile przywar, wad i słabości. Sprzyjając im, władza działa na rzecz zniewolenia, które może przyjąć postać kontroli politycznej. Pozostaje jedynie pytanie, czy owo zniewolenie daje się wykorzystywać dla czerpania z niego korzyści finansowych i politycznych, a jeśli tak, w jaki sposób można to osiągnąć. Najlepsza metoda kontrolowania ludzi jest ta, która osiąga swe cele, pozostawiając ich całkowicie nieświadomymi faktu, że podlegają kontroli, a najlepszą drogą do tego jest systematyczna manipulacja ich pożądaniami, albowiem człowiek się z nimi utożsamia.

Broniąc ich, broni swojej „wolności”, którą zazwyczaj pojmuje jako nieograniczoną możność zaspokajania własnych pragnień, nie rozumiejąc najczęściej, że niezwykle łatwo jest manipulować nimi z zewnątrz. Manipulacja ta służy dziś mrocznym siłom do udoskonalania systemu finansowego i politycznego nadzoru oraz eksploatacji. Dogłębnie rozumieli to św. Paweł i św. Augustyn, nazywając zjawisko owo „zniewoleniem przez grzech”. Książka ta, opisując spójną konstrukcję światopoglądu opartego na tym zjawisku, wyjaśnia, w jaki sposób wyzwolenie seksualne stało się formą politycznej kontroli.

 

E. Michael Jones

 

Obrazek Ojciec Święty FRANCISZEK. U progu pontyfikatuLibido Dominandi – Seks jako narzędzie kontroli społecznej
E.Michael Jones

Wydawnictwo WEKTORY, Wrocław 2013
ISBN: 978-83-6056-261-1 
Format 160×235, ss. 736, op. twarda, cena 79,90 zł
Do nabycia w księgarni internetowej http://multibook.pl

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Z przyjemnością zawiadamiamy o zrealizowaniu przez Wydawnictwo Wektory tej cennej inicjatywy wydawniczej jaką jest przedstawienie polskiemu czytelnikowi książki dr. E.Michael Jones Libido Dominandi… (ang. “Libido Dominandi: Sexual Liberation & Political Control”).

Książka ta, wydana w USA przed 8. laty, jest kontynuacją i rozwinięciem kilku poprzednich pozycji tego Autora, omawiających temat różnorodnych technik inżynierii społecznej i politycznej kontroli. Pierwsza książka z tej serii powstała już 19 lat temu (“Dionysos Rising: The Birth of Cultural Revolution Out of the Spirit of Music”), a więc polski czytelnik jest celowo nieinformowany o najważniejszych pracach największych autorów światowych, których dzieła pomija się w wielkich oficynach wydawniczych. Tym większe uznanie dla Wydawnictwa Wektory za złamanie tej cenzury.

Na łamach BIBUŁY wielokrotnie (i wszystko wskazuje, jako pierwsi w polskojęzycznej cyberprzestrzeni) reklamowaliśmy prace i osobę dr. E. Michaela Jonesa.

Przypomnijmy, że jest on wydawcą miesięcznika Culture Wars, obecnie najważniejszego pisma wydawanego w angielskojęzycznym świecie, które to pismo po raz kolejny gorąco polecamy wszystkim pragnącym poszerzyć swoje horyzonty, a szczególnie polskim naukowcom, którym wydaje się, że są biegli w historii czy pojmowaniu meandrów stosunków światowych, a jednocześnie dalej cierpią np. na skazę holokaustyzmu czy abberacyjną akceptację syjonizmu, również w postaci jego produktu, czyli potworka państwowego tej obłędnej ideologii.

Za: Rzymski katolik